Jste zde

DOTAZ: "Mohla jsem při pohlavním styku otěhotnět?"

DOTAZ: "Mohla jsem při pohlavním styku otěhotnět?"

Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.milovani.cz/contact. Text zprávy byl upraven, odstraněny kontaktní informace. Poradna sexuologa 2019.

Dobrý deň,
včera mi skončila menštruácia a hneď včera som mala s partnerom čiastočne chránený a nechránený pohlavný styk. Partner je veľmi skúsený a bolo to tak včera pre nás po prvý krát.

Stihol ejakulovať mimo pochvu.

Aká je pravdepodobnosť, že by som otěhotněla? Ďakujem.


 

ODPOVĚĎ na dotaz: "Mohla jsem při pohlavním styku otěhotnět?"

Dobrý den.
Děkuji za dotaz a za Vaši důvěru.

Hned na úvod musím vyjádřit své rozpaky nad tím, jak Vám odpovědět.

Píšete: včera mi skončila menštruácia a hneď včera som mala s partnerom čiastočne chránený a nechránený pohlavný styk. Partner je veľmi skúsený a bolo to tak včera pre nás po prvý krát. Stihol ejakulovať mimo pochvu. Aká je pravdepodobnosť, že by som otěhotněla? Ďakujem

Žádný "čiastočne chránený a nechránený pohlavný styk" neexistuje. Buďto je chráněný nebo je prostě nechráněný...

Musím Vás pochválit za hodnocení partnera "Partner je veľmi skúsený a bolo to tak včera pre nás po prvý krát... Stihol ejakulovať mimo pochvu." To hodnocení si zapamatujte, bude se Vám hodit až budete babičkou a vnuci se Vás budou ptát na to, jak se narodila jejich maminka nebo tatínek...

Ale vážně, už bez sarkazmu.

Technika soulože, kterou Váš přítel použil se nazývá "Přerušovaná soulož - koitus interruptus" a z pohledu antikoncepce patří mezi metodu málo spolehlivou. Už z pohledu rizika výskytu spermií v preejakulátu by mohla být značně riziková. Občasný výskyt malého množství spermií v preejakulátu by tak mohl vysvětlovat značnou nespolehlivost antikoncepční metody přerušované soulože. Výzkum zaměřený na sledování případné, byť i nízké hladiny spermií v preejakulátu však zatím není dostatečně průkazný. Přesto je obezřetnost při nechráněném spojení velmi důležitá!

Pokud se týká vlastní ejakulace, je pro muže velký problém "vytáhnout včas" a odolat touze zůstat alespoň o chviličku déle...

Pokud odolá a "vytáhne včas" a ejakuluje v bezpečné vzdálenosti od pochvy, není problém. Pokud neodolá, nebo neodhadne jak na tom se vzrušením je, může se stát, že první kontrakce spojená s vypuzením ejakulátu ho "potká" ještě v pochvě nebo sice vně, ale blízko poševního vchodu a tak první dávka ejakulátu může "zastříknout" do pochvy.

Tato metoda je vhodná pro partnerské páry nebo manželské páry, které případné těhotenství ženy nebudou řešit jako problém. Je možné ji využívat i v případě, že již děti mají, ale příchod dalšího dítěte do rodiny pro ně není problémem. Jinak řečeno, je to antikoncepce vhodná pro páry, kterým případné další dítě nebude "překážet", ale přijmou je s láskou...

Tato metoda se dá velmi úspěšně a bez jakékoli zátěže hormonální antikoncepcí používat bezpečně a s vysokou mírou spolehlivosti. Vyžaduje však od muže značnou míru odpovědnosti a vysoký stupeň sebeovládání. Pak je možné ji používat bez větších problémů. Na případný neúspěch ale partneři musí být připraveni a nesmí ho považovat za selhání jednoho nebo druhého.

Váš partner, pokud je skutečně tak "zkušený", určitě "vytáhl včas" a ejakuloval do bezpečného prostoru.

Nevím, v jakém vztahu jste s přítelem a nevím, jak jsou Vaše další společné plány. Podle toho, co píšete je "zkušený", což by mohlo naznačovat, že měl hodně partnerek nebo že je ještě ženatý...

V každém případě tato metoda, která se nazývá "Přerušovaná soulož - koitus interruptus" je z pohledu antikoncepce metodu málo spolehlivou především pro partnery, kteří nemají jasno v tom, jak se zachovají v situaci, kdy žena otěhotní. Pokud Váš přítel "vytáhl včas", nemusíte se obávat těhotenství. Musel však vytáhnout VČAS a to tak včas, že nedošlo k zastříknutí nebo zatečení první "dávky" ejakulátu do vaginy. Je tedy potřeba se zeptat přítele, zda ji je jistý tím, že první ejakulační impulz prožil mimo vaginu. Pak můžete být naprosto klidná, otěhotnět jste při tomto nechráněném sexu nemohla.

Nemohu Vám dát "lepší odpověď", protože ji neznám. Pomůže Vám jedině PRAVDIVÁ odpověď Vašeho přítele. Osobně si myslím, že pokud je opravdu tak zkušený, jak uvádíte", tak můžete být klidná.

Musím však připomenou, že za "bezpečný sex" zodpovídají oba partneři a že na formě antikoncepce proti nežádoucímu otěhotnění by se měli domluvit ještě před sexem. Pokud se nedohodnou předem a muž "na poslední" chvíli použije techniku "Přerušované soulože - koitus interruptus", pak je to spíše okamžité řešení které má "zachránit co se dá", než vědomá forma antikoncepce.

Přeji Vám, aby vše dopadlo tak, jak si přejete.

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz