Jste zde

Kolena a podkolenní jamky - erotogenní zóna

Kolena a podkolenní jamky - erotogenní zóna

Volné pokračování článku "Erotogenní zóny mužů a žen - společné pro obě pohlaví".

Tato erotogenní zóna je vnímána především ženami. Někdy však přináší zajímavé a vzrušující pocity i mužům.

Kolena si prostě si zaslouží vaši pozornost a jejich hlazení je příjemné a vzrušující. Navíc nad koleny jsou stehna ...

Jedna z méně známých erotogenních zón ženy je oblast podkolenních jamek. Mužům to místo připadá jako málo atraktivní ale pro mnoho žen je to velice citlivá a na dotek příjemná oblast jejich noho. Ona masáž nebo hlazení nohou je vždy příjemné každé ženě. Je jasné, že samotná masáž nebo stimulace oblasti podkolenních jamek je málo pravděpodobná. Maximálního účinku masáže nebo hlazení dosáhnete tehdy, když toto místo budete hladit nebo masírovat v rámci masáže nohou. To, že je to její erotogenní zóna poznáte snadno - vaše hlazení se jí bude líbit a možná si o ně někdy i řekne sama.

Není to nijak složité. Konečky prstů jemně přejíždějte po citlivé kůži podkolenní jamky. Není nutné tlačit. Nejsilněji působí jemné kruhové masážní pohyby prsty a celou dlaní. Čím bude pohyb pomalejší, tím více bude dotek erotičtější. Jemný dotek je také příjemnější. Vhodné je použít vonné oleje a věnovat se této oblasti delší dobu.

V oblasti podkolenních jamek je relativně větší množství nervových zakončení vedoucích na povrch kůže a jejich podrážděním hlazením nebo dotykem žena může pociťovat příjemné až vzrušující pocity. Je to podobná situace jako hlazení ušních boltců nebo hlazení krku. Při intimnějším kontaktu bude určitě fungovat i líbání této oblasti a stimulace jazykem a rty. Jak moc bude takové hlazení a laskání ženě příjemné nebo až vzrušující, bude samozřejmě hodně individuální. Nevěřím však, že by se některé ženě nelíbilo.

Masáž podkolenní jamky má také příznivý účinek na rozproudění krve nohou a na uvolnění lymfatického systému.

Masáž podkolenní jamky by měla být automatickou součástí masáže nohou a zvláště ak masáže erotické nebo tantrické.

 

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(L)