Jste zde

DOTAZ: Po pohlavním styku vytekla jedna růžová kapka. Co to může být?

DOTAZ:

Dobry den, po pohlavním styku vytekla jedna růžová kapka. Co to může být?

Dobry den,
po pohlavním styku a orgasmu vytekla jedna růžová kapka. Co to můře byt?

Poradna sexuologa 2014.


ODPOVĚĎ:

Čt, 06/02/2014 - 19:33 — admin

Růžová kapka sekretu po pohlavním styku

Dobrý den. Vaše otázka je jasná. Pro její jednoduché zodpovězení však od Vás mám jen velmi málo informací. Především chybí podrobnosti o tom, za jakých předcházejících okolností jste "zašpinění" zjistila. Orgasmus příčinou zcela jistě nebyl. Ta růžová kapka byla nejspíš stopa po krvi naředěné vaginálním sekretem. Důvodu však může být víc. Proto se je pokusím ve zkratce popsat. Hned na úvod se však ZCELA uklidněte. Pokud to byla jen ona stopa růžové barvy, pak to nebude nic vážného. Nyní k možnostem, proč se objevila.

  • Mechanické poškození sliznice pochvy nebo stydkých pysků

nejčastěji k němu dojde při nedostatečné přirozené lubrikaci v okamžiku zahájení penetrace při pohlavním styku. Odření může mýt mikroskopické a prokrvené pohlavní orgány na ně reagují kapičkou krve v místě odření. Mohlo k němu však dojít i při milostné předehře, kdy záděra na prstu nebo ostrý nehet poranil sliznici pochvy. Krev také může pocházet od muže, který si "odřel" penis při jeho nedostatečné lubrikaci v pochvě nebo při milostné předehře.

  • U mladých dívek může dojít i k dalšímu "upravení" panenské blány,

která nemusela být dokonale otevřená. Díky penetraci vedené jiným směrem, než při defloraci, se nyní opět upravila. Může se tak stávat i několikrát po sobě. Je to přirozená "oprava" panenské blány. Nepředpokládám, že by krev pocházela z děložního čípku. To by však mohlo nastat jeho odřením nebo podrážděním při nepřiměřené milostné předehře nebo použití nevhodné techniky stimulace prsty nebo vibrátorem.

  • Nabízí se samozřejmě i možnost, že kapička krve byla zbytkem menstruační krve nebo naopak signálem blížící se menstruace. 

Navrhuji Vám zaměřit se na způsob, jak provádíte milostnou předehru, zda jste dostatečně vzrušená a přirozeně lubrikovaná před vlastním spojením. To bývají nejčastější příčiny stop krve v sekretu. Pokud by se však krev objevila i bez pohlavního styku a nebyl by přirozený důvod její přítomnosti, pak si zajděte na gynekologickou prohlídku a budete mít jistotu především ohledně stavu děložního čípku nebo poruchy menstruace. 

Z jednoho případu však rozhodně nemusíte mít žádnou obavu. Je to běžný projev například divočejšího sexu nebo milostné předehry. Je však zbytečné se vystavovat těmto, byť mikroskopickým traumatům. Můžete používat lubrikační krémy, případně upravit techniku milování. Myslím, že se jednalo jen o jednorázovou záležitost.

Děkuji za dotaz a přeji hezký den.

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz