Jste zde

DOTAZ: "Bolest při souloži zezadu"

DOTAZ: Bolest při souloži zezadu

Dobrý den,
při souloži zezadu, speciálně když jsem na čtyřech, cítím dost nepříjemnou bolest někde v hloubi pochvy/břicha, tím větší, čím víc partner přiráží. Nevím, co při tom dělám špatně, partner toto nezažil při této poloze u předchozích partnerek. Navíc, když máme polohu "misionářskou" i třeba s pořádným přírazem nebo když "sedím" na něm, či soulož zezadu, ale vleže (není hluboký průnik), tak takovou bolest necítím.

Myslím si, že by mi jinak mohla soulož zezadu líbit, kdyby se mi to podařilo vyřešit, ale vůbec netuším v čem je problém?
Podpis (Jména nezveřejňujeme)

Převeden z mailové korespondence.
Datum: 19.01.2015 15:57
Komu: milovani@centrum.cz
Předmět: [Připomínky k webu] Bolest při souloži zezadu

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz


Po, 19/01/2015 - 19:14 — admin

Odpověď na dotaz "Bolest při souloži zezadu".

Dobrý den.
Děkuji za dotaz. Pokusím se na něj odpovědět.

Jsou dva možné důvody, proč Vás při souloži právě v poloze zezadu něco v pochvě nebo pánevním dnu bolí. Musím se zmínit o obou možnostech, aby moje odpověď byla korektní. Začnu tou méně příjemnou možností. Rozhodně se však neděste!!! Je to jen jedna možnost, kterou je ale nutné vzít do úvahy.

Pokud se v nějaké poloze při souloži projeví bolest v oblasti pochvy, pak se může jednat o nějaký lokální zánět v pochvě nebo jejím okolí v pánevním dně. Může se jednat i o podráždění děložního čípku nebo jinou gynekologickou komplikaci. Bolest se může projevit právě jen při tom konkrétním úhlu penetrace nebo podráždění problémového místa. Také se může jednat o nevhodný tlak na zadní stěnu pochvy, kde je děložní čípek. Při hluboké penetraci nebo rychlém naražení na stěnu pochvy v zadní části pak může být soulož provázena nepříjemnými až bolestivými pocity. Může se tedy jednat o lokální podráždění, lokální zánět nebo jiný gynekologický problém, který se v jiných polohách nebo při jiné stimulaci neprojeví. 

Řešení:
Při návštěvě gynekologa jej na tuto bolest při souloži upozorněte a popište mu přesně, jak ji vnímáte a kde se projevuje. Nestyďte se o své bolesti při souloži s gynekologem otevřeně promluvit. Důležité je, že se na Váš problém může zaměřit a bude více pozornosti věnovat oblasti, která by mohla být citlivější na tlak nebo dotek. Pokud by se bolest projevila i v jiných polohách, pak jej navštivte ihned. Když se bude jednat jen o polohu "zezadu", pak bude stačit, když se objednáte na volný termín a promluvíte si s ním. Je to otázka prevence. Nemusíte se obávat!!! Ale už proto, aby jste byla klidná a netrnula při každém milování, doporučuji Vám Vašeho gynekologa navštívit. Obavy a strach jsou největším problémem sexu. Zcela určitě Vás napadly daleko katastrofičtější varianty a ode mne čekáte, že je vyvrátím. Ano vyvrátím, ale stejně si za gynekologem na vyšetření zajděte.

Nejspíš se však jedná o tento důvod:

Každá žena je originál. Každá žena má tedy i jinak velké, vyvinuté, tvarované, v pánevním dně fixované pohlavní orgány. Pochva může mít různý sklon, děložní čípek může být jinak velký nebo na zadní stěně pochvy umístěný .... Prostě každá žena je originál a proto je každá jedinečná...  

Při souloži dochází ke stimulaci poševní stěny penisem. Tření penisu, ale i rázy, kterými při penetraci muž penisem dráždí pochvu, její zadní stěnu a tedy i děložní čípek, působí na pozitivní nárůst sexuálního vzrušení obou partnerů. Při vzrušení ženy se pochva "zkracuje" a děložní čípek se začná otevírat pro příjem spermatu pro možné oplodnění vajíčka. Takhle ve zkratce se dá o změnách ženského pohlaví mluvit v souvislosti se vzrušením a souloží. Zadní stěna pochvy s děložním čípkem se tedy se vzrušením přibližuje k poševnímu vchodu a pochva je tedy z tohoto pohledu "kratší". V některých sexuálních polohách může dojít k situaci, kdy penis dráždí při hlubokém zasunutí do pochvy její zadní stěnu. Může se tedy stát, že při prudkých pohybech dojde k nepřiměřenému zatížení zadní stěny pochvy nebo k přímému dráždění děložního čípku a jeho sliznice. Některé ženy to nesmírně vzruší, jiné prožívají pocity nepříjemného tlaku nebo tahu svalů pochvy nebo svalů, které pochvu v pánevním dně fixují, upevňují. To se může projevovat i nepříjemnými pocity až bolestí v pánevním dně nebo podbřišku. Hodně záleží na sklonu pochvy v pánevním dnu a na umístění děložního čípku. Na jednu stranu takováto soulož může přinášet rozkoš, na druhé nepříjemné pocity až bolest. Vůbec tedy nezáleží na zkušenostech muže s jinými partnerkami. Vám tedy pravděpodobně poloha, "zezadu" nevyhovuje. Může se jednat o konkrétní polohu pochvy, která při takovémto dráždění je příliš namáhaná nebo drážděná v místech, která jsou na dráždění příliš citlivá. To, co si bez problémů užívá jedna žena, může být pro jinou nepříjemné. NENÍ to tedy v žádném případě Vaše "chyba" a také nic neděláte špatně!!! Jen Vaše pochva může mít trochu jiný tvar nebo sklon, jak měly ženy, které Váš přítel poznal.

Píšete "když máme polohu "misionářskou" i třeba s pořádným přírazem nebo když "sedím" na něm, či soulož zezadu, ale vleže (není hluboký průnik), tak takovou bolest necítím." To by přesně odpovídalo tomu, že v jiných polohách nedochází k takové stimulaci, která by Vám byla nepříjemná. V poloze, kdy jste nahoře se umíte posadit tak, aby Vám ani hluboký průnik nevadil. Vleže, zezadu, při kratší penetraci není úhel ani hloubka průniku penisu taková, aby byla nepříjemná.

Problém může a také pravděpodobně bude v tom, jak Váš partner soulož provádí. Když jste "nahoře", řídíte si vše převážně podle svých představ. V poloze "zezadu" je dominantní Váš partner. Zřejmě má rád, když je hodně dominantní a snaží se svou dominanci projevovat intenzivní souloží. Dovolím si uvést část textu z informací o sexu formou soulože:

Pohyby při souloži

Žena by měla partnerovi poradit, jaké pohyby jí vyhovují. Nejvíce používaný je tradiční pohyb směrem dovnitř a ven. Má však nevýhodu v tom, že si na něj orgány rychle zvyklou a pak má minimální účinek. Muži se navíc snaží být co nejvýkonnější a cílem je pohyb co nejvíce prohloubit a být co možná nejrychlejší. Výsledkem je předčasný orgasmus a neuspokojená partnerka. Žena by měla muži citlivě, ale jasně, přímo a ostychu vysvětlit, že jí spíše vyhovuje krouživý pohyb pánví, pomalé zasouvání, změna rytmu a hloubky spojení. Výsledkem těchto pohybu je co možná nejsouvislejší kontakt zevních pohlavních orgánů a klitorisu s kořenem penisu. Když se muž naučí střídat pomalé, krátké pohyby s pomalými, dlouhými pohyby, bude překvapen, jak se to kladně projeví na ženině vzrušení a jeho výdrži.

To by tedy mohlo pro Vás být řešení pro polohu "zezadu".

Pokud by Vám ani to nepomohlo od nepříjemných pocitů, pak se prostě poloze "zezadu" po společné dohodě vyhýbejte. Nebo se v ní naučte takové formě spojení, která bude vyhovovat Vám oběma. Polohy zezadu mají řadu variant, tak je vyzkoušejte a promluvte si o tom, kdy je Vám penetrace nepříjemná, případně při jakém průniku už vnímáte nepříjemné pocity nebo bolest. Podrobnější informace najdete v článku "Poloha na pejska - sex v ní může být i nepříjemný".

Závěrem

Znovu se musím vrátit k nutnosti navštívit gynekologa. Při vyšetření je totiž schopen zjistit jak je v pánevním dnu pochva i děloha umístěná a fixovaná. Také Vám může říct, jak a kde je na zadní stěně pochvy umístěný děložní čípek. To je docela důležitá informace v případě, že budete chtít otěhotnět. Už jen pro cenný pocit jistoty za ním zajděte. Když mu své problémy popíšete, poradí Vám, jaké poloze se vyhýbat a také, když se na to zeptáte, doporučí nejvhodnější polohu pro otěhotnění. Tak se ničeho nebojte a domluvte si vyšetření.

Doufám, že Vám moje odpověď pomůže.

Děkuji Vám za Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz

Štítky: