Jste zde

Posilování svalstva pánevního dna

Posilování svalstva pánevního dna

Hlavní téma: "Pánevní dno a jeho svaly".

V tomto článku se pokusím hledat a vytvořit souhrn informací o způsobech posilování svalstva pánevního dna. Jedná se však o velmi obtížný úkol a proto, pokud budete mít pocit, že můžete přispět k jeho rozšíření, neváhejte a napište prosím své postřehy a názory na mail milovani@centrum.cz. Děkuji.

Svalstvo pánevního dna je v některých článcích (podle zaměření) popisováno jako "Kegelovy svaly", "PC svaly", jinde jako "svaly lásky". Jedná se o stejný soubor svalů a "PC svaly" je jejich dnešní označení, které se ujalo nejen v medicíně, ale také v souvislostech s technikami prodlužování soulože nebo oddalování ejakulace. Dále je budu označovat jako svaly pánevního dna, PC svaly nebo PC svaly pánevního dna.

Technika posilování svalstva pánevního dna je velmi stará. Patří mezi známé (jak pro koho) techniky, které své žáky učili už staří tantričtí a taoističtí mistři. Tyto techniky se předávaly z generace na generaci a neustále se zdokonalovaly nebo spíše byla snaha o udržení jejich dokonalosti po další generace.

V tomto článku naleznete odkazy na informace o technikách starých, taoistických, tantrických, hned vedle technik, které převzala moderní medicína. Nezapomeneme ani na techniky popisované ve slavné knize o umění milovat "Kámasútra". Budu se tedy snažit představit jak techniky staré, tak ty, které byly popsány v posledních desetiletích minulého století a vzešly z prostředí moderní medicíny.

Neočekávejte okamžité zlepšení všech vašich problémů. Bez píle a silné vůle se nedá zlepšení tonusu svalů a odstranění problémů, které jejich oslabení provází, očekávat. Při pravidelném cvičení a každodenní relaxaci, bez které to také nepůjde se dá nástup pocitového zlepšení očekávat tak ta 2 – 4 měsíce. Denně je potřeba cvičení věnovat minimálně 15 minut vcelku nebo posilování rozdělte do tří pětiminutových bloků v průběhu dne. Zhruba dvojnásobnou dobu pak denně věnujte i řízené, uvědomělé relaxaci a meditaci.

Velkou výhodou cvičení pro posilování svalstva pánevního dna je, že cvičit můžete kdykoliv a kdekoliv. To, že cvičíte totiž navenek není ani poznat, ale ani vidět. Proto klidně základní cviky zatínání svalů pánevního dna můžete procvičovat v práci, autobusu, autě, tramvaji, při poradě, školení nebo i ve škole...

Cviky posilování svalstva pánevního dna se dají rozdělit do dvou základních kategorií. Cviky jsou sice odlišné a zasahují trochu jiné svalové skupiny, ale nedají se provádět izolovaně, naopak by se měly vzájemně kombinovat a doplňovat.

  • Kegelovy cviky – jedná se o cvičení při kterých vědomě zapojujete pouze svaly pánevního dna,
  • Koaktivátory pánevního dna – cílené procvičování svalových skupin svalů stehenních a břišních společně se svaly pánevního dna.

Ještě dříve, než začnete přemýšlet o tom, jak začít správně posilovat svaly pánevního dna si dovolím zásadní poznámku. Dokud se nenaučíte své tělo uvolnit, nedovolíte svým svalům poznat uvolení a relaxaci, nezačínejte s posilováním. Mnoho problémů, včetně problémů spojených se svaly pánevního dna totiž ani tak nesouvisí s tím, že by tato svaly byly příliš slabé, ale mnohdy jsou spíš vysílené tím, že je nedokážete uvolnit. Nejde posilovat svaly v trvalém napětí! Posilovat můžete až svaly uvolněné, které cíleným cvičením napnete a pak znovu uvolníte! Připomínám, že tento problém se netýká jen svalů pánevního dna, ale i všech ostatních svalů celého těla.

  • Uvolňování svalstva pánevního dna - cviky, navozující uvolnění psychického a fyzického napětí, relaxace, meditace.

Kegelova cvičení mohou být na doporučení lékaře, jiná nemusí...

Dále si musíme vysvětlit, kde Kegelova cvičení končí a kde začínají tantrická a taoistická cvičení. Je to pro vás docela důležitá informace, neboť Kegelova cvičení můžete cvičit (rehabilitovat) s pomocí zdravotního personálu, zatímco tantrická a taoistická cvičení vám na zdravotní pojištění nikdo nepředepíše. Pokud lékař na základě vašeho zdravotního stavu doporučí provádět Kegelova cvičení, pak vás je naučí cvičit rehabilitační pracovníci. Naučí vás je správně cvičit a zároveň vám vysvětlí, jak máte ve cvičeních pokračovat doma. Takováto informace je velmi cenná a pomůže vám výrazně zkrátit rekonvalescenci nebo léčbu. Tantrická cvičení vám však na zdravotní pojišťovnu nikdo nepředepíše...

Pokud se k vám dostala informace, že změnou zdravotní pojišťovny by se to dalo zajistit - tak to bohužel nepůjde...

Nový primář se prochází po svém oddělení a za ním cupitá vrchní sestra.
Nahlédne do jednoho pokoje, a tam sedí na postelích šest chlapů a onanují nad kýblem.
"Co se to tam děje sestro?" Zeptá se primář.
"Tito pacienti trpí nadměrnou tvorbou spermatu."
O kousek dál otevře druhé dveře a tam leží chlap v pyžamu na sestřičce a rozdává si to s ní.
"No to snad není pravda. Copak jsme nějaký bordel?"
"Ne, ne. Tento pacient má stejnou diagnózu, ale lepší pojišťovnu.

Tantrická posilování svalů pánevního dna jsou příliš intimní na to, aby je s Vámi mohl provádět zdravotní personál. Bohužel, zatím to nejde...

Každý, kdo si přeje zvládnout techniky prodloužení milování, oddalování ejakulace nebo touží po hlubších prožitcích při milování a při vyvrcholení by měl posílit svaly pánevního dna. Opravdu to funguje. Při každodenním posilování těchto svalů po čase postupně získáte lepší kontrolu nad svou sexuální energií a naučíte se prožívat vzrušení a vyvrcholení na vyšší úrovni. Bez píle, snahy, vysoké kázně, odhodlání a spolupráce s partnerem nebo partnerkou to však nepůjde!!!

Zatím tedy alespoň tento neúplný přehled...

Následující přehled odkazů je pouze orientační. V současné době se zpracovává přehled dalších cvičení ze série cvičení Kegelových cviků. Finální podoba přehledu posilování svalstva pánevního dna bude vytvořena až po dokončení těchto článků a po celkové korekci informací o technikách práce s PC svaly.

Kegelova cvičení

Mezi ta cvičení, která na zdravotního pojištění nezískáte, patří:

 

Téma pokračuje článkem "Tantrická mistryně".

Literatura a zdroje