Jste zde

DOTAZ: Vůně/pach/chuť ženského/mužského pohlaví

DOTAZ: Vůně/pach/chuť ženského/mužského pohlaví

Dobrý den,
občas se při četbě setkávám s popisy vůně či chuti pohlaví. Sama vím, že mé má nějaké pachy a též i mého partnera. Nemohu ale říci, že by nějak zvlášť voněly, resp. necítím vůně popisované v literatuře, vůně typu med, sladké mléko, a nevím co ještě. Prostě si pod tím představím něžné až sladší vůně.. Ale v reálu to necítím nezdá se mi, že by pachy měly připomínat jídlo? Tak by mě zajímalo, zda je to nějaký mýtus, či s námi v tomto směru není něco v pořádku? Neměla jsem zas tolik sexuálních partnerů, ke kterým bych si až takto čuchala... Předpokládám, že neumyté genitálie jsou přeci jen víceméně cítit "chcankama". Až po řádném umytí by neměly být nijak cítit (ne mýdlem), ale popisované sladké vůně z literatury já ani partner prostě necítíme a to si myslíme, že máme čich jinak víceméně v pořádku. Totéž podobně i s chutěmi, kde se popisuje, jak jednomu ten druhý partner chutná, po čem má chutnat?
Asi se vám dotaz zdá neobvyklý, ale nemám se kde zeptat aniž bych se nějak podstatně neztrapnila či nemohla získat fundovanější odpověď.
Předem děkuji.

Poznámka:

Zpráva byla odeslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.milovani.cz/contact.
Jména a adresy byly odstraněny nebo upraveny. Poradna sexuologa 2015.


 

ODPOVĚĎ na DOTAZ: Vůně/pach/chuť ženského/mužského pohlaví

Dobrý den
Děkuji za Váš dotaz a Vaši důvěru.

Dovolím si Váš dotaz rozdělit do několika částí. Postupně se pokusím k těmto částem dotazu vyjádřit.

"Občas se při četbě setkávám s popisy vůně či chuti pohlaví... Sama vím, že mé má nějaké pachy a též i mého partnera. Nemohu ale říci, že by nějak zvlášť voněly, resp. necítím vůně popisované v literatuře, vůně typu med, sladké mléko, a nevím co ještě. Prostě si pod tím představím něžné až sladší vůně.. Ale v reálu to necítím nezdá se mi, že by pachy měly připomínat jídlo?" "Tak by mě zajímalo, zda je to nějaký mýtus, či s námi v tomto směru není něco v pořádku? Neměla jsem zas tolik sexuálních partnerů, ke kterým bych si až takto čuchala..."

Každý člověk nějak "voní". Každé tělo má svou specifickou vůni. Uvolňující se feromony pak působí na vaše okolí a zpětně si pak někteří lidé "voní" víc, jiní méně. Dokonce může být některá vůně těla pro někoho nepříjemná. Tak to je a je celkem zbytečné o tom moc přemýšlet. Zřejmě vám Váš partner voněl, když jste si ho vybrala. Přitom se nejedná přímo o vůni pohlaví... prostě Vám vůně Vašeho partnera připadala příjemná a naopak. Přitom jste ho nemusela očichávat. Jen vůně jeho těla doplnili všechny ty vjemy, které nakonec vedly k tomu, že jste se sblížili. Pokud někdo popisuje vůně, pak hovoří o něčem, co je pro jednoho takové, pro jiného trochu jiné. Popište si navzájem s partnerem vůni jedné růže. Napište na papír co cítíte a pak si to navzájem přečtěte.... uvidíte jak se sejdete.

Vůně pohlaví není vlastně přímo vůně pohlaví, ale je to soubor vůní potu z potních žláz, feromonů, sekretů a dalších látek, které jsou na kůži a sliznicích. Každému tato souhrnná vůně může vonět jinak. Řešte jen to, co cítíte se svým přítelem. Jinak si budete muset udělat názor tím, že budete očichávat pohlaví všem známým i neznámým mužům a pak si udělat vlastní názor....

"Předpokládám, že neumyté genitálie jsou přeci jen víceméně cítit "chcankama". Až po řádném umytí by neměly být nijak cítit (ne mýdlem), ale popisované sladké vůně z literatury já ani partner prostě necítíme a to si myslíme, že máme čich jinak víceméně v pořádku. Totéž podobně i s chutěmi, kde se popisuje, jak jednomu ten druhý partner chutná, po čem má chutnat?"

Nemyté genitálie jsou cítit rozkládající se močí, rozkládajícími se mazy a tuky, rozkládajícím se potem...a dalšími rozkládajícími se odpadními látkami, zplodinami metabolismu, které se vylučují kůží a potními žlázami.

Po řádném umytí genitálií zůstane přirozená vůně těla tak, jak jsem ji popsal v úvodu. To co cítí autoři knih a článků, kteří o vůních genitálií píší, nevím. Berte jejich názor jako jejich názor a jejich zkušenost. Nebo to co popisují může být souhrn toho co poznali nebo někde převzali.

Stejně tak tyto názory přijímejte v souvislosti s chutěmi pohlaví a tělesných tekutin. Vůně a chutě výrazně ovlivňuje strava. Když sníte česnek nebo cibuli, ten druhý to pozná i když uplyne několik hodin. Tyto aromatické látky se z potravin dostanou do těla, potu i zplodin metabolizmu. Každý chutná tak, jak chutná. Nevím po čem chutná Váš partner, ale je mi to celkem jedno. Hlavně když chutná Vám. Naprosto stejné je to samozřejmě opačně. Důležité je, že Vy chutnáte jemu....

Je zbytečné řešit něco, co nemůžete změnit. Pokud Vám něco na vůni nebo chuti partnera nebo vaší vadí, pokuste se upravit složení stravy a uvidíte, zda se něco změní.

Děkuji za Váš dotaz.

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz

Štítky: