Jste zde

DOTAZ: Problémy s erekcí po požití léků

DOTAZ: Problémy s erekcí po požití léků

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu. Je mi 45 let, manželovi 46 let a jsme spolu skoro 20 let. Je to asi zhruba 14 dní zpět, kdy manžel začal užívat lék Euthyrox 50 1 tabletu denně. Minulý týden jsme začali pociťovat problémy spojené s erekcí. Manžel se bez problému vzruší, ale většinou nelze styk dokončit, protože po "chvíli" erekce ochabne. Během jednoho týdne se nám to stalo 3x ze čtyř milování (jedno proběhlo v pořádku a stálo za to). Nějak se děsím toho, že už to tak bude na pořád. Manžel to zatím bere sportovně. Je to asi 9 měsíců zpět, kdy jsme byli na preventivní kontrole a vše bylo OK. Před tím jsme nikdy žádné vážné problémy neměli a frekvence milování vychází jenom z naší potřeby. Je možné, že by erekci mohl ovlivňovat tento lék? Pokud ne, co bychom mohli pro zlepšení udělat?

Děkuji za odpověď.

POZNÁMKA:
Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.milovani.cz/contact. Text dotazu upraven, odstraněny kontaktní informace, adresy, jména, telefony. Text upraven tak, aby nebylo možné zjistit osobu tazatele.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Problémy s erekcí po požití léků"

Dobrý den.
Děkuji za důvěru.

Pokusím se Váš dotaz zodpovědět. Pokud Vašemu muži byl předepsaný lék Euthyrox 50 - 1 tableta denně, pak tento lékař zcela jistě ví, proč tak učinil. Prostudujte si příbalový leták a zaměřte se na vedlejší účinek léku se zaměřením na sex, neo problémy s erekcí. Někdy však mohou vedlejší účinky léku ovlivnit pacienta a přitom tato komplikace nemusí být popsána ani v příbalovém letáku. Podobné komplikace se dokonce léku se však nemusely projevit ani při jeho testování a schvalování. Nechci se vyjadřovat k Vámi uváděnému léku. nepřísluší mi to a ani nemohu problém s erekcí spojovat s jeho užitím. Každý lék má v příbalovém letáku uvedeno, že pokud ho pacient obtížně snáší, měl by neprodleně kontaktovat svého lékaře, který mu jej předepsal a o komplikacích ho má informovat. Lékař zváží, zda komplikace jsou natolik významné, že potlačují pozitivní účinek léku, pro který byl pacientovi předepsaný. Pak může navrhnout jiný lék a pacient následně posoudí, zda negativní účinky jsou i jeho komplikací při užití.

Co se problémů s erekcí týká, je tak krátké období, které Vás tyto problémy trápí, příliš krátké na to, aby bylo možné posoudit, kde je zdroj problémů. Důvodem může být únava, jiné zdravotní problémy nebo momentální indispozice. Uvádíte, že jedno milování ze čtyř proběhlo v pořádku a stálo za to. Znamená to, že pokud proběhlo po požití léku, nejspíš lék kvalitu erekce nijak neovlivnil. Je klidně možné, že v těch třech zbývajících případech mohlo jít o souhru negativních okolností a indispozic.

To však všechno jsou jen dohady.

Doporučuji Vám přesvědčit manžela, aby navštívil lékaře, který  mu lék předepsal. Je potřeba aby mu vysvětlil, jaké komplikace zaznamenal a řekl mu o svém podezření, že problémy s erekcí nejspíš souvisí s požitím předepsaného léku. Lékař pravděpodobně léčbu upraví a případně předepíše jiný lék. Změna léku by mohla dát okamžitou odpověď. Domnívám se, že lékař manžela pošle ještě na další vyšetření, která vyloučí problémy s kardiovaskulárním systémem, cukrovkou... Určitě si s ním pohovoří a společně budou hledat optimální řešení.

Rozhodně se nemusíte děsit toho, že už problémy s erekcí manželovi zůstanou. Je moc dobře, že jste reagovala okamžitě a že chcete problém řešit hned v jeho počátcích. Jen pro upřesnění - 9 měsíců zpět, před kterými byl manžel na preventivní kontrole, kde vše bylo OK, je už dost velký časový odstup, za který se mohlo něco změnit. Je dobře, že prevenci věnujete pozornost. Případná doplňující vyšetření nebudou na závadu.
 

Děkuji Vám za Vaši důvěru.

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz