Jste zde

Kdy je stimulace děložního čípku nepřijatelná?

Kdy je stimulace děložního čípku nepřijatelná?

Volné pokračování článku "Stimulace vulvy prsty - okolí děložního čípku" a článku "Prožitek a orgasmus".

Správně by titulek článku měl být "Kdy je stimulace zadní stěny pochvy a děložního čípku nepřijatelná". Už proto, že nikdy žádná stimulace uvnitř pochvy nezůstane zcela izolovaná. Vždy se bude týkat většího prostoru uvnitř pochvy.

Tyto momenty, kdy je jakákoli stimulace uvnitř pochvy nepřujatelná jsou zásadně dva

  • gynekologický problém
  • rizikové těhotenství

Pokud má žena nějaký gynekologický problém spojený s dělohou nebo oblastí děložního čípku, pak je pro ni jakákoli stimulace této oblasti nepříjemná a někdy až velmi nebezpečná. Těch gynekologických potíží může být celá řada a většinou se začnou řešit, když má žena nějaké zdravotní problémy nebo při gynekologickém vyšetření. Především se může jednat o stavy, kdy sliznice dělohy vystupuje přes děložní čípek do prostoru pochvy (vyhřezlá děloha) nebo  kdy dojde ke změnám na děložního čípku. Ani v těchto případech však není pravděpodobné, že by při běžné stimulaci při masturbaci nebo sexu by do dělohy mohl proniknout penis nebo prst. Navíc tyto komplikace sex značně omezují, ne-li znemožňují...

Obecně při těhotenství je potřeba zjemnit všechny formy sexu. Mnohé sexuální praktiky je v tomto období úplně zavrhnout. Především používání technik stimulace pochvy prsty nebo sexuální pomůckou. Ve vhodných sexuálních polohách se dá milovat až do vysokého stupně těhotenství. Vždy je však potřeba přihlédnout k doporučením gynekologa, který těhotenství sleduje.

Pokud je však těhotenství ženy označeno za rizikové těhotenství, pak nastupuje šetrný režim ve všech ohledech života. Žena se musí žena snažit především o donošení dítěte za situace, kdy každý další den udrženého těhotenství je nesmírně důležitý pro další vývoj dítěte. A tomuto cíli by měly ustoupit jakékoli jiné aktivity, včetně sexuálních. Při rizikovém těhotenství, často bývá děložní hrdlo pootevřené. V některých případech dokonce lékaři přistupují k částečnému "zašití" děložního hrdla, čímž se zabrání jeho dalšímu samovolnému otevírání. Zabrání není úplně přesný termín, spíše se sníží riziko dalšího otevírání v době, kdy by porod byl považovaný za předčasný.

Tato je však komplikace, na kterou se přijde včas, pokud žena pravidelně dochází na gynekologické prohlídky před porodem Má žena diagnostikované rizikové těhotenství, s otevíráním děložního hrdla, je soulož naprosto nemyslitelná a žena i muž musí mít na paměti především zdraví svého budoucího dítěte.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)