Jste zde

DOTAZ: "Injektomanie" mého přítele

DOTAZ: "Injektomanie" mého přítele

Dobrý den,
Potřebuji malou radu ohledně mého problému. Zjistila jsem, že přítel je injektoman. Je i na blogu, dopisuje si s dalšími lidmi, a bohužel vypadá, že za nimi i jezdí a schází se za těmito účely. Nechce se se mnou o tom bavit. Přitom ví, že jsem ochotná přistoupit na jeho "hru", tolerovat mu videa, na které se dívá a nechat se i píchnout. Jen nechci, aby někoho za těmito účely navštěvoval. Bojím se, co vše může "přinést" domů a dalších problémů. Navíc jsem se dočetla, že často to bývá součást klinik sexu. Jak jsem řekla, on se o tom bavit nechce, prý nikam nejezdí, zapírá. Chtěla bych se o tom dozvědět více, ale z jeho strany to nepůjde. Myslíte, že ho to může vzrušovat i jen doma, nebo k tomu tito lidé potřebují cizí osobu? Nevím si rady, miluji ho, ale tolerovat jiné ženy mu nechci. Nevěřím, že píchne injekci, tím to ukončí a jde domů. Jak většinou probíhají tyto akce?

Omlouvám se za nejspíše zmatený dotaz. Ale opravdu nevím, jak s tím naložit.
Předem děkuji za odpověď.
 

POZNÁMKA
Datum: 2016-02-10
Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.milovani.cz/contact.

Poradna sexuologa 2016.
Odstraněny adresy, jména a další kontakty. Text mírně upraven, aby nebylo možné zjistit, kdo dotaz zaslal.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Injektomanie" mého přítele

Dobrý den.

Na úvod si dovolím definici toho, co to "injektomanie" je:

Jedná se o sexuální úchylku, která spočívající v rozkoši ze vstřikovaní kapalin do těla. Poskytuje úchylné pohlavní vzrušení jak tomu, kdo injekce dává, tak tomu, kdo je přijímá. Tento "zákrok" patří do služeb poskytovaných v rámci "Klinik sexu".

Pro ilustraci jsem na internetu našel jeden z mnoha obdobně laděných inzerátů:

"Měl bych zájem o nabízené vyšetření. Prosím o podmínky návštěvy a foto ordinace. Mám zájem o klinik, cévkování, dilatátor, jehly, elektro, anální vyšetření. Preferuji zkušenost, čistotu a používání jednorázových pomůcek."

Nyní k Vašemu dotazu. Nemáte se za co omlouvat. Situace, ve které jste, rozhodně nepatří k těm, po kterých ženy touží, když si představují romantické milování s člověkem, který by jim "snesl modré z nebe"...

Váš přítel trpí sexuální úchylkou. Nejspíš to tak ale nevnímá. Nemohu se vyjadřovat k tomu, jak se máte zachovat. To mi ani nepřísluší, a popravdě ani nevím, co bych Vám poradil. Každá rada je v takovýchto případech bolestná pro jednoho, druhého, většinou pro oba.

Máte naprostou pravdu. Klinik sex je o sexu a jeho jednotlivé epizody jsou většinou jen epizodami. Základem je "vyšetření" na "klinice" "lékařem" a "sestrou" a "léčba". Bude nutné, abyste si s přítelem o všem otevřeně promluvila. Jedině on Vám může objasnit, co "na tom vidí...". Problém je, že on v tom má jasno a Vy jeho potřeby nikdy dokonale nepochopíte. Jeho sexuální potřeba je spojena s obsahem jeho úchylky. Správně bych měl psát odchylky od běžného sexuálního chování, ale to Vás asi moc neuklidní.

Raději v heslech

 • Injektomanie je nebezpeční úchylka už z těchto důvodů
  • vstřikuje od těla kapaliny (v lepším případě fyziologický roztok) nebo vodu
  • může do žíly vstříknout vzduch, což může znamenat embolii kdekoli v těle
  • může dostat šok, mozkovou mrtvici, plicní embolii, zástavu srdce, může ochrnout...
  • při nepoužití jednorázových jehel může onemocnět infekcí, například žloutenkou
  • při opakovaném použití jehel (i špatně vyvařených) může onemocnět infekčními chorobami, které budou přeneseny z použitých jehel
  • při používání jehel ve skupině "pacientů" může dojít k přenosu pohlavních chorob virovou cestou
  • může dostat "otravu krve" - ať už z špatně připraveného roztoku nebo z nedokonale sterilního roztoku či infikovaných jehel nebo stříkaček
  • může se nakazit HIV (podobně jako narkomani při zapůjčování jehel
  • ....
 • Injektománie je kolektivní záležitost - potřebuje nejméně dva lidi.
 • Injektomanie je většinou pouze jedno z "ošetření" na "klinice"
 • Injektomanie má blízko k narkomanii - pouze se vymění  fyziologický roztok za něco silnějšího. Často stačí, aby s tím nápadem přijel jeden z "lékařů" a na problém je zaděláno....
 • Co je součástí "klinik sexu" si raději zjistěte sama. Podívejte se na videa na porno kanálech a máte přibližnou představu, o co jde. Neznamená to ale, že podobnou potřebu má Váš přítel. Jenže kolektiv táhne, a co se líbí jednomu, může se líbit i druhému...
 • Možná proto Váš přítel nechce, abyste na podobné akce přišla "dávat injekce"...
 • Nechci Vás nijak děsit. Opravdu nevím, co Váš přítel upřednostňuje a co se mu líbí. Jen hodnotím o čem "klinik sex" může být. Opakovaně proto uvádím část inzerátu z internetu...

"Měl bych zájem o nabízené vyšetření. Prosím o podmínky návštěvy a foto ordinace. Mám zájem o klinik, cévkování, dilatátor, jehly, elektro, anální vyšetření. Preferuji zkušenost, čistotu a používání jednorázových pomůcek."

Klnik sex je hra, divadlo ze zdravotnického prostředí, je to vyšetření a ošetření. Důležitá je i atmosféra, oblečení, stejnokroje, lékařské nástroje, přístroje, světla, dokonce i vůně desinfekce ... Pravidla si stanovují lidé, kteří se tohoto "divadla" účastní.

Takovou atmosféru nejspíš doma sama nenavodíte.

Musíte si spolu promluvit. Bez toho to nejde. Navrhuji Vám společně navštívit sexuologa nebo psychologa. On potřebuje pomoc, a tou pomocí nebude injekce od Vás... Musí se léčit, ale u skutečného lékaře. Sám si nepomůže. Když to nechá tak, jak to je, bude trpět, když toho nechá, a bude trpět, když v tom bude pokračovat. Nejvíc by Vám řekl přímo on. Jen on ví, co prožívá nebo co prožívají lidé, se kterými s případně stýká. Já opravdu nevím, zda se s nimi stýká. Tato úchylka však potřebuje atmosféru,
o které jsem už psal. Většinou to není úchylka jednotlivce. Proto se tito lidé vyhledávají a vzájemně si se svou nutkavou potřebou pomáhají. Navíc se budováním "klinik" řada z nich i živí...

Promluvte si spolu a společně zajděte ke specialistovi. Pomůže Vám oběma. Je nutný osobní kontakt se specialistou a léčba, která bude nejspíš trvat delší dobu. Ale dá se zvládnou!!! Musí se dát zvládnout!!!

Děkuji Vám za Vaši důvěru.

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz


 

POKRAČOVÁNÍ KOMUNIKACE

Dobrý den,
velice děkuji za rychlou a vyčerpávající odpověď.
Je mi jasné, že určitě musíme k odborníkovi. Asi jsem nečekala rozhřešení mé situace, to za mě neudělá nikdo. Jen jsem se potřebovala dozvědět více a posunout se někam kousek dál.
Ale přeci, pokud ještě jednou můžu s pár dotazy...
Jak jsem pochopila, on je ten, koho vzrušuje, když  aplikuje. On je ten, co injekce dává.

A teď k dotazům, PROSÍM. 

