Jste zde

Autoerotická asfyxie

Autoerotická asfyxie

Hlavní téma: "Sexuální odchylky a deviace".

Autoerotická asfyxie (Asfyxiofilie), je záliba v erotickém dušení. Lidé, kteří touto sexuální odchylkou trpí, si cestou dušení chtějí "zintenzivnit" erotický prožitek. Vychází z toho, že zamezení toku krve a přívodu vzduchu do mozku je při masturbaci nebo sexu, ve chvílích vysokého vzrušení, spojeno s intenzivním prožitkem vyvrcholení. Tato "technika" se realizuje v rámci BDSM sexuálních praktik a to jako párová nebo i autoerotická. Většinou se vzrušení dosahuje masturbací nebo jinou sexuální praktikou vedoucí k vyvrcholení. Zamezení přístupu vzduchu dosahují nasazením igelitového sáčku nebo speciální, většinou latexové nebo kožené neprodyšné kukly na hlavu. Ještě nebezpečnější je pak škrcením na provaze, tedy určitá forma oběšení... U z tohoto popisu je snad každému jasné, o jak hloupou a především smrtelně nebezpečnou sexuální odchylku se jedná. Při BDSM sexuálních aktivitách v páru nebo větších skupinách "bezpečnost" škrcení "zajišťuje" partner nebo partnerka, případně další členové skupiny. Argument, že "včas" sundají sáček z hlavy nebo "včas" sejmou dusící kuklu opravdu neobstojí. Stačí jen málo "přetáhnout" kritický stav a postiženému už nemusí být pomoci. Dokonce ani okamžik, kdy dojde k ejakulaci muže, pokud by nastala, není signálem k tomu, že je s dušením už nutné přestat. U lidí, kteří se oběsili nebo udusili totiž k podobnému jevu často dochází ve chvíli smrti.

To, co je na této sexuální úchylce nejnebezpečnější je to, že při ní může velmi snadno dojít k nevratnému poškození mozku i v případech, kdy je dušení ukončeno "včas" a nedojde k úmrtí. Prost z důvodu nedostatku kyslíku v mozku dojde k poškození části mozku a toto poškození může být v různé míře nevratné. Další, neméně vysoké riziko spočívá v možnosti zástavy srdce z důvodu traumatu, které dušení vždy provází.

Pokud je dušení prováděno jako autoerotika, tedy bez přítomnosti někoho dalšího, kdo by mohl zasáhnou a pomoci odstranit sáček nebo kuklu z hlavy, je vysoká pravděpodobnost, že v případě ztráty vědomí skončí dušení smrtí.

Nejsnadněji se udušení dá dosáhnout při škrcení provazem, kdy při ztrátě vědomí váha těla ještě více utáhne smyčku okolo krku a celý proces dušení se dokončí a zakončí smrtí. Ani "kolektiv" příznivců BDSM dušení, ve kterém byste tuto praktiku provozovali, není a ani nemůže být zárukou toho, že vám utaženou smyčku okolo krku někdo povolí včas.

Právě při autoerotické asfyxi dochází k úmrtím nejčastěji.

Místo vysokých prožitků a vzrušení se spíš dočkáte postupného poškození mozku a to i tehdy, když "včas" sundáte igelitový sáček nebo kuklu z hlavy nebo povolíte oprátku okolo krku.

Pro "zájemce" o erotické dušení jedna rada na závěr - pokud chcete vyzkoušet jaké to je, než začnete, sepište závěť. Riskujete však, že místo orgasmu při masturbaci zažijete beznaděj z dušení nebo infarkt. Přesvědčilo se o tom nemálo lidí, kteří hledali ten nejsilnější zážitek vůbec. Našli ho.

Takovýto způsob smrti bych za nejkrásnější nepovažoval, ani kdyby byl provázen tím nejsilnějším orgasmem vůbec...

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje