Jste zde

Sexuální praktiky - přehled

Sexuální praktiky - přehled

Sex je spojen se sexuálními praktikami, které se realizují v sexuálních polohách. Sexuálních praktik je relativně hodně a zcela určitě nebudou všechny vyhovovat každému. To ani není cílem tohoto jejich představení. Není však od věci o nich něco vědět alespoň na teoretické úrovni.

"Nemusíte být v něčem skvělí, abyste začali,
ale musíte začít, abyste se stali skvělými."

Některé z nich jsou obecně známé a používané. Mají své názvy a je je možné nějakým způsobem popsat a zařadit. Sex však není o nějaké kategorizaci nebo definicích. Je to lidská aktivita, která je velmi pestrá a rozmanitá. Proto jakékoli přesné vymezení sexuálních činností snad v některých případech ani není možné. Ty nejznámější a nejčastější sexuální praktiky jsou, alespoň doufám, popsány v tomto článku.

Mnohdy je však v praxi jen obtížně možné přesně zhodnotit, kam to, co lidé praktikují, přesně zařadit. Často se některé techniky také vzájemně spojují a kombinují. Sexuální praktiky se také nedají jednoznačně spojovat se sexuální orientací lidí, kteří je používají. Nejde o to, co děláte, ale o to s kým to děláte. Heterosexuální, homosexuální, tak také bisexuální lidé používají stejné techniky masturbace, sexuálního tření, orálního sexu nebo análního sexu. Lesbické ženy například při "souloži" používají připínací penis nebo oboustranné didlo a homosexuální muži pro dosažení vyvrcholení  nepenetrační sex - "frottage". Prostě sexuální techniky nejsou spojeny se sexuální orientací, ale s tím, s kým je použijete.

Není až tak důležité vše dokonale popsat. Důležité je vědět, co mohou lidé do milování zařadit nebo jak si ho mohou zpestřit. Upozorňuji však, že se nejedná o návod, co všechno je potřeba vyzkoušet!!! Některé praktiky jsou pro vhodné jednoho, jiné se používají při párovém sexu, další ve skupinovém sexu.... Vždy je důležité pro sebe vybrat takové, které oběma partnerům budou vyhovovat a které jim budou přinášet radost z milování. Nezapomínejte však na to, že sex není jednorázová záležitost! Proto se zajímejte také o otázku neméně důležitou a tou je bezpečný sex.

Abych nezapomněl na to nejdůležitější, tak to vyzvednu hned na úvod - nejvíce partnerské vztahy upevňuje mazlení!!!

Základem milování je

Pohlavní styk - penetrační vaginální

Sex bez penetrace penisem

Masturbace a kontaktní sex

Orální sex

Anální sex

Skupinový sex

Jiné formy milování

BDSM

Využití napětí svalů nohou, pánevního dna a tlaku na klitoris

Sexuální praktiky využívané v pornografii

 

Pro zasmání

Se čtyřmi jeptiškami se zřítí letadlo. Přijdou k nebeské bráně, kde na ně čeká svatý Petr. Dříve, než je pustí do nebe, ptá se první jeptišky, jestli se někdy dotkla pánského údu. Jeptiška odpoví, že jej pouze viděla. Svatý Petr ji nařídí, aby si v nádobě se svěcenou vodou vypláchla oči. Ptá se druhé jeptišky, jestli se někdy dotkla panského údu. Jeptiška odpoví, že ano, ale pouze rukou. Sv. Petr ji nařídí, aby si omyla ruku ve svěcené vodě a pustí ji dál. V tom se čtvrtá jeptiška tlačí před třetí a na Petrův dotaz, kam se žene, říká: "Já bych si s dovolením vykloktala dříve, než si do toho sestra Marie sedne."

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)