 • Je možné, aby to provozoval bez sexu? Asi těžko, že? Přijde mi nepravděpodobné, že píchne injekci a odejde.
 • Je možné, že mu na to stačí "prostředí domova", když píše přijedu kamkoliv?
 • Je možné, že existuje jen lehčí forma a stačí mu sledovat jen videa a psát si o tom? Asi taky málo pravděpodobné, že? Každá touha si asi žádá naplnění.
 • On mi nevyvrátil, že ho téma zajímá a sleduje to. Jen se brání vehementně tomu, že někam jezdí a někoho píchá, že si jen z těch lidí dělá srandu. Což mu prostě dle jeho komunikace věřit nemůžu. Je řekla bych velice inteligentní na to, aby si dělal legraci tímto způsobem. Má prý pud sebezáchovy, není hloupý. Ovšem oba víme, že touha kolikrát zatemní mozek. Asi nemám čekat přiznání, že? Stejně jako alkoholik vlastně nepije.
Omlouvám se, za můj výlev, ale mele se mi toho v hlavě tolik, nemám o tom s kým otevřeně mluvit. Mám pocit, že toho psychologa potřebuji hlavně já. Ale než se objednám, to potrvá. Alespoň Vy mi touto cestou trochu pomůžete.
Ještě poslední dotaz.
 • Píšete, že to chce psychologa pro oba a začít ho léčit. To se dá? A jakou cestou? Psycholog léky předepisovat nemůže, jakým způsobem se toto dá léčit. 
Moc děkuji za Váš čas a odpovědi.
S pozdravem

ODPOVĚĎ

Dobrý den

Ve všem máte pravdu. Vlastně jste si sama na všechny otázky už odpověděla. Jen stále doufáte, že Vám sdělím, že nemáte pravdu. Bohužel.

Znovu Vás musím požádat -  na nic nečekejte a zajděte k psychologovi. Neodkládejte to. Žádné vysvětlení samo nepřijde.

Největší pravdu máte v tom, že "Mám pocit, že toho psychologa potřebuji hlavně já". Potřebujete ho, a to velmi rychle! Zajděte za ním sama, bez přítele. Jste to v první řadě Vy, kdo potřebuje pochopit, co za problém Váš přítel má.

Zda se opravdu jedná o "injektomanii" nebo zda našel cestu k uvolnění své sexuální tenze, není možné jen tak z Vašeho popisu a názoru na věc zjistit. To se dá zjistit jedině tehdy, když bude s psychologem nebo sexuologem spolupracovat Váš přítel. Tak, jak jste celý jeho přístup k "Injektomanii" doplnila je zřejmé, že jeho touhy i potřeby jsou zaměřeny trochu jinak, než se u této úchylky očekává. Bez jeho spolupráce je to jen o dohadech, to je diagnoza k ničemu.

V této fázi problému nejde o něj, ale o Vás. Každý den na tom budete hůře a hůře.

Nemá smysl Vám odpovídat na dílčí dotazy - na ty jste si odpověděla sama. A máte pravdu.

Odpovím jen na otázku léčby:

Neřešte to. To je záležitost odborníků, ti ví, co mají dělat. Podobné případy jsou známé a psychologové společně se sexuology je léčí. Ovšem pouze tehdy, když má pacient zájem. Pokud nebude chtít Váš přítel, není co řešit...

Problém je v tom, co je a co už není úchylka. Pro někoho je to úchylka, pro jiné příjemná a vzrušující zábava.

Velmi přesně to definuje známý sexuolog Radim Uzel:

Co je a co není normální si tak musí rozhodnout každý sám. Není k tomu potřeba obecná norma, nařízení, společenské hranice. Nic z toho vás neochrání, pokud se následek vašeho jednání dotkne vašich vnitřních norem a způsobí vám vnitřní trauma, výčitky svědomí, způsobí nechuť k dalším sexuálním aktivitám které jsou obecně považovány za "normální". 

Každý má právo na své vlastní rozdílné sexuální potřeby a zájmy. Může mít i odlišné názory na sex a sexuální prožitky. V tom jsme všichni jedineční. Nikdo však nemá právo na to, aby své názory a postoje vnucoval ostatním, přesvědčoval je o své pravdě a hlavně nutil k sexuálním praktikám, které pro jiného nejsou přijatelné.

"A ještě jednou důležitou