Jste zde

Poloha "Vsedě", "Žena nahoře", na taburetku

Poloha "Vsedě", "Žena nahoře", na taburetku

Variant, kdy muž sedí na židli, pohovce, posteli nebo taburetku, je několik. Některé jsou stabilnější jak druhé. Příliš velký rozdíl v podnětech ze spojení při nich není. Hlavně se jedná o změny úhlu pronikání lingamu a tím i o jiné vnímání stimulace uvnitř joni. Tato, i ostatní varianty, při kterých se sedí jsou ideální v situaci, kdy není možné využít jiný nábytek pro zaujetí pohodlnější polohy. Dalším důvodem pro její vyzkoušení může být touha po změně nebo to, že v polohách, kdy žena sedí na muži, je spojení partnerů velmi hluboké a intenzivní.

V této variantě si muž pohodlně sedne na taburetek, rozevře nohy a žena se mezi nimi usadí na jeho vzrušený penis. Potom žena pokrčí jednu nohu a přesune ji na taburetek vedle těla muže a přenese na ni svou váhu. Podobně pokrčí a přesune i druhou nohu a přenese na ni váhu. Ne velmi důležití najít stabilní polohu, aby z muže nespadla na zem. Nejjednodušší je opřít se o mužova stehna nebo kolena a najít novou rovnováhu. Získá tak poměrně dobrou stabilitu těla, musí však dávat pozor na na přetížení svalů paží, neboť část váhy na ně musí přenést. Sedět může zpříma a opírat se o natažené ruce, může se však také schoulit dopředu, opřít se o mužovy nohy předloktím a hlavu mít skoro mezi jeho nohama. Každá z těchto variant jí dává jiné možnosti spojení, které v obou případech bude hluboké, může je však měnit podle svých představ. Varianta s předklonem umožňuje i velmi pomalý pohyb a tření kořene penisu o oblast klitorisu. Je to velmi příjemné a pro ženu nesmírně vzrušující. Ve vzpřímené variantě je klitoris stimulovaný méně.

Žena je v aktivní roli a může měnit nejen hloubku penetrace, ale také rychlost a techniku pronikání. Nejčastěji nahoru a dolů, dopředu a dozadu a kroužení. Zásadní rozdíl mezi vzpřímenou variantou a variantou, kdy je ohnutá směrem dopředu a ohýbá se hlavou mezi mužovy nohy je v úhlu penetrace a změně stimulace uvnitř pochvy. Ve variantě vzpřímené je intenzivně drážděna oblast bodu G a u varianty ohnuté více oblast děložního čípku. Žena má dostatečnou volnost pro pohyb pánví a může si tuto polohu opravdu přizpůsobit tak, aby stimulace pochvy penisem byla velmi intenzivní. Problémem je, že tato varianta poskytuje silné podněty nejen ženě, ale také muži. Je tedy velmi důležité, aby nuž zvládal techniku oddalování orgasmu nebo alespoň aby měl výdrž. Rozhodně tato poloha není vhodná pro spojení s mužem, který má problémy s kontrolou orgasmu nebo trpí předčasnou ejakulací.

Muž je v pasivní roli a musí udržet stabilitu obou těl. Přidržuje ženu okolo pasu nebo za boky a může ji líbat na zádech, hladit na zádech ramenou, bocích a prsou a stimulovat její bradavky. Pro muže je vzrušující, že mohou hladit ženin zadeček, zvláště pak ve variantě, kdy se ohne dopředu mezi jeho nohy. Muž však stále musí dávat pozor na to, aby žena nespadla.

Z tantrického pohledu 
je tato poloha velmi intenzivní a poskytuje oběma partnerům silné prožitky hlubokého spojení. Když muž vnímá nastupující vzrušení, které by mohlo přejít do orgasmu a ejakulace, musí ženu včas upozornit a oba musí zastavit pohyby těla a stimulaci penisu. Podobně jako u jiných poloh je potřeba odvést nahromaděnou sexuální energii z pánevní oblasti a provést techniky oddalování orgasmu, případně orgasmu bez ejakulace. Sexuální energie se rozvádí z pánevní oblasti do křížové a pak po páteři směrem vzhůru do hlavy. V tomto okamžiku je lepší, když je žena ve vzpřímené poloze neboť cesta vzhůru je snadnější. Pokud žena prožije orgasmus, pak v této poloze je velká šance, že může sexuální energii transformovat do rozšířeného orgasmu a prožít "Jízdu na vlnách rozkoše". Hluboká stimulace pochvy, intenzivní dráždění oblasti bodu G a děložního čípku mohou dosažení tohoto stavu významně pomáhat. Základním předpokladem samozřejmě zůstává, že muž její vlny orgasmu dokáže ustát.

Poloha není příliš vhodná pro ženy které mají problémy s koleny, neboť delší setrvání v poloze, kdy žena klečí, je přece jenom větší zátěží na pohybový aparát. Ještě je vhodné upozornit na to, že v okamžicích, kdy žena prožívá intenzivní hluboký orgasmus muže na kratší čas částečně ztrácet kontrolu nad tělem. Úlohou muže je tedy také ženu dostatečně pevně a bezpečně přidržet a zabránit ztrátě její stability a pádu.

Z hlediska doteků a dráždění:

  • Proniknutí - hluboké, žena může snadno měnit hloubku průniku, Rychlost pohybů je možné měnit od pomalých až po intenzivní. Žena může i kroužit pánví za hlubokého spojení.
  • Klitoris - průměrně, více ve variantě, kdy se žena předkloní a posune blíže k muži. Dráždění rukou jen velmi obtížně a s menším efektem.
  • G bod – velmi intenzivně, stejně tak i oblast děložního čípku
  • Emoční prvek- velmi silný, muž může ženu líbat a hladit zezadu, včetně jejího zadečku. Ideální je kombinovat vzpřímenou polohu s ohnutou k mužovým kolenům. Poskytuje ideální podněty pro prožití intenzivního vaginálního orgasmu na straně ženy.

 

Literatura a zdroje

(AK)(Z)