Jste zde

DOTAZ: "Problém s ejakulací"

DOTAZ: "Problém s ejakulací"

Dobrý den.

Mám dotaz. Je mi 50 let a poslední dobou mám problém při klasické souloži ejakulovat. A když k ejakulaci dojde je hodně slabá, jen asi dvě větší kapky.
Děkuji za odpověď.

POZNÁMKA:
Datum: 19.06.2016
Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://kamasutra.cz/contact. Zpráva byla upravena tak, aby nebylo možné zjistit, kdo ji zaslal.
Poradna sexuologa 2016.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Problém s ejakulací"

Dobrý den.
Děkuji za Váš dotaz a za Vaši důvěru.

Píšete: "Je mi 50 let a poslední dobou mám problém při klasické souloži ejakulovat. A když k ejakulaci dojde je hodně slabá, jen asi dvě větší kapky."

Důležitá informace je o tom, že tento problém vnímáte "poslední dobou", což může být měsíc, dva nebo také rok. Podstatné je, že jste dříve tento problém nevnímal, tedy nejspíš nebyl. Když se něco mění pomalu, většinou nejsme schopni přesně poznat, kdy problém začínal. Vnímáme až stav, kdy Vám problém, který jste doposud ignoroval nebo vytěsnil, začne vadit. Proto se domnívám, že rok mikro, mini a malých potíží klidně mohl předcházet stavu o kterém píšete.

Takovýto stav rozhodně není normální a určitě ho není možné řešit korespondenčně!!! Jsem přesvědčen, že bez vyšetření Vám na Váš dotaz nedá odpověď žádný zodpovědný lékař.

Navrhuji Vám: navštivte svého obvodního lékaře a s problémem se mu svěřte. Udělá Vám základní vyšetření a odběry krve, Pošle Vás na ultrazvukové vyšetření prostaty k urologovi a ten Vám zároveň provede další základní urologická vyšetření. Nebojte se toho, není to bolestivé a ani nijak zvlášť nepříjemné. Zato je to naprosto nutné!!! Bez vyšetření a laboratorního rozboru Vaší krve není možné zodpovědně zjistit příčiny Vašich dnešních problémů. Důvodů, proč Vás postihly problémy s ejakulací, může být více. Je Vám 50 let a to je věk, kdy se mužům zdravotní problémy přestávají vyhýbat...

To, že problémy s ejakulací máte je naprosto jednoznačný důvod pro návštěvu lékaře a odborné vyšetření v širších souvislostech. Nyní Vás máte pocit, že Vás trápí problémy s nedostatečnou ejakulací. Lékař však musí vyšetřit nejen souvislosti ejakulací, ale hlavně proč k nim nyní vůbec dochází. Váš problém totiž vůbec nemusí souviset se vzrušením nebo s "klasickými" problémy s vyvrcholením.

Zajděte k lékaři a svěřte se mu. Nic neriskujete, nebude to ani bolel. Budete však mít jistotu, že nalezne příčinu, proč Vás nedostatečná ejakulace trápí. Teprve podle výsledků vyšetření může lékař zahájit léčbu. Nejspíš dostanete nějaké léky a budete muset upravit životosprávu. Jste mladý muž (50) a proto neriskujte, že z problému, který Vás nyní trápí ze sexuálních důvodů, zanedbáním příznaků dovolíte, aby problém přešel do chronického stádia nebo přerostl ve vážnější zdravotní komplikaci. Proto neváhejte a navštivte lékaře!!!

Děkuji Vám za Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz