Jste zde

Psychická příprava na anální sex

Psychická příprava na anální sex

Hlavní téma: "Anální sex".
Volné pokračování článku a článku "Příprava na anální sex".

Na začátku jakýchkoli sexuálních aktivit zaměřených na anální se je určitě nejdůležitější dojít ke shodě, že takovéto aktivity vůbec budou do milování zařazeny. Partneři by se měli předem dohodnout, že OBA chtějí tuto praktiku vyzkoušet. Takováto dohoda je naprosto nutná také z praktického hlediska, aby se mohli na anální sex dopředu připravit. A nespočívá to jen v tom, že se vyprázdní a pořádně umyjí...

Konečník většina lidí považuje za "nedotknutelné" místo svého těla. Samozřejmě nedotknutelné pro někoho dalšího... Myslím, že je celkem pochopitelné, proč to tak většina lidí vnímá. Problém je v tom, že pro některé muže, ale i ženy, je představa stimulace konečníku lákavá, vzrušující a touží takové doteky poskytovat a nebo i přijímat. Kdyby nebylo pornografie a stále častěji vydávaných "osvětových" článků o tom, jak anální sex patří mezi základní sexuální praktiky, které by měl každý vyzkoušet, většinu lidí by to snad ani nenapadlo. Jenže takováto "osvěta" tady je a lidé touží vyzkoušet nepoznané nebo si myslí, že po tom musí toužit i partner nebo partnerka, jen se to bojí navrhnout.

Řada lidí má z jakékoli anální stimulace strach, stydí se už za myšlenku že by to snad i chtěli vyzkoušet a někteří mají až trauma z toho, že je taková představa docela láká. Někteří se bojí nepoznaného, jiní anální stimulaci považují za hříšnou, další za nečistou. Ti všichni mají každý svou pravdu a ta je pro ně nepřekročitelná. To, že něco podobného vidí v pornu nebo čtou o tom, jak úžasné je stimulovat prostatu nebo zažít orgasmus při anální stimulaci nebo penetraci, své představy o tom, co je a co už není správné nezmění jen proto, že "je to normální" a že "to dělá každý"... Takovýchto zaručených informací už v novinách četli nebo v televizi viděli ... a jak to nakonec dopadlo...

Tak dlouhý úvod je vlastně jen poroto, aby si každý uvědomil, že anální sex opravdu není pro každého. Tak jako "každý" neskáče s padákem nebo se nepotápí do 100 metrů, každý anální sex prostě vyzkoušet netouží. A pokud snad i touží nebo o tom "jaké by to bylo" tajně uvažuje, neznamená to, že když na takovéto téma mezi partnery přijde řeč, že nadšeně řekne ANO!!!

Psychických bloků kolem análního sexu je mnoho. Pokud tedy partnerovi nebo partnerce navrhnete anální sex vyzkoušet, musíte poskytnout dostatek času na to, aby takovou myšlenku, která vyšla z Vašich úst, strávili, zpracovali, přijali...

Mnohé by však jistě překvapilo, že za anální sex není považováno pouze vsunutí penisu do análního otvoru, ale i jeho hlazení, olizování, dráždění jeho okolí nebo i vsunutí prstů nebo erotické pomůcky. Takže mnoho lidí ani netuší, že při svém milování vlastně už anální sex dávno vyzkoušeli...

O tom, že chcete anální sex v páru vyzkoušet si musíte otevřeně promluvit. Pokoušet se o něco podobného bez souhlasu toho druhého je naprostý nesmysl. Můžete na to jen doplatit...

Pokud po tom opravdu toužíte, tak to musíte tomu druhému sdělit decentně a ohleduplně. Už pouhá představa toho, co jste právě požadovali, může v někom probudit neskrývaný odpor, který nemusí odeznít poté, co řeknete, že už to snad ani nechcete... Psychický blok, který takováto informace může vyvolat, může být v budoucnu obtížné odstranit. I když se k tomu už nebudete vracet, může zůstat nepříjemná představa, že byste to dokonce mohli chtít někdy bez upozornění zrealizovat. Takové případy byly, jsou a nepochybně i budou.

Každý muž i žena k análnímu sexu nepřistupují jako k sexuální praktice, kterou by svůj společný sexuální život začínali. Proto snad dokážete odhadnout, jak na takovouto nabídku bude partner nebo partnerka reagovat. Pokud víte, že něco podobného zásadně odmítají i bez toho, že o tom spolu začnete mluvit, je otázkou, zda s tím vůbec začínat.

Také je dobré s otázkami kolem análního sexu nezačínat v období, kdy Váš vztah má problémy nebo v období, kdy máte sexuální nebo zdravotní potíže. To určitě není ideální doba k úvahám o análním sexu.

