Jste zde

DOTAZ: "Erekce"

DOTAZ: "Erekce"

Dobrý den,
velice si vážím vašich rad a připomínek, s panem primářem i jinými urology jsem to také konzultoval při pravidelných kontrolách, ale veškerá snaha a prostředky selhaly a doporučili mi na tyto problémy sexuologa.


Pro připomenutí - jednalo se o tento dotaz: "Dobrý den, prosím o radu jak dosáhnout erekci po operaci prostaty a semenných váčků. Po operaci jsem 3 měsíce a stále posiluji pánevní svaly (únik moči se stále zlepšuje) ale erekce nemohu dosáhnout ani při masturbaci. Mohu použít vakuovou pumpu nebo si nechat předepsat nějaké léky (viagru) ? Popřípadě nějaká další cvičení na posílení erekce. Jinak se vzrušením a chuti na milování mám dostatek. Po stimulaci bradavek mám dokonce stahy konečníku i penisu jako při orgasmu ale penis je stále ochablý. Předem děkuji za odpověď." /Konec prvního dotazu z roku 2017/


(Pokračování nového dotazu).
Proto se na vás obracím jako na odborníka v této oblasti a rád bych se s vámi setkal osobně (jestli je to možné) a o všem bychom si společně promluvili, popřípadě by jste mne mohl vyšetřit na různých přístrojích, které určitě máte k dispozici. Rád s vámi budu v této oblasti nápomocen. Pro upřesnění mého dotazu z roku 2017 - je mi 68 roků a vůbec žádné léky neberu, psychicky jsem v naprostém pořádku a s manželkou nemám také žádné problémy co se týče sexu. Proto bych byl velice rád, kdybych se s vámi mohl setkat a svěřit se o svých problémech i pozitivních reakcí, na které jsme s manželkou za tu dobu přišli a uspokojují nás oba.

V dřívější době jste mi k mému problému napsal:

Váš problém je přirozený následek operace. V každém případě je potřeba vydržet. Nesnažte se o erekci za každou cenu. Čím více se budete snažit, tím to bude horší. Dejte si ještě čas. Zaměřte se na doporučená cvičení zaměřená na posilování svalstva pánevního dna a na zabránění úniku moči. Problémy s erekcí mohou přetrvávat i několik dalších měsíců. 
Pokud se jedná o sex, pak můžete ženě poskytnou její vyvrcholení pomocí nepenetračních sexuálních praktik a především pomocí orálního sexu. Nezaměřujte se na sebe, ale na ni. Pokud máte potřebu masturbace, pak se o ni snažte, ale jen tak, aby Vám byla příjemná. Nemusíte dosáhnout erekce za každou cenu.
Hlavně nic v této fázi léčby neřešte pomocí vakuové pumpy nebo léků na erekci. Nikam by to nevedlo, jen by se prohloubilo Vaše trauma z neúspěchu. Prostě potřebujete čas a tři měsíce nejsou tak moc dlouhá doba pro vytváření závěrů nebo domněnek.
Problém bude také i psychický.
Nevím, jaký je Váš věk a tak se dá těžko hovořit o erektivní dysfunkci. Určitě chodíte na následní kontroly po operaci. Proto Vám doporučuji řešit tento problém i s Vaším ošetřujícím lékařem. Myslím si, že Vám sdělí podobnou informaci jako já. Pokud by se do měsíce stav nestabilizoval a potíže by zůstaly, pak Vám pravděpodobně předepíše 1/2 tablety Viagry, ale až po kontrole Vašeho zdravotního stavu.
Problém může být také v používaných lécích, které jste bral před a po operaci. Pokud ještě nějaké berete, pak je to jedna z pravděpodobných vedlejších komplikací léčby. To však musíte konzultovat s Vaším lékařem. Určitě léky nevysazujte ani neměňte!!! Neexperimentujte, Vaše tělo se musí s novou situací vyrovnat.
Budu velmi rád, když mi časem napíšete, za jak dlouho se váš problém sám nebo s pomocí lékaře vyřešil. Určitě tato informace pomůže i jiným mužům. S úctou Administrátor webu www.milovani.cz

Předem děkuji za Vaši další odpověď a přeji hezký den.
Děkuji

POZNÁMKA
Poradna sexuologa 2018. Text dotazu byl upraven, odstraněny kontaktní informace...


ODPOVĚĎ na dotaz "Erekce"

Dobrý den,
děkuji za Váš dotaz a za Vaši důvěru.

Přečetl jsem si text Vašeho prvního dotazu a také svoji odpověď na něj. Píšete: "s panem primářem i jinými urology jsem to také konzultoval při pravidelných kontrolách, ale veškerá snaha a prostředky selhaly a doporučili mi na tyto problémy sexuologa."

Pan primář a další urologové, kteří Vás vyšetřovali, Vám doporučili tu nejsprávnější volbu řešení Vašeho problému, která existuje. Ve Vašem případě se nejedná o klasický problém s erekcí, ale o problém s erekcí ve spojitosti se závažnou operací prostaty a semenných váčků. Takováto operace se nedělá jen tak pro nic ... Ve své předcházející odpovědi jsem Vám doporučil návštěvo Vašeho ošetřujícího lékaře a to jste udělal. Pokud Vám tito lékaři doporučují navštívit sexuologa, udělejte to! Jsem přesvědčen o tom, že Vám doporučí sexuologa, ke kterému mají důvěru a se kterým podobné problémy, jako postihují Vás, řeší. Jde o to, že ve Vašem případě se jedná o pooperační problémy, a proto bude potřeba vzájemný kontakt odborníků, kteří Vás operovali a vyléčili se sexuologem, který Vám následně pomůže s erekcí. Z toho, co píšete, není jasné, zda jste požádal o předepsání léků na podporu erekce nebo ne. Chirurgové Vám je nejspíš nepředepíší, urolog by mohl, ale nejspíš to neudělal. Proto Vás posílají k sexuologovi, který až se seznámí s Vaším chorobopisem, Vám, pokud to Váš zdravotní stav dovolí, tyto léky předepíše. Proto Vás k sexuologovi posílají!!!

Píšete: "rád bych se s vámi setkal osobně (jestli je to možné) a o všem by jsme si společně promluvili, popřípadě byste mne mohl vyšetřit..."

Setkání s Vámi by pro mne bylo zcela jistě velmi poučné. Bohužel to možné není a to i z důvodu, že bych Vám nemohl pomoci více, než Vám mohu poradit korespondenčně. Vy potřebujete navštívit sexuologa a ten Vás vezme do své péče a dlouhodobě se o Vás bude dále starat. Tím starat myslím i to, že Vám bude dlouhodobě předepisovat léky na podporu erekce, pokud to Váš zdravotní stav samozřejmě bude dovolovat. Takováto zdravotní péče bude vyžadovat pravidelné návštěvy a pravidelné kontroly. Také bude nutné Váš zdravotní stav konzultovat s lékaři, kteří Vás operovali a kteří Vás mají dále pod kontrolou. Proto je vhodné, abyste navštívil sexuologa, kterému ONI důvěřují a o kterém jsou ONI přesvědčení, že VÁM může pomoci.

Pro mne osobně je velmi cenná informace o které píšete - "...s manželkou nemám žádné problémy, co se týče sexu...". To je úžasná zpráva!!!

S problémy s erekcí Vám pomůže sexuolog a to, že s manželkou jste nalezli svoji "cestu", která Vás oba uspokojuje, je zárukou Vašeho současného i budoucího spokojeného sexuálního života.

Děkuji za Váš dotaz.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz