Jste zde

DOTAZ: "Neumím se vzrušit, asi jsem frigidní"

DOTAZ: "Neumím se vzrušit, asi jsem frigidní"

Dobrý večer,
Chtěla jsem se zeptat ... co mám dělat ... Při "prstění" se nevzruším, naopak je to nepříjemné a někdy to ani necítím. Jsem málo vlhká a nevzrušuje mě to. Gynekolog mi řekl, že musím cvičit vaginální sval, není na to zvyklý. Po prohlídce u gynekologa mne pohlaví několik hodin pálí ... nehledě na to, že mám kandidu ... to vím. Chuť k sexu moc silná není nebo dokonce chybí vůbec. Ale vadí mi to ... mám objednané lubrikační gely Lona tlumivé, než se procvičí vaginální sval. Sladké nejím (snažím se o to:). Občas podlehnu ..., ale přísně se hlídám ... Jestli to takto půjde dál nevím co se mnou ... :). Dokonce nemám ani erotogenní zóny :) Jsem zoufalá .. přitom sexuální sny mám.

Nevím si rady. Budu ráda za každou radu, děkuji a přeji hezký zbytek večera.

POZNÄMKA
Zpráva odeslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://kamasutra.cz/contact. Text upraven, kontakty odstraněny.

Poradna sexuologa 2016.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Neumím se vzrušit, asi jsem frigidní"

Dobrý den.

Domnívám se, že Váš problém budete muset řešit s Vaším gynekologem a pak se sexuologem. 

Nejdříve k vašemu dotazu. Uvádíte že máte "kandidu". Předpokládám, že tím myslíte to, že trpíte "Kandidovou infekcí - kvasinkovou infekcí - Candida albicans". 

Dovolím si odkázat na web www.milovani.cz, kde je i odkaz na celá článek o této infekci

Kandidové infekce mohou intimní život muže i ženy velmi znepříjemňovat. Jejich léčbu se rozhodně nevyplatí odkládat, protože v pokročilém stádiu neléčené nemoci jsou příznaky nepříjemné až velmi bolestivé. Vzhledem k tomu, že se jedná o pohlavně přenosnou chorobu, je v každém případě potřeba, aby se léčili oba partneři. Oba mohou používat i masti, které ženě doporučil lékař. Pokud je předepsáno perorální antimykotikum, měl by muž raději navštívit lékaře (urologa nebo dermatologa) pro upřesnění své léčby. Pokud se při návštěvě lékaře nákaza prokáže, můžete požádat o radu, jakou léčbu má zvolit partner nebo partnerka.

Pokud opravdu trpíte "Kandidovou infekcí - kvasinkovou infekcí - Candida albicans", pak je jasné, že vzrušení dosahovat prakticky nemůžete. Nepříjemné pocity a především podvědomá představa o bolesti po masturbaci Vám brání se vzrušit. Upozorňuji také na to, že se jedná o pohlavně přenosnou chorobu. Dokud nemoc nevyléčíte, nemůžete očekávat zlepšení vzrušivosti. Nejspíš se u lékaře gynekologa už léčíte. Nevím však jak úspěšně. Musíte za gynekologem znovu a musíte se mu se svým problémem s infekcí i se sexuálním problémem bez obav svěřit. Samotné omezení sladkého nestačí. Musíte se odborně léčit a hlavně vyléčit. Sladké stav zhoršuje a někdy znemožňuje doléčení. To a vše další musíte prodiskutovat s lékařem.

Až budete dokonale (i podle odběrů a jejich laboratorních výsledků) doléčená, musíte být nadále velmi obezřetná. Nejspíš i při masturbaci bude potřebovat dostatek vhodného lubrikačního krému. Jaký to má být, Vám poradí Váš gynekolog. Bez doléčení se změna lepší k vzrušivosti nejspíš neprojeví. To bude nejspíš hlavní příčina vašeho problému.

Posilování svalstva pánevního dna doporučuji. jen se prosím s gynekologem poraďte, jak to dělat tak, aby výsledek byl co nejlepší. Záleží nejen na anatomii pochvy a jejím uložení. Od těchto informací se pak odvíjí i metodika, jak cvičení posilování poševních svalů provádět správně a efektivně. Postupujte přesně podle pokynů lékaře, neomezujte se pouze na obecné rady pro posilování svalstva pánevního dna. Výsledky jsou měřitelné a gynekolog Vás potřebuje vyšetřit a pak sledovat změny, které cvičení přináší. Takže cvičte pod jeho dohledem.

Pokud s léčbou začnete a gynekolog Vám potvrdí, že i Vaše životospráva a oblékání a hygiena odpovídají stavu nemoci, pak navštivte sexuologa. Nemusíte čekat na doléčení. Rozhovor s ním nebude vyžadovat vyšetření. Bude však potřeba přinést závěry vyšetření u gynekologa a popis navržené léčby. Společně se sexuologem proberete vše kolem Vašeho problému se vzrušením. Poradí Vám, co změnit nebo vyzkoušet. nejspíš však vaše problémy bude spojovat s problémem gynekologickým - Kandidovou infekcí. Jsem přesvědčen, že se Vám podaří celý problém s gynekologem a sexuologem zdárně překonat. Nesmíte však očekávat, že změny přijde dříve, než se doléčíte.

Přeji Vám, aby to bylo brzy.

Děkuji Vám za dotaz a Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz.