Jste zde

DOTAZ: "Nezávazný sex"

DOTAZ: "Nezávazný sex"

Dobrý den, měl bych jeden takový dotaz.
Je mi 45+ a asi tři čtvrtě  roku mám vážný vztah s přibližně stejně starou ženou. Svěřila se mi, že před naším vztahem, kdy byla sama, měla s jedním ze svých letitých kamarádů několikrát tzv. nezávazný sex. Upřímně, nevím, co si o tom mám myslet. Je její chování normální? Nebo se jedná o nějakou emocionální patologii? On je nějaký závazný a nezávazný sex? Přes široce rozšířený názor, že žijeme v moderní, uvolněné společnosti, mi tohle chování prostě připadá jako jistá forma prostituce.
Jaký je váš, odborný názor prosím?
Navíc, v životě se mi nestalo, že by mě některá z okruhu mých kamarádek, i těch nezadaných, oslovila s požadavkem na 'nezávazný sex' a nedovedu si to ani představit.  Jsem staromódní? Nebo mám prostě jen jiné kamarádky? Mohu u ní očekávat věrnost ve vztahu?
Děkuji moc za odpověď.

POZNÁMKA:
Zpráva odeslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.milovani.cz/contact. Text byl upraven.
Poradna sexuologa 2023


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Nezávazný sex"

Dobrý den. Děkuji za důvěru a Váš mail.

Názor na nezávazný vztah může být v podstatě jakýkoli.

Mnoho lidí tak řeší své sexuální potřeby v době kdy jsou v situaci, kdy nemají partnera nebo si ho nedokáží vybrat s přesvědčením, že je to ten pravý. Nebo se z jakýchkoli důvodů nechtějí vázat.... O prostituci se však určitě nejedná.

Jestli je její chování "normální" záleží na tom, co chcete považovat za normu. O emocionální patologii se také nejedná. Prostě potřebovala sex a tak o něj požádala někoho komu věřila. Nechtěla jej nijak zavazovat a možná to ani nebylo možné vzhledem k jeho závazkům jinde... Prostě potřebovala sex a blízkost, ale nechtěla se vázat nebo toho druhého omezovat. Ale nechtěla sex s kdekým...

Když Vám to řekla, pak ve Vás má důvěru, protože kdyby mlčela, nic byste nevěděl a nic v hlavě neřešil...

Není to dokonalé, ale může se to stát. Není to náhodný sex ani jakákoli forma prostituce. Na věrnost ve vztahu to vliv mít nebude, pokud to budete Vy považovat za její osobní formu, jak řešila samotu nebo sexuální potřebu, se kterou se sama nedokázala vyrovnat. Nechte to být a věnujte se vztahu tak, aby se rozvíjel a neřešte  to.

Nesnažte se bádat, kdo to na ten "nezávazný sex" byl. Mohlo by se stát, že vaše touha věděl a řešit přinese problémy někomu jinému, kdo se vázat nechtěl nebo nemohl, ale "nechal se ukecat"...

Řekla Vám to a to proto, že Vám věřila, tak to nechte být a věřte Vy ji...

Děkuji Vám za Vaši důvěru. 
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz

 

Štítky: