Jste zde

DOTAZ: "Jsem očkovaný, je rozumné chodit s neočkovanou?"

DOTAZ: "Jsem očkovaný, je rozumné chodit s neočkovanou?"

Dobrý den.

Jsem třikrát očkovaný a vůbec jsem o svém rozhodnutí nepochyboval. Můj problém je v tom, že se mi líbí jedna mladá žena, ale ona není očkovaná. Dala mi najevo, že by nebyla proti, kdybychom spolu chodili. Jenže ona je neočkovaná a já už nevím, co mám dělat. Vždyť ona vůbec nechápe jak je skoro v opozici se vším, co se nyní požaduje a od slušného člověka očekává! Mám sní začít chodit? Co mám dělat? Co mi poradíte?

Děkuji a slibuji, že se rozhodnu podle vás.

POZNÁMKA
Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://milovani.cz/contact.
Poradna sexuologa 2022.


 

ODPOVĚĎ na dotaz: " Jsem očkovaný, je rozumné chodit s neočkovanou?"

Děkuji za Váš dotaz.

Plně si uvědomuji vážnost a osudovou hloubku Vašeho rozhodnutí. Postoj té ženy k očkování zcela rozbořil Vaše představy o životě. Jsem za Váš dotaz vděčný, neboť moje odpověď může od základu změnit pohled očkovaných na neočkované a napomoci tak i vyřešení tohoto dilematu v celé Evropě, možná i ve světě. Jsem rád, že se chcete rozhodnout tak, jak Vám poradím.

Hned v úvodu musím konstatovat, že Váš dotaz by měl být spíše směřovaný na ministerstvo zdravotnictví, nejlépe na ministra zdravotnictví nebo krizový štáb. Je to natolik závažná otázka, že by ji pan ministr měl zveřejnit a veřejně, po poradě s odborníky, doporučit jak se v takové životní situaci zachovat.

Obrátil jste se však na web www.milovani.cz a tak se budete muset smířit s odpovědí laika.

Abyste nebyl v pochybnostech, zda jsem v dnešní situaci dostatečně orientován, dovolím si Vám sdělit, že plně chápu její závažnost i tíhu odpovědnosti která leží na naší vládě.

Musí neočkovaným vysvětlit, že pokud se HNED nenaočkují, zemřou. Dvakrát očkovaným pak musí vysvětlit, že bez třetí dávky nemohou dostat tu čtvrtou. Vy už jste očkovaný třikrát, takže tento problém se Vás už díky Bohu naštěstí netýká.

A nyní moje rada. Pokud to s Vámi ta žena myslí vážně, jděte do toho rizika!!! Určitě se ale musíte dostatečně chránit!!! Je otázkou, co si představujete pod jejím návrhem "že by nebyla proti, kdybychom spolu chodili". To je klíčové!!!

Pokud si představujete, že se někde sejdete a popovídáte si, pak nezapomeňte na kvalitní respirátor minimálně třídy FFP2 bez výdechového ventilu! Pro jistotu si doneste jeden i pro ni, nemůžete vyloučit, že by mohla přijít jen v roušce, nebo dokonce jen nalehko! Trvejte na použití respirátoru a pokud odmítne, schůzku bez milosti ukončete!

Pokud se budete chtít dotknout, třeba rukama, nikdy ne bez ochrany. Tu Vám zajistí pouze modré zdravotnické rukavice, ale nenechte nic náhodě a pro jistotu si pořiďte dva páry.

Pokud vše bude probíhat bez problémů a společně se dostanete až do situace kdy by mohlo hrozit sblížení, trvejte na pravidlech "bezpečného sexu (lépe bezpečnějšího sexu)" a ta ještě rozšiřte o desinfekci, rukavice a respirátor.

Moje rada tedy zní: jděte do toho!!!

Jsem opravdu rád, že jsem díky Vašemu dotazu měl příležitost zamyslet se nad Vaším problémem a že jsem snad nakonec našel řešení, které bude moci přijmou široká veřejnost.

Děkuji za Váš dotaz!!!

Poznámka:
Když to nyní, s odstupem času čtu, napadá mne, že nejlépe pro Vás oba bude, když se snad ani už nikdy nepotkáte...

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz

Štítky: