Jste zde

Sex a náboženství

Sex a náboženství

Volné pokračování článku "Zdravá sexualita".

Sex je součást života. Součástí života však jsou i jiné vlivy a podmínky, které život ovlivňují. Pokud budeme vytrhovat jen jednotlivé aspekty života dojdeme k tomu, že nejvíce náš život a zvláště sexuální ovlivňuje obezita. Nemá smysl odsuzovat vliv náboženství na sex a jeho podobu.

Každé náboženství má své představy o tom, jak by jeho vyznavači měli žít a co by měli dělat. Obecně se dá říci, že žádné náboženství nezpochybňuje manželský sex. Jinak je to s jednotlivými sexuálními praktikami a formami sexu.

Většina světových náboženství má například k mimomanželským sexuálním aktivitám (smilstvu) negativní postoj, patří mezi ně křesťanství, islám i judaismus. V některých kulturách, je tvrdě trestán homosexuální styk nebo jiné naopak povolují incest. Pokud žijete v zemi, která má své náboženství, své tradice, své zvyky a obyčeje, pak je asi zbytečné polemizovat nad tím, že jinde to dělají jinak. V některých zemích je za zneuctění panny vendetou stanoven trest smrti, tak pokud to víte, nebudete se přece ohánět tím, že už jste ve své zemi zneuctil panen nepočítaně ....

 

Literatura a zdroje:

(AK)(Z)(L)