Připravte se také na to, že pokud s takovou nabídkou přijdete, můžete se dočkat celkem logické otázky "PROČ?". Opravdu to není otázka, která by neměla logiku. Například ženu hned nejspíš napadne, že vás klasický vaginální sex s ní už nezajímá... Může ji však také napadnout, že to s vaší sexuální orientací nemusí být až tak dokonale vyjasněné... Pokud takovou otázku položí muž, který se doví, že by ho žena ráda penetrovala připínacím penisem, nejspíš znejistí... Ona ta otázka "PROČ?" nemusí být ani myšlena zle nebo rozhodně nevyjadřuje zásadní odpor. Pouze žádá o vyjasnění důvodů, proč zrovna anální sex! Na takovou otázku je potřeba být připraven a vědět sám za sebe PROČ chcete anální sex vyzkoušet!

To, že se vám to líbí nebo že po tom toužíte sice zní logicky, ale pro většinu lidí to jako dostatečné vysvětlení nejspíš stačit nebude. Pokud hned od počátku budete nadšeně hovořit o anální penetraci, může se partner nebo partnerka "seknout" a k podrobnému hovoru se už odmítne někdy vrátit.

Vše je o dohodě. Anální sex není otázka okamžitého rozhodnutí. Rozumné je poskytnout dostatek času a nabídnout k vyzkoušení některé jednodušší techniky, které by umožnily poznat, zda o takové doteky ten druhý opravdu stojí nebo zda budou příjemné. Potřebujete čas na "strávení" takové myšlenky a musíte o pocitech i obavách, které jsou s ní spojeny, spolu mluvit.

Pokud se domluvíte na tom, že společně vyzkoušíte lehké hlazení, případně lehkou stimulaci konečníku, hráze a hýždí, může to být první krok k tomu, že poznáte, "o čem to je". Ten druhý potřebuje čas na to, aby se vyrovnal se svými obavami, pocity i komplexy a ujistil se, že mu nic nehrozí. To platí jak pro dávajícího partnera, tak také pro přijímajícího.

Pocity ze stimulace mohou sice být příjemné na fyzické úrovni, pokud však neodezní obavy nebo strach z neznámého, nikdy tento prožitek nebude dokonale uvolněný.

Pokud se myšlenky na anální sex nechcete vzdát, pak je potřeba se domluvit. Když se o něčem mluví, dá se něco domluvit... Nesnažte se chtít vše najednou. Můžete se domluvit na tom, co a kdy vyzkoušíte, ale pak se toho také držte. Vlastně si stanovíte takové vlastní partnerské hranice, které když dodržíte a nic neuspěcháte, pomohou tomu druhému překonat psychické zábrany a postoupit dále.

Anální sex je snadný a bezproblémová jen v pornu. Pokud se řídíte pornem, tak s análním sexem raději ani nezačínejte...

Jako první otázku vyřešte otázku hygieny. Představa, že je anální sex nečistý nemusí být pravdivá. Ale vždy si musíte být vědomi jistých omezení, protože i ta nejdokonalejší hygiena má svá omezení, které je u hygieny konečníku a jeho okolí nutné respektovat. Konečník a jeho okolí ani nevydesinfikujete Savem, ani ho nespaříte vařící vodou... Prostě ho můžete jen co nejlépe umýt... To ale neznamená, že pak k němu dále musíte přistupovat jako k "nečistému místu"... I o tom je potřeba něco vědět a být seznámen s omezeními, které je nutné respektovat. Na řadu těch nejčastějších otázek najdete odpovědi v článku "Časté otázky k análnímu sexu". Promluvte si o nich a stanovte si pravidla, která pak striktně dodržujte.

Pokud se přes hlazení, laskání, orální stimulaci a jemnou penetraci konečníku dostanete až k anální penetraci, pak je nutné dokonale znát jeho anatomii. Také musíte vědět, že konečník je velmi citlivý a může vám při penetraci přinést příjemné, ale i bolestivé pocity.

Teprve když zjistíte, že anální penetraci prstem nebo sexuální pomůckou umíte bezbolestně poskytovat nebo přijímat, můžete jít dál. Klasickou technikou je masáž prostaty, při které mohou muži pociťovat dříve nepoznané příjemné pocity.

Mluvte spolu o pocitech i obavách, které při svých pokusech o anální sex prožíváte. Musíte zabránit jakékoli bolestivé zkušenosti, protože bolest může zbytečně způsobit dlouhodobý strach nebo obavy.

Spontánní klasický sex se považuje za přínosný a vzrušující. To však rozhodně neplatí pro anální sex!!! Na ten musí být člověk připravený psychicky i fyzicky. Začínat anální sex bez možnosti provedení zvýšené hygieny spojené například s análním klystýrem nebo alespoň s co nejdokonalejším umytím, nejspíš způsobí nepřekonatelné psychické bloky a zábrany.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: