Jste zde

DOTAZ: "Je manžel gay?"

DOTAZ: "Je manžel gay?"

Dobrý den,
minulý týden jsem zjistila, že manžel vyhledává a platí za erotické služby. Nejvíc ho vzrušují shemale a kluci převlečení za ženy. Má s nimi sex a podle korespondence ho velmi uspokojuje. Mimo to vyhledává i SM služby.

Přes týden pracuje v jiném městě a domů se vrací na víkendy. Je mu přes čtyřicet let a toto provozuje již od VŠ. Nikdy nežil a ani nechodil se ženou, kvůli čemuž si ho začalo dobírat okolí. Před třemi roky začal chodit se mnou. Vzali jsme se, máme syna. Na začátku vztahu jsme spolu nespali, protože se nedokázal vzrušit. To se změnilo asi po třech/čtyřech měsících.

Když jsem se s ním o tom snažila promluvit, tak zapíral a vztekal se, tak jsem mu ukázala korespondenci. Zapírat sice přestal, ale tvrdí, že gay není a že ti "transexuálové" jsou pro něho jako ženy.
Myslím, že je s námi jen kvůli reakci okolí a jeho rodiny a proto si nechce přiznat, kdo vlastně je... A nebo myslíte, že to zveličuji? Jsem zoufalá, vyděšená a zklamaná, že se mi nesvěřil už před svatbou a narozením syna. Vůbec nevím, jak to dál řešit.
Děkuji za odpověď a radu.

POZNÁMKA:
Dotaz došel do poradny sexuologa
Út, 26/06/2018 - 10:00 — xyz (neověřeno). 
Text dotazu byl upraven, odstraněny kontaktní informace.
Poradna sexuologa 2018


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Je manžel gay?"

Dobrý den.
Váš dotaz patří mezi ty dotazy, na které odpovídám velice nerad. Jakákoli rada totiž nepomůže...

Za hlavní problém považuji to, o čem jste se ani neodhodlala psát. Je to podstata celého problému a tou je nevěra ve vztahu. Asi právě tato forma nevěry je tou nebolestnější. Zjistit, že partner využívá placený sex je samo o sobě ponižující. Zjistit, že objektem zájmu při placeném sexu není ani žena ani muž, je pak ještě více traumatizující...

Vrátím se raději k Vašemu dorazu. Ptáte se, zda Váš manžel je gay. Bohužel Vám musím odpovědět, že NEVÍM. Obávám se však, že na tuto otázku Vám bez jeho sexuologického vyšetření neodpoví vůbec nikdo... 

Píšete: "tvrdí, že gay není a že ti "transexuálové" jsou pro něho jako ženy".

To není vysvětlení, které by bylo možné považovat za reálný důvod, za jistotu, že tomu tak opravdu je. Nejhorší na tom je to, že takto ospravedlňuje nevěru.

Pokud by tím důvodem byla jeho potřeba "mít sex s mužem" - je to nevěra...
Pokud by tím důvodem byla potřeba "mít placený sex se ženou" - je to nevěra...

On snad vůbec nechápe, že jakákoli z těchto variant je pro Vás zraňující a že žádná z nich není ani lepším, ale ani horším důvodem, který byste mohla pochopit.

Ještě k oblibě sledování "transsexuálního sexu" mezi muži (i ženami). V naprosté většině je tím hlavním důvodem zvědavost. Prostě se zajímají o to, co je v sexu jiné, odlišné od toho, co sami provozují. Proto se muži dívají na gay sex a ženy na lesbický sex. Prostě je zajímá, "jak to dělají?". Na prosté většině lidí stačí něco podobného vidět a už je tím jejich zájem vyčerpaný.

Co se týká lidí, kteří takový sex chtějí vyzkoušet, je to zásadně jiné. Ti jsou přitahováni něčím jiným a to je touha mít osobní zkušenost s takovouto podobou sexu. Jaký však mají skutečný důvod k takovému jednání ví jen oni sami. Pokud by manžel byl gay, vyhledával by prioritně sex s mužem. Pokud by byl "na ženy", upřednostňoval by sex se ženami. Pokud ho zajímá sex s transsexuálem, je problém odpovědět na to, co od takového sexu očekává. Na to může odpovět jen ten, kdo tuto formu sexu vyhledává...

Transsexuálové jsou především lidé. Oni si svou podobu opravdu nevybrali dobrovolně. Nikdo by s nimi určitě dobrovolně neměnil. Je to trauma na celý život a není vůbec jednoduché s tímto fyzickým problémem žít, najít si partnera nebo partnerku a mít přátele... Není to vůbec snadné a věřte mi, že pokud se některý transsexuál rozhodne poskytovat placené erotické služby, pak je to většinou proto, že se tak (psychicky) mstí za svůj problém těm kolem. Je za to placený, snad má i v okruhu svých zákazníků obdivovatele, snad přátele, snad partnery nebo partnerky. Není jejich chyba, že si vyberou takovouto cestu obživy. Někdy jim ani nic jiného nezbývá... Jako by nestačilo už to, že jsou fyzicky jiní, někteří z nich mají "duši ženy", někteří "duši muže" a někteří si nejsou jisti ani tím, za koho se považují víc... Transsexualita je trauma na celý život, rozhodně je však potřeba na prvním místě vidět to, že jsou to lidé!

Problém jsou spíš takoví lidé, jako je Váš manžel. Je ženatý, má dítě, Vás... a přesto si zaplatí za sex mimo vztah.


Omlouvám se, že tak zeširoka připomínám to, co je obecně známé. Je to potřeba k tomu, co Vám chci navrhnou jako řešení Vašeho problému.

Za jediné rozumné řešení považuji Vaši společnou návštěvu sexuologa nebo psychologa. Bez této konzultace a bez jeho odborného vedení se nedostanete dál a ve svých otázkách a stresech se beznadějně zacyklíte. Nebudete schopna manželovi věřit, obloukem se vyhnete jakémukoli sexuálnímu kontaktu, nedokážete se bavit bez výčitek a bez strachu...

Musíte SPOLEČNĚ navštívit odborníka a ten Vás nejspíš pošle k někomu, kdo se podobnou (velmi složitou) problematikou zabývá. Není možné ani jednoduše poradit nebo něco doporučit. Bude potřeba mnoha sezení, diskuzí, otázek a pravdivých odpovědí, aby bylo možné pomaličku obnovit to, co se ve velmi krátké době podařilo dokonale narušit. Bez těchto konzultací se však neobejde ani Váš manžel. I on by měl vědět, co ho na takovémto sexu přitahuje a především by si měl ujasnit, co dál se svou rodinou, Vámi, dítětem... I pro něho to bude velmi složité a nelehké období. Pro Vás oba je to však nejspíš jediné rozumné řešení situace, ze které se prostě sami asi nedokážete dostat. Máte společně dítě a tak by mělo být zájmem Vás obou udělat pro jeho budoucnost co nejvíce.

Manžel si opravdu potřebuje ujasnit kdo je a co od života chce ... a nejspíš si sám sobě na tuto otázku bojí odpovědět kvůli reakci rodiny a jeho okolí. Nevyřčená odpověď není ani ANO, ale ani NE, vždy se to dá nějak "okecat"... Ve Vašem případě je to horší - vy to sice také nevíte, ale zbouralo to Vaše představy o jeho roli manžela, otce...

Nechci Vás dále traumatizovat. Nedokážu Vám pomoci. Musíte se s manželem domluvit a navštívit odborníka na tuto problematiku a vztahy. Nejde totiž jen o to vysvětlit co se stalo a proč se to stalo. Daleko složitější a potřebnější bude navázat znovu vztah založený na partnerské důvěře a pochopení.

Držím Vám palce a věřím, že řešení se podaří nalézt.

Administrátor webu www.milovani.cz.