Jste zde

Bolest při úrazu při sexu - muži

Bolest při úrazu při sexu - muži

Hlavní téma: "Bezpečný sex (lépe bezpečnější sex)".
Pokračování článku "Bolest při úrazu při sexu - ženy".

Bohužel i při milování si můžeme ublížit. Lékaři by nám o tom mohli vyprávět! Jednou z nejčastějších příčin, kvůli kterým dojde k poranění, je příliš akční sex, možná i trocha alkoholu a samozřejmě neopatrnost. Na problémech se také často podílí i nedostatečná vlhkost ženy. Je potřeba mít na paměti, že při zrušení a v jeho vrcholné fázi při orgasmus muž i žena výrazně méně vnímají jakoukoli bolest. Proto se následky divokého nebo neopatrného milování projeví až po něm a někdy až druhý den nebo i později.

Smrt při milování

Začnu hned tím nejhorším, co by se mohlo přihodit - smrtí při milostném aktu. Týká se to mužů i žen. Muži jsou na tom statisticky hůře. Na jednu stranu je to to nejkrásnější co by nás mohlo potkat - umilovat se až k smrti, ale v praxi to tak veselé není. Může nás však uklidnit, že statisticky je smrt při milování jen velmi málo pravděpodobná.

Většina úmrtí při sexu je způsobena srdeční příhodou. Obzvláště lidé s nemocným srdcem a vysokým krevním tlakem by měli být rozvážní a opatrní. Mužům se proto doporučuje milovat se výhradně a pouze se svou manželkou... :)
Ale kvůli této hrozbě se prosím nepřestávejte milovat.

Zranění nebo bolest po sexu u muže

 • Natržení uzdičky na mužském přirození - jedná se o velmi časté nepříjemné zranění.
 • Fraktura penisu - velmi vážné, ne tak časté zranění, které ohrožuje budoucí schopnost erekce.
 • Prasknutí kůže předkožky při silné erekci provázení staženou předkožkou s fimózou.
 • Zasunutí cizího předmětu do močové trubice.
 • Odření, poškrábání nebo pokousání.
 • Navléknutí cizího předmětu na penis a následné erekci.
 • Při nesprávném použití erekčního kroužku.
 • Při nesprávném použití vakuové pumpy.
 • Při nesprávném nebo nadměrném použití léků na podporu erekce.
 • Přenesení mykózy.
 • Přenesení pohlavní choroby.

Natržení uzdičky na mužském přirození

Patří asi mezi nejčastější "úrazy" mužů při sexu. Příčinou může být nedostatečná vlhkost pochvy při pohlavním styku, kdy při neopatrném zasunutí, spíše nasednutí, se v pochvě úd "zadrhne" a dojde k bolestivému natržení uzdičky, nejcitlivějšího bodu penisu. Tento úraz je je velice bolestivý a provází jej většinou silné krvácení ze ztopořeného penisu. A navíc je okamžitě po sexu! Nejlepší je v tomto případě vyhledat lékařskou pomoc. Malým lékařským operačním zákrokem se dá natržená uzdička sešít, v horším případě to může skončit až obřízkou. Po lékařském zákroku tohoto druhu se ovšem musí očekávat dlouhodobější pohlavní zdrženlivost v řádu týdnů.

Fraktura penisu

Fraktura penisu je poměrně nebezpečná nehoda. Není to žádný výmysl, ale opravdu hodně bolestivé zranění. Penisová "kost" samozřejmě neexistuje. Penis samozřejmě žádnou kost neobsahuje. Neobsahuje ani žádnou chrupavku nebo podobný pevný útvar. Z toho vyplývá, že se nemůže "zlomit" v takové podobě, jakou si umíme představit. Název "zlomenina penisu" pochází od pocitu a zvukového projevu tupého křupnutí při prudkém namáhání ztopořeného penisu - proto se převzal název „fraktura". Při tomto zranění dochází k poškození měkké tkáně penisu v erekci. K takové události může dojít nejčastěji při masturbaci nebo při souloži, kdy se při nešťastném pohybu nebo nárazu ztopořený úd prudce ohne a ....."zlomí". Jsou známy případy, kdy k "zlomení" penisu došlo také při silném úderu, dokonce i při otáčení muže s penisem v erekci vleže na lůžku.

Možná se to zdá nepochopitelné, ale až polovinu všech "zlomenin penisu" si muži způsobili právě při masturbaci. Nemusí to být zrovna autoerotika, ale velmi často se jedná o párovou masturbaci nebo masturbaci při skupinovém sexu. Partnerka nebo partner při masturbaci "přeženou" rychlost masturbace nebo zvolí nevhodný úhel pro držení penisu. Často je takovýto úraz spojený s použitím masturbátoru. Obezřetnost je namístě i při felaci spojené s masturbací penisu rukou.

Riziko poškození penisu není radno podceňovat. Snadno k němu může dojít při "divokém sexu" nebo v "kaskadérských sexuálních polohách". Muži při sexu náznak vzpříčení nebo zaražení penisu o stydkou kost občas zaznamenají. Pokud však vše proběhne bez následků, nevěnují tomuto méně příjemnému okamžiku větší pozornost. Nebezpečí "zlomení penisu" hrozí muži především při polohách, kdy leží na zádech a žena  na něm sedí a pohybuje se. Jedná se většinu o varianty polohy "Na koníčka". Penis může vyklouznout z pochvy nebo se vzpříčit proti stydké kosti a pak může dojít k jeho poškození. Může k tomu dojít však dojít i při jiných polohách, při prudkém dosednutí ženy, intenzivní penetraci nebo neopatrném nalehnutí. Doporučuji seznámit se s článkem "Pohyby při souloži", který se souloží a penetračním sexem zabývá podrobněji.

Nejedná se tedy o klasickou zlomeninu, ale o natržení topořivých tělísek penisu v místě intenzivního ohybu. Může se to stát především penisu v plné erekci. Pokud je penis jen v částečné erekci, většinou se s ním nedá moc "divočit" a tak ani prudké nasednutí u méně ztopořeného penisu nebude mít tak katastrofální následky jako na penisu v plné erekci. Tím nechci říct, že penis v částečné erekci nemlže být poškozen. Jen je větší pravděpodobnost, že uhne....

Muž okamžitě pocítí velmi prudkou bolest a samozřejmě okamžitě ztratí erekci. Penis změní tvar, nepřirozeně nateče, zmodrá až zčerná a dochází k jeho viditelné samovolné deformaci. Vzhledem k tomu, že penis je nalitý krví, okamžitě dojde k intenzivnímu krvácení z poškozených topořivých tělísek a v místě poškození se projeví výtok, otok a rychlá změna barvy od modré až po skoro černou. Prostě zde zřetelně uvidíte podobné projevy jako při vzniku intenzivního krvácení - vznikne výrazná "modřina" a otok. Vzhledem k tomu, že penis je výrazně jiný, jak ostatní tkáně a podkoží těla, tak se výron krve projeví extrémním otokem penisu a velmi silnou bolestí. Další změny penisu jsou následně spojeny s viditelnou změnou tvaru již ochablého, ale po otoku velmi zvětšeného penisu.

V takovém případě se nedá dělat nic jiného, než okamžitě vyhledat lékařskou pomoc a i přes choulostivost situace dlouho neváhat. Bez lékařské pomoci se prostě neobejdete. Pokud bude spoléhat na ledování a obklady, pak se vám může stát, že penis sice časem změní barvu více k normálu a postupně se zmírní i jeho otok, nemusí se však už nikdy narovnat do tvaru před úrazem, případně mohou vzniknout vážné problémy s rekcí. Co na tom změní lékařská pomoc je otázkou. Nezbývá vám, než doufat, že lékaři si s vaším úrazem poradí. Rozhodně k tomu mají větší předpoklady a zkušenosti než zraněný muž. Ten se už příští "zlomenině" penisu budete vyhýbat jako "čert kříži".

Nebezpečné sexuální praktiky

Mezi nebezpečné sexuální praktiky je možné zařadit všechny praktiky, které mohou přivodit zranění muže nebo ženy při milostném aktu. Bohužel lidé pod vlivem alkoholu nebo z hlouposti, někdy podléhají přestavě, že při sexu je možné všechno. Potom některé jejich aktivity mohou vést až k vážným zraněním a úrazům, které mohou skončit až smrtí.

Téma pokračuje článkem "Bolest při úrazu při sexu - ženy".

 

Doporučené články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(L)