Jste zde

DOTAZ: "Ako dosiahneme spoločný orgazmus"

DOTAZ: "Ako dosiahneme spoločný orgazmus"

Spoločný orgazmus z partnerkou pri klasickom milovaní sa nám nepodarí, snažím sa aby partnerka ako prvá dosiahla orgazmus a ja ho mám hneď po nej, stáva sa že vyvrcholím ako prvý a hneď po mne vyvrcholí partnerka. Pri orálnom sexe sa nám pár krát stalo že sme vyvrcholili súčasné. Stalo sa mi tiež že som partnerku stimuloval jazykom a bez toho aby som sa dotkol penisu som vyvrcholil súčasne z partnerkou.

Pri vzájomnej masturbácií nemáme súhru k spoločnému vyvrcholeniu. Vzájomná masturbácia aj klasické milovanie väčšinou skončí spoločnou masturbáciou, vtedy vieme že sa nám 100% podarí dosiahnuť spoločný orgazmus. Pri spoločnej masturbácií sa dokážeme zladiť na toľko že dokážeme vyvrcholiť súčasne.

Partnerke sa pár krát podarilo dosiahnuť orgazmus pri sledovaní mojej ejakulácií. V tomto zvláštnom spôsobe milovania sme z partnerkou našli záľubu. Veľa krát ma partnerka prekvapí tým že mi povie aby som sa urobil pred nou. Aj keď masturbovanie pred sebou nie je pre nás tabu, vždy ma to milo prekvapí, rád jej vyhoviem, lebo viem že ju pohľad na moju masturbáciu vzrušuje atak iste viem že málokedy zostane len pri pozorovaní a pohľad na mńa ju nenechá chladnu vždy sa pridá a urobíme sa spolu.

Začínam si myslieť že už sme zavisli na masturbovaní, naozaj neviem či to nie je perverznosť, častejšie masturbovanie ako klasické milovanie. Poprosil by som si Váš názor čo si o takom milovaní myslite.

 

Poradna sexuologa 2015.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Ako dosiahneme spoločný orgazmus"

Dobrý večer.
Děkuji za dotaz. Pokusím se na něj odpovědět.

Vaše otázka zněla: "Začínam si myslieť, že už sme zavisli na masturbovaní, naozaj neviem či to nie je perverznosť, častejšie masturbovanie ako klasické milovanie. Poprosil by som si Váš názor, čo si o takom milovaní myslite".

Masturbace není návyková!

Je škoda, že nevím nic bližšího o Vašem věku nebo věku Vaší partnerky. Domnívám se však, že Váš věk bude do 30 let. Toto je totiž období života, kdy se lidé nejvíce pokoušejí o společný prožitek orgasmu.

Musím konstatovat, že podle toho, co píšete, jste se s partnerkou zaměřili především na to, že chcete dosahovat orgasmu společně. Je naprosto jasné, že při klasickém sexu je takováto souhra vyvrcholení výjimečná a skoro bych řekl obtížně dosažitelná. To, že se Vám to několikrát podařilo, můžete považovat za velký úspěch. Osobně si však myslím, že jste se příliš zaměřili právě na to, aby vaše vyvrcholení bylo současné. Když tomu tak není, pak máte pocit, že milování nebylo dokonalé. Je určitě krásné, když něco podobného společně prožijete. Považuji však za naprosto zbytečné o společný orgasmus usilovat pravidelně nebo dokonce pokaždé. Ochuzujete se o prožitek, který Vám dává orgasmus toho druhého. V okamžiku svého vyvrcholení totiž nejste schopen vnímat nic víc než sama sebe. Uniká Vám tak krásný pocit, když díky Vám mohla orgasmus prožít Vaše partnerka. Je to pak škoda pro Vás oba, neboť o stejný prožitek přichází i ona vůči Vám.

Jak to souvisí s masturbací? Zdánlivě to nesouvisí. Přitom se domnívám, že Váš současný přístup k masturbací vychází právě z oné touhy po společném prožitku orgasmu. Při masturbaci se totiž dá mnohem snadněji sladit vzrušení obou partnerů tak, aby vyvrcholení proběhlo současně nebo v krátkém časovém úseku. Naučili jste se zřejmě řadu masturbačních technik a jejich kombinace s orálním sexem a dalšími technikami. Naučili jste se dosahovat orgasmu převážně synchronně.

Domnívám se, že právě to je důvodem, proč máte oba k masturbaci blíže, jak k jiným formám sexu a to včetně soulože. Podvědomě totiž stále toužíte toho druhého uspokojit současně s vaším vyvrcholením. Jinými formami se Vám to tak nedaří, a proto se uchylujete k masturbaci pravidelně. Masturbace se pro Vás pravděpodobně stala zárukou úspěchu a navíc se Vám oběma líbí.

Vycházím z toho, jak o masturbaci píšete a jak je pro Vás oba současný orgasmus důležitý.

Podle mého názoru je to ale úplně zbytečné se takhle snažit o vzájemné sladění. To patří do romantických filmů. V reálném životě Vám oběma dá mnohem víc to, když se budete vzájemně snažit poskytnout jeden druhému co nejvíce krásných pocitů při milování a navzájem se oba obohatíte prožitkem orgasmu. Prožívejte naplno ten partnerčin a ona pak s Vámi naplno prožije ten Váš. Je to jen otázka pochopení toho, co je a co není důležité. Při milování není současný prožitek orgasmu tím nejdůležitějším. Mnohem důležitější je, abyste byli oba spokojeni, šťastni jeden druhým. Společný orgasmus je určitě příjemné zažít. Vám se to již mnohokrát povedlo. Víte, o čem to je. Tak nyní vyzkoušejte, o čem je prožitek orgasmu toho druhého. Přestaňte se snažit o souhru a věnujte se sobě navzájem bez pocitu, že se musíte neustále kontrolovat. Když budete chtít prožít současný orgasmus, vraťte se k masturbaci. Ale jinak se milujte všemi způsoby, které Vás napadnou. Pokud pro partnerku budete chtít opravdu něco výjimečného udělat, pak se pokoušejte o její vícenásobný orgasmus nebo o stav, kterému se říká "Jízda na vlnách rozkoše". Pak pochopíte, že společný orgasmus je sice fajn, ale se zážitkem "Jízdy na vlnách rozkoše" se nedá porovnávat.

Vyzkoušejte to a brzy zjistíte, že se zase více milujete klasicky, nápaditě a nesmírně vzrušujícími způsoby. Masturbaci si nechte do zásoby, jen pro zpestření. Masturbace není návyková. Jen jste ji oba začali oba považovat za nejjistější cestu ke společnému orgasmu. A to ostatní Vám začalo unikat tak intenzivně, až jste si toho sami povšimli.

Děkuji za Váš dotaz. Jsem rád, že jste jej položil, protože podobný problém se týká i mnoha dalších lidí.

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz