Hlavní téma: "Tantrické rituály" a "Umění tantrické masáže".
Volné pokračování článku "Rituály tantrických masáží".
Tradiční oděv lunghi - sarong - paero se nosí zejména v oblasti Jižní Indie, Srí Lanky, Indonésie a dalších zemích ... Původ slova sarong můžeme nalézt v malajštině, kde znamená “povlak, či potah”. Lunghi (sarong) (pareo) bývá nošen jak ženami, tak i muži. Liší se pouze velikostí a typem vzoru. Ženy nosí více barevné verze, často batikované nebo s pestrými vzory. Muži nosí poněkud větší velikost s jednoduchým tištěným vzorem. Muži v Malajsii nosí veřejně sarong většinou v pátek při modlitbách v mešitě, kdežto ženy jako běžnou součást každodenního oblečení. Nicméně sarong (pareo) jak u mužů, tak i u žen je běžným domácím oblečením na spoustě míst po celém světě.
V Jižní Indii se pro sarong používá často název “lungi” nebo “mundu”. Na Arabském poloostrově (Omán, Jemen) se pro sarong (pareo) vžily názvy “futah”, “izaar”, “wazaar”.
V Tichém oceánu se sarong nazývá “pareo”, toto slovo pochází z tahitštiny, odkud ho převzali holandští obchodníci a rozsili ho do západního světa, proto se často setkáváme s tímto pojmenováním u nás. Většina vzorů na Tahity jsou květy ibišku, tištěny v zářivých barvách.
Tahitské ženy nosí sarong trochu jiným způsobem než ve zbytku světa. Tahitské pareo se nosí často přes celé tělo. Různými úvazy vzniknou jakési šaty, kryjící tělo ženy. Uvazují se cípy parea kolem krku či nad ňadry a šátek sahá až po kolena. Klasický způsob nošení jako sukně je nicméně také obvyklý.
Muži na Tahiti nosí pareo (sarong) během dne jako krátkou sukni, převážné během práce a rybaření, dlouhou variantu používají spíše jako domácí oděv.
V západním světě se nošení sarongu rozšířilo právě z Tahiti (pareo) a posléze i z Jihovýchodní Asie. Sarong nosí jen prakticky výhradně ženy, nejčastěji jako doplněk k plavkám nebo jako šátek přes tělo, případně jako univerzální pokrývka, přehoz. Často se můžeme setkat s dekoračním použitím sarongu v interiéru, jako přehozu, ubrusu či závěsu.
Pro lehký tantrický oděv se většinou používá název lunghi. Upevňuje se nejčastěji uzlíkem vytvořeným přímo na látce. Muži si lunghi upevňují okolo pasu, ženy přes ňadra. Ženy používají větší rozměr látky, muži kratší. Ženy si z lunghi uvážou šaty, muži sukni. Lunghi pak bezpečně zakrývá jejich pohlavní orgány. V lunghi se často procvičují tantrické techniky a provádí některé masáže při částečném zakrytí těla. Výborně se hodí k relaxaci a dá se v něm také pohodlně meditovat.
Sárong nebo také pareo, je dlouhý pruh látky, často s třásněmi na stranách, sarong (pareo) bývá nošený jako zavinovací sukně či šaty na mnoha místech světa, v Jižní Asii, Jihovýchodní Asii, ve východní Africe a také na Tichomořských ostrovech. Sarong (pareo) má široké použití, kromě oblečení jej lze využít jako šátek, přikrývku, přehoz, závěs, tašku, atd… Jedná se o velice univerzální látku.
Látka sárongu (parea) bývala vetšinou bavlna, dnes častěji z praktických důvodů je to viskóza.
Sárong bývá také často různě zdoben, buď různými druhy batiky, tisku nebo malby, kdy jako vzor se obvykle používají rostliny a zvířata typická pro danou oblast (různé květiny, rostliny, ještěrky, želvy, ryby, ale také se objevuje motiv slunce nebo měsíce).
Sárong (pareo) může mít různou velikost, nejčastěji má kolem 150 x 110 cm, ale třeba v Africe, či na Arabském poloostrově může mít i 2 metry na délku.
ZDROJ: http://www.tamarind.cz/sarong
Na tomto odkazu si můžete Lunghi - Sarong - Pareo objednat a a zakoupit.