Jste zde

DOTAZ: Vliv obřízky a operace uzdičky na znecitlivění žaludu

DOTAZ: Vliv obřízky a operace uzdičky na znecitlivění žaludu

Dobrý večer,
chtěla bych se zeptat jestli má obřízka a operace uzdičky vliv na znecitlivění žaludu. Můj přítel s tím má problém a nedokáže si sex užít jako dříve.

Poradna sexuologa 2014.


 

ODPOVĚĎ:

Ne, 04/05/2014 - 12:52 — admin

Vliv obřízky a operace uzdičky na znecitlivění žaludu

Dobrý den, děkuji za důvěru a dotaz.
V každém případě operativní zákrok ve formě obřízky a úpravy uzdičky bude mít na citlivost žaludu vliv. Především je nutné si uvědomit, že tato operace byla z nějakého důvodu doporučena, rozhodnuta a provedena. Je tedy potřeba se nejdříve ptát, zda operace splnila očekávání, pro které byla podstoupena.

Bohužel chybí základní informace pro takovéto zhodnocení problému na dálku. Podstatné je také to, v jakém věku operaci muž podstoupil a jak velký rozsah úprav byl proveden. O obřízce pojednává článek "Mužská obřízka", kde je upřesněn i rozsah běžně prováděných operací předkožky. U vašeho dotazu však chybí důležité informace a to, jak dlouho po operaci muž začal se sexuálním životem a jaký charakter mají jeho obtíže.

Budu se tedy zabývat těmi základními problémy, které provází mužskou obřízku obecně. Jedná se o malý chirurgický zásah, který je ovšem proveden na velmi citlivém místě. Po operaci trvá několik dnů až týdnů, než se muž může dotýkat penisu tak jak dříve. Problémem je, že penis a zvláště pak rána po odstraněné předkožce prostě bolí a to i při doteku spodního prádla. Postupně se to však zlepšuje a muž si na novou situaci zvyká. Prostě to chvíli trvá. Nezbytné je dodržovat pooperační ošetřování rány a zvýšenou hygienu. Po nějaké době (naprosto individuální) se rána zahojí a pocity ze znormalizují (obdoba nastřižení hráze u ženy při porodu).

To, co je jiné, je stav, kdy žalud již nekryje kůže a je tedy vystaven přímému kontaktu se spodním prádlem. Je to stejné, jako by si muž stáhl předkožku a takto si oblékl spodní prádlo. Pocity to mohou být i po několik týdnů příliš silné a pro někoho i nepříjemné. To se však poddá a za nějakou dobu si žalud na dráždění od spodního prádla zvykne a muž je pak již nepříjemně nevnímá. 

Co se týká sexu.

Pokud se sexem začne po obřízce moc brzo, bude mu asi nepříjemný, bolestivý a možná ani nedosáhne erekce nebo při bolesti erekci ztratí. Při sexu bude spojení i stimulaci vnímat jinak než před operací. Podle rozsahu zákroku budou částečně nebo zcela chybět vzrušující pocity ze stimulace předkožky. Odstraněním předkožky se bohužel odstraní i část penisu, která je citlivá na sexuální dráždění, protože předkožka je silně inervovaná. Ztráta citlivosti předkožky je úměrná rozsahu chirurgického zákroku. Při úplné obřízce je zásah do citlivosti předkožky významný. Úplnou obřízkou je pak odstraněna většina nervových zakončení na vnitřní předkožce a spodní části na žaludu. To pak přináší i snížení citlivosti o veškerá nervová zakončení, která jsou na vnitřní části předkožky vyvedena. Jinak bude pocitově probíhat vlastní dráždění žaludu při penetraci. Je to dáno i tím, že pokud má muž upravenou uzdičku, pak se změní i dráždění a pocity v této velmi citlivé oblasti žaluduCelkově odstranění předkožky musí časem logicky vést ke snížení citlivosti žaludu, ale je to spíš následek stavu, kdy se žalud dotýká spodního prádla a na takové dráždění si zvykne...

Na nové pocity při sexuální stimulaci penisu bez předkožky si musí muž po obřízce zvyknout. Pokud si na nošení spodního prádla muž už zvykl a jeho žalud "znecitlivěl", pak i sexuální mechanické dráždění bude vnímat trochu jinak, méně vzrušivě. Jedná se však spíše o nové pocity a nové vnímání vzrušení po operaci.

Co se týká ztráty erekce bývá spojena s bolestí po nedokonale zahojené operační rance. Tedy to znamená, že se penetračním sexuálním životem začal příliš brzy po operaci. Na sexuální vzrušení zahojená operovaná předkožka nemá vliv. Pozitivně však může snížení vnímání stimulace působit na prodloužení sexuálního spojení. Muž prostě víc vydrží, neboť není tak vnímavý jako dříve. Nesmí to ovšem brát jako nedostatek, ale jako přednost. Jsou muži, kteří po odhojení a zvyknutí si na nové podněty prodlouží sex o významnou dobu a jejich partnerka získá dostatek času pro prožití orgasmu při penetračním sexu. I na to je však potřeba si zvyknout a naučit se toho využívat. Ideální je to pro muže, kteří procvičují techniky oddalování ejakulace!!!

Hlavní problémem po operaci předkožky však zůstává mužova hlava (mozek). Více se sleduje a více hodnotí okamžité pocity. Když muž znejistí a to například když soulož trvala krátce nebo podle něj naopak nezvykle dlouho, pak začne "uvažovat" ... a přijde o erekci. To ho ještě víc utvrdí v tom, že problémem je chybějící předkožka. Omyl. Problémem prakticky ve většině případů dobře zahojených obřízek, je spíš než zdravotní problémy, ztráta sebevědomí a nevyrovnání se s novým pocity. Hlavně u mužů, kteří začnou se sexem příliš brzy po operaci.

Tak alespoň několik názorů .... Doufám, že vám pomohou. Hlavně se zklidněte, oba se naučte orientovat v nové situaci a nespěchejte se závěry. Chce to čas a naučit se využívat snížené citlivosti žaludu ku prospěchu ženy. Hlavně se uklidněte a prostě nic neřešte a učte se hledat to dobré v nových podmínkách ...

Když budete chtít doplnit informace o konkrétních problémech vašeho přítele, pokusím se navrhnout konkretní změny, které je možné v sexu udělat. I změny sexuální polohy nebo způsobu stimulace mohou sex učinit příjemnějším. Co je však jisté, obřízku podstupují především malé děti, které sex neprovozují.

Když ji podstoupí muž, nesmí srovnávat to, co bylo, ale naučit se vnímat to, co je! Obecně si muži (a hlavně jejich ženy) obřízku jen chválí .... tak proč by to ve vašem případě mělo být jinak?

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz