Jste zde

Základní tantrické sexuální techniky

Základní tantrické sexuální techniky

Hlavní téma: "Tantra".
Volné pokračování článku "Tantrická cvičení a meditace"

Určitě jste se v dnešní, erotikou a sexem zahlcené době, setkali s pojmem tantrický sex, tantrické milování, orgasmus bez ejakulace, kontrola nad ejakulací, multiorgasmická žena, multiorgasmický muž, tantrické meditace nebo tantrické masáže.

Možná jste i studovali (nebo prolistovali) knihu Kámasútra. Přemýšleli jste však někdy o tom, co tyto techniky a praktiky představují a čím se liší od těch "běžných"? Čím vlastně je a v čem se odlišuje tantrické milování od toho běžného? Možná budete překvapeni, ale většinou představují něco jiného, než si většina lidí pod vlivem médií myslí. Rozhodně má daleko k představám lidí odrostlých při sledování pornografie, daleko k představám narcisů nebo sebestředných egoistických lidí. Pro mnohé by jeho sledování bylo málo akční a za chvíli pozorování dokonce i málo erotické ....

Jsem přesvědčen, že pro většinu lidí by změna životního stylu, zaměřená na tantrický přístup k vlastnímu tělu i sexu, vedla k celkové pozitivní životní změně. Tuto změnu by pak lidé ocenili především v běžném osobním životě. Zájem o tantru dnes má nádech něčeho tajemného, erotického, mnohdy pobuřujícího a za hranou obecně přijímaného a tolerovaného. Jenže, podívejte se na vztahy moderních lidí a položte si otázku, zda to dnešní "normální" je o tolik lepší a úžasnější, než to pradávné a dnes už jen obtížně udržované.

Nemusíte být hned přímo "tantriky", ale zájem o tantrický životní styl vám může pomoci přinést do života změny, které mohou být příjemné nejen v oblasti vašeho sexuálního života. Některé tantrické sexuální techniky vám změní pohled na dotek, něhu, lásku, sexuální spojení, milování a umožní vám delší vydrž a hlubší prožitek zakončený intenzivnějším orgasmem. V tantře to však není to nejdůležitější. Změní vám pohled na život, na vztahy, na běžné prožívání každodenních radostí a starostí. Znalost tantrických sexuálních technik a změna vašeho přístupu k milování vám dá šanci vstoupit do stavu rozšířeného vnímání při milování a prožívání blízkosti na zcela jiné úrovni. Dá vám šanci mít vzrušení pod vaší kontrolou a prožívat ho dlouho a hodně jinak. 

Pokud k milování a spojení muže a ženy změníte své dosavadní postoje, umožní vám to být při milování více kreativní a více než sebe vnímat partnera. Spojení výše uvedených tantrických a sexuálních technik vám může pomoci prodloužit a hlouběji prožívat intenzivnější sexuální rozkoš. Budete lépe ovládat ovládat své tělo a mysl a získáte lepší kontrolu nad svými sexuálními prožitky. Tantrické sexuální techniky vám umožní více poznat potřeby vašeho partnera, lépe a na vyšších úrovních se s ním spojit a společně se učit prožívat milování na úrovních, které jste dříve nezažili. Jenže k tomu je potřeba dát se tantrickou cestou a ta je dlouhá. Kdo na ni nastoupí brzy zjistí, že není "tantrik", ale hledající na cestě tantrického přístupu k životu, partnerovi i lidem. O tom, jak na to, je vlastně celý web www.milovani.cz nebo www.kamasutra.cz.

Změna přístupu k sexu

Změna v přístupu k sexu je nejdůležitější a základní technikou tantrického sexu. Většinou tantrický sex obdivují muži a to proto, že se v jeho souvislosti mluví o prodloužení prodloužení pohlavního styku. Většina mužů totiž prodloužení soulože (z jejich strany), považují v milování za nejdůležitější. Jenže spojení muže a ženy je tantře považováno až za závěrečnou část tantrického milování. V běžném sexu v okamžiku, kdy je spojení (souloži) přistupujete vlastně říkáte, "za chvíli budeme končit". V tantře je to jedna z etap tantrického milování, která vůbec nemusí být zakončena ejakulací. Pravdou však je, že pro mnoho mužů může být dost podstatné, že se tato doba dá z 5 minut prodloužit třeba i na 50 minut. 

Kontrola dýchání

Základem každé jógové nebo tantrické techniky je hluboké a stabilní dýchání. V tantře je nácvik hlubokého stabilního a klidného dýchání do břicha součástí meditací, technik i sexuálních poloh. Dechových meditací je celá řada a budeme se jimi zabývat v samostatné části věnované tantrickým dechovým meditacím.

 
Posilování PC svalů

PC svalová cvičení jsou určena pro posilování svalů pánevního dna. Můžete lépe ovládat pocity v pánevním dnu a naučit se ovládat prožívání orgasmu. Cvičení jsou vhodná pro ženy, ale i pro muže. U žen cvičení pomáhají řešit problémy inkontinence a zpevnění svalů pochvy a pánevního dna. To ženě umožní lépe prožívat své vzrušení a dosahování orgasmu. U mužů posílené PC svaly umožňují větší kontrolu nad ejakulací a vzrušením.

Techniky oddalování ejakulace a techniky penetrace

Mezi základní tantrické techniky se počítají i "Metody a techniky oddalování ejakulace". Další významnou součástí praktické tantry zaměřené na tantrický sex jsou "Techniky opakování penetrace v tantrickém sexu". Oba tyto tantrické přístupy se vzájemně doplňují a teprve po dokonalém zvládnutí mnoha technik se dá konstatovat, že přinášejí očekávané výsledky. To je špatná zpráva pro ty lidi, kteří navštěvují kurzy pořádané některými dnešními tantrickými mistry (za nemalé peníze), s představou, že budou "tantrickým mistrem snadno a rychle..."
 

Techniky orálního milování

Techniky tantrických meditací a masáží

Masáže ženy

Masáže muže

Tantrické léčení

Vaginal mapping (vaginální mapování)

Technika se anglicky nazývá Vaginal mapping, česky vaginální mapování. Vaginální mapování není přímo historickou tantrickou technikou. Jedná se spíše o dnešní, moderní techniku práce s tělem a ženskou sexualitou. Díky svým účinkům a potřebností ale mezi novodobé tantrické techniky vlastně patří. Tantra je sice historický a tradiční přístup k lidské sexualitě, není to ale přístup uzavřený, nepřístupný vývoji pohledu na život lidí bez rozdílu náboženství nebo národnosti. Jen se prostě musíte smířit s tím, že ta západní tantra je v mnoha pohledech jiná jak východní. Ale nedělejme si iluze, i ta východní je už dnes jiná než ta prastará...

Vaginální mapování vychází z otevřeného tantrického přístupu k tělu a prožívání jeho pocitů. Patří mezi postupy dnešní moderní sexuologické práce s tělem (sexological bodywork). Je možné ji považovat za jednu z technik určených pro zlepšení prožívání sexu, milování nebo i masturbace. Hledá moderní praktický přístup k řešení řady potíží ženy v oblasti prožívání ženské sexuality a intimních vztahů. Má samozřejmě určitou teorii, ale hlavně se jedná o techniky, které se provádí prakticky přímo na těle ženy.

Nezáleží tom v jakém životním a vztahovém období se žena právě nachází. Pomocí vaginálního mapování může o sobě a svých potřebách získat zcela nové, a často velmi objevné, informace. Pro mnoho lidí zní název této techniky možná až děsivě. Pravdou je, že si pod ním můžete představit ledacos a pravdou také je, že vaginální mapování skutečně MAPUJE CITLIVOST VAGINÁLNÍ TKÁNĚ v pochvě ženy. Tato technika je vhodná pro ženy které žijí single, ve vztahu s milencem, v manželství nebo partnerství. Zamilované, zklamané nebo očekávající změnu životních priorit. Důležité je, že se rozhodnou pro změnu v přístupu k sobě samým a nebojí se s tím začít samy na sobě.

 

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(L)