Jste zde

DOTAZ: Problémy s erekcí

DOTAZ: Problémy s erekcí

Dobrý den
je mi 28 , při pohlavním styku s přítelkyni mám problém dosáhnout erekce. Když už jí dosáhnu tak mi přítelkyně nasune kondom a on znovu zvadne. Ale když si to dělám sám tak s erekci nemam sebemenší problém. Můžete mi prosím poradit?
Děkuji

Poradna sexuologa 2013.


 

ODPOVĚĎ:

Út, 17/12/2013 - 11:42 — admin

K problému s erekcí

Dobrý den,

Problém s erekcí může mít mnoho příčin. Vzhledem k tomu, že při masturbaci tento problém nemáte, domnívám se, že se jedná s velkou pravděpodobností o reakci na malou sebedůvěru nebo strach ze selhání. Mohl bych Vám poradit celou řadu metod, jak se pokusit o změnu, každá z těchto metod však může mít úspěch nebo také může selhat. Nevím, jak dlouho jste s přítelkyní a jak dlouho spolu intimně žijete a zda je to problém, který Váš vztah provází od počátku atd ....Těch neznámých je příliš mnoho....

To, co se opravdu osvědčuje je metoda stará a poměrně jednoduchá - je to hledání a znovu nalezení sebevědomí, sebedůvěry a radosti z intimního sblížení. Pokračovat ve formě sexu, kdy se bojíte ztráty erekce by nemělo smysl. Navrhuji Vám promluvit si s partnerkou o Vašem problému a naučit se společně vzrušení v páru přijímat, ale i dávat.

Domluvte se na tom, že začnete znovu od začátku. Řekněte si, že společné poskytování vzrušení a orgasmu si rozdělíte do dvou dnů. Nemusí být hned po sobě. Jako první bude přijímající žena. Je to tak vždy lepší, neboť dostanete čas prožít si její vzrušení a zjistíte, jak její vzrušení ovlivňuje to Vaše. Žena také pozná, že tato cesta je velmi příjemná a vzrušující.

Žena se pohodlně položí a Vy jí budete svojí něhou a láskou poskytovat krásné pocity a postupné i vzrušení. Buďte něžný, láskyplný a soustřeďte se jen na ni. Nespěchejte. Hlaďte ji, masírujte a lehce se dotýkejte jejích intimních míst. Pomalu jí masáží a orálně vzrušujte. Nebojte se toho. Je to zcela jiný přístup, než jak si lidé sex běžně představují. Žena by se Vás neměla vůbec dotýkat. Své vzrušení může vyjadřovat citoslovci a reakcemi těla. Pokuste se ji přivést k vysokému vzrušení a k orgasmu například klidnou erotickou masáží s orálním vzrušováním. Veškerou pozornost věnujte pouze jí. Když se vám společně podaří dosáhnout jejího orgasmu, přitulte se k ní. Poskytujte jí svou pozornost, něhu, lásku, blízkost. Pokud dokáže prožít několik orgasmů po sobě, dopřejte jí to. V klidové fázi se však už k sobě jen přitulte a zůstaňte spolu v něžném objetí. Nic víc. Dnes to byl jen její den.

Příště si role vyměňte. Nechte naopak ji, aby se Vám věnovala, masírovala Vás, vzrušovala a to jak manuálně, tak i orálně. Nedotýkejte se jí. Pouze přijímejte doteky a prožívejte její projevy něhy a lásky. Jsem přesvědčen, že touto cestou dokážete dosáhnout vzrušení, erekce i orgasmu. Bude to i pro Vás jiný prožitek na který nejste možná zvyklý. Ale hlavně se nesnažte neustále kontrolovat, zda jste už vzrušený. Prostě to nechte plynout ....

Až se Vám podaří zbavit obav ze ztráty vzrušení a erekce, půjde i sex. Je to jen otázka času. 

Většinou se soulad podaří obnovit během jednoho měsíce. Jinak si pamatujte, že i ti největší sexuální guru (navenek) mívají problém s erekcí a vždy to nejde až jak dokonale.... Podívejte se na svou životosprávu, stres, sport a relaxaci. Někde je potřeba provést změnu. 

Stále je však nutné mít na paměti, že ztráta erekce může mít i příčinu ve zdravotních problémech, vedlejším účinku léků, vysokém tlaku nebo cukrovce o které nevíte. Po měsíci pokusů, když nenastane žádná změna je potřeba zanechat experimentů a zajít k lékaři - urologovi nebo sexuologovi. Vyšetří Vás především na běžné problémy se zdravím a případně Vám předepíše 1/2 tablety Viagry nebo jejích následovníků. Když by Vám pomohla 1/2 viagry, znamená to, že pro vás hlavně to, že můžete pustit obavy o erekci z hlavy a věnovat se v klidu sexu. nezapomínejte, že dlouhá  a něžná milostná předehra je potřebná nejen pro ženu, ale i pro muže. 

Metoda, kterou jsem Vám navrhl není v žádném případě něco, co Vás ochudí o sex. Naopak, možní budete překvapeni, že takovéto samostatné prožívání něhy a lásky i vzrušení a orgasmu od partnera je ze zcela jiného prostoru. Mimochodem - v tantře se takovýmito technikami začíná a teprve po dlouhém výcviku prožívání, dávání a přijímání individuálního vzrušení se přistupuje ke společnému tantrickému prožitku. Jen v dnešní době se na to už zapomnělo. 

Přeji Vám krásné zážitky při hledání Vaší společné cesty.

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz