Jste zde

DOTAZ: "Problémy s orgasmem"

DOTAZ: "Problémy s orgasmem"

Dobrý den,
už dlouhou dobu mám problém s prožitím orgasmu. Při sexu se cítím dobře, ale nejsem si jista jestli nějaký sex vůbec mám.

Vaginálně se mi vyvrcholit nedaří ani při masturbaci. Při masturbaci mohu mít orgasmus pouze s překříženýma nohama, které navíc napnu a sevřu, pak při stimulaci klitorisu vyvrcholení dosáhnu. Když chci prožit orgasmus s roztaženýma nohama, nejde to... Stimuluji klitoris a těsně před vyvrcholením... cítím, že už se to blíží, ale najednou klitoris začne tak silně bolet, že se ho už nemohu dotýkat. Vzrušení pak opadne a já orgasmu nedosáhnu. Pokud si však následně lehnu tak, že překřížím nohy, napnu svaly nohou a znovu stimuluji klitoris, pak to nebolí a já mohu prožít vyvrcholení.

Prosím, napište mi co mám dělat, kam se obrátit. Mám obavu, že kvůli svému problému zřejmě nikdy neprožiji orgasmus při normálním penetračním milováni...

Poraďte mi prosím.

  • Jde o psychicky problém, nebo gynekologicky?
  • Kam bych se měla obrátit?
  • Nevím kde najít potřebné informace.
  • Bylo by možné mi napsat na mail nebo poradit, kde hledat odpovědi?

Děkuji předem. Je mi už 44 a přála bych si To zažit ...

 

POZNÁMKA:
Datum: 18.10.2016. 
Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.kamasutra.cz/contact. Text zprávy byl upraven, odstraněny kontaktní informace...

Poradna sexuologa 2016.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Problémy s orgasmem"

Dobrý den

Děkuji za Vaši důvěru a za Váš dotaz. Protože podobný problém s prožíváním vyvrcholení má podle zaslaných dotazů více že, pokusím se o obsáhlejší vysvětlení toho, co prožíváte.

Rozdělil jsem si Váš dotaz na jednotlivé otázky a pokusím se Vám napsat svůj názor.

Píšete: "Při sexu se cítím dobře, ale nejsem si jista jestli nějaký sex vůbec mám."

Prožívání sexu je naprosto individuální záležitost. K posouzení, co při něm prožíváte a jak ho prožíváte, by bylo potřeba více informací a ty se stejně korespondenčně sdělit moc nedají. Pokud bychom otázku prožitku při sexu řešili osobně, nejspíš byste si uvědomila, co se Vám na sexu líbí a co ne. Pokud se při něm cítíte dobře, pak to má svůj důvod. Něco se Vám při milování líbí, něco si možná jen více neuvědomujete. Možná to, co se Vám líbí je něha, pozornost partnera nebo hlazení, líbání, vzrušování či jiné pocity, které milování provází. Pokud si nejste jista, zda nějaký sex vůbec máte, pak to bude spíše spojeno s okamžiky, kdy jste s partnerem fyzicky spojeni, tedy souložíte. To je ovšem jen jedna část milování. Domnívám se tedy, že Vaše problémy a nejisté pocity jsou spojeny nejspíš s vaginálním drážděním, které Vám nepřináší to, co si myslíte, že by přinášet mělo...

Píšete: "Vaginálně se mi vyvrcholit nedaří ani při masturbaci."

Vaginálně vyvrcholit se nedaří velké části žen, zvláště pak při souloži. Bohužel je to dáno tím, že mnoho mužů nevydrží sexuální spojení se ženou tak dlouho, jak by žena pro vaginální vyvrcholení při souloži potřebovala. Může to však být také proto, že při souloži (v konkretní sexuální poloze) není penisem dostatečně stimulovaný klitoris, jehož stimulace je pro většinu žen základním předpokladem pro navození intenzivního vzrušení a dosažení vyvrcholení. Vaginální orgasmus pozná při milování zná jen malá část žen a to navíc některé jen občas. Stejně je diskutabilní, zda se při prožitku vyvrcholení jedná opravdu o "klasický" vaginální orgasmus nebo orgasmus prožitý při souloži dosažený díky současné stimulaci klitorisu pohybem penisu.

Šance na prožití "vaginálního orgasmu" je u většiny žen, které ho jsou schopny mnohem vyšší při masturbaci. Ať už pro jeho vyvolání žena navíc použije prsty zasunuté do pochvy nebo využije intenzivnější stimulace vibrátorem. Vibrátory jsou snadnější cestou, zvláště pak ty, které jsou navrženy pro intenzivní stimulaci oblasti bodu G. Pokud žena vaginálního vyvrcholení nedosáhne při masturbaci a pomoci vibrátoru, je šance na to, že ho prožije při souloži malá. Vibrátor má podstatně delší výdrž, než sebe snaživější muž. Navíc dnešní "inteligentní" "Hi-tech" vibrátory s mnoha programy vibrací a stimulací, mají opravdu větší výdrž než jakýkoli muž. 

Pokud chcete vyzkoušet, zda při masturbaci s vibrátorem, prožitku vaginálního orgasmu dosáhnete, pak Vám doporučuji nelitovat nákladů a koupit vibrátor, který patří mezi špičku v oboru a umí stimulovat nejen oblast bodu G, ale vytváří i vlny vibrací, které se přenáší do celé pochvy a do jejích stěn i hlubších vrstev a ramen klitorisu.... Když se Vám prožitku tohoto vyvrcholení i tak nepodaří dosáhnout, netrapte se. Většina žen je na tom podobně...

Píšete: "Při masturbaci mohu mít orgasmus pouze s překříženýma nohama, které navíc napnu a sevřu, pak vyvrcholení při stimulaci klitorisu dosáhnu. Když chci prožit orgasmus s roztaženýma nohama, nejde to... Stimuluji klitoris a těsně před vyvrcholením... cítím, že už se to blíží, ale najednou klitoris začne tak silně bolet, že se ho už nemohu dotýkat. Vzrušení pak opadne a já orgasmu nedosáhnu. Pokud si však následně lehnu tak, že překřížím nohy, napnu svaly nohou a znovu stimuluji klitoris, pak to nebolí a já mohu prožít vyvrcholení.

Z toho, co uvádíte usuzuji, že Vy potřebujete pro dosažení vyvrcholení specifické podmínky. Nejspíš Vám pomáhá právě to napětí ve svalech stehen, případně intenzivní sevření stehen k sobě (které zajišťuje překřížení a stisk nohou) za současné intenzivní stimulace klitorisu. Sevřením nohou a tlakem na klitoris při jeho stimulaci vytvoříte tak intenzivní a specifické podmínky a podněty, že dosáhnete vyvrcholení. Některé ženy orgasmu dosahují výhradně nebo především při vyvolání intenzivního napětí svalů stehen a tlaku na klitoris. Když některý z podnětů bude chybět, orgasmus nenastoupí. Jsou ženy, které orgasmus prožijí pouze tehdy, když mezi stehny tisknou polštář nebo když pohlaví intenzivně třou například o čalouněnou část křesla. Řada žen, které pro vyvolání vyvrcholení potřebují tření nebo napětí svalů nohou jinak vyvrcholení nedosáhne.

V článku "Tribadismus - tření vulvy o tělo nebo vulvu partnerky" je vysvětlen pojem tribadismus takto: "Pojem tribadismus (anglicky tribbing), se často používá v souvislosti s lesbickým sexem, ale netýká se výlučně jen lesbických žen. Vztahuje se také k masturbační technice, při níž žena tře svou vulvu o nějaký předmět, například polštář, podhlavník, čalouněnou část křesla nebo jiný měkčí předmět, s cílem dosažení orgasmu.

To, co při milování nebo masturbaci potřebujete k dosažení vyvrcholení Vy, je technika hodně podobná "Tribadismu". Více informací o těchto technikách naleznete také v článku "Masturbace ženy třením vulvy o předměty nebo tělo". Rozhodně Vás přitom nespojuji s lesbickou orientací! Vaše technika potřebná pro vyvolání vyvrcholení se však této technice vyvolání tlaku na klitoris, za jeho intenzivní stimulace, při vytvoření napětí ve stehnech (a pánevní oblasti), velmi blíží nebo je s ní totožná. Nespojujte to s lesbismem. Tribadismem se nazává především tato technika, která sama o sobě nemá s lesbismem společného nic jiného než to, že ji využívají i lesbické ženy (viz. Nepenetrační sex - "frottage" - sexuální tření).

Vy ale nepotřebujete informaci o tribadismu. Vy hledáte odpověď na otázku, jak dosáhnout vyvrcholení jinak. Bohužel na tuto otázku musíte hledat odpovědi zkoušením všech možných i nemožných technik. Nakonec možná zjistíte, že právě ta technika, kterou umíte, je tou nejbezpečnější a nejsnadnější cestou k dosažení vyvrcholení. Vzhledem k tomu, že je Vám 44 let a jistě jste vyzkoušela i mnohé jiné stimulace a techniky, je pravděpodobné, že jste došla k podobnému závěru.

Píšete: "Mám obavu, že kvůli svému problému zřejmě nikdy neprožiji orgasmus při normálním penetračním milováni..."

Nejedná se o sexuální problém v pravém slova smyslu. Jedná se o to, že technika stimulace, při které umíte prožít vyvrcholení je jiná, než se běžně uvádí. Je možné, že opravdu nikdy neprožijete vyvrcholení při "klasickém" milování. Rozhodně však nebudete jediná žena, které se to nikdy nepodaří. Patříte ale mezi ženy, které prožitku vyvrcholení schopné jsou, jen jinou technikou. I to je dar, za který musí být člověk vděčný.

Neuvádíte, zda orgasmu dosahujete při orálním sexu. Možná by to byla další cesta, jak obohatit Váš sexuální život. Jen musíte s partnerem při orálním sexu vytvořit takové podmínky, aby kromě stimulace klitorisu bylo možné zapojit i svaly stehen a vytvořit tak potřebné napětí, které by Vám umožnilo dosáhnout vyvrcholení.

Píšete: "Prosím, napište mi co mám dělat, kam se obrátit."

Možná by bylo vhodné obrátit se na některého sexuologa ve Vašem okolí. To, co prožíváte a po čem toužíte by měl posoudit odborník, který se s tímto problémem setkal v praxi. Může s Vámi podstatně podrobněji rozebrat Vaše pocity i techniky při kterých vyvrcholení dosáhnete. Určitě vám sdělí i zkušenosti své nebo zkušenosti jiných sexuolgů s řešením Vašeho problému. Rozhodně Vám doporučuji tuto možnost vyzkoušet.

Netrapte se však, pokud Vám nebudou schopni jednoznačně poradit. Prožitek vyvrcholení znáte a jste schopna ho dosáhnout. Možná Vám poradí jak vyvrcholení prožít při intenzivním fyzickém kontaktu s partnerem, nejspíš však nespočívajícím v souloži.

Přeji Vám, aby se Vám podařilo prožít to, po čem toužíte.

Děkuji Vám za Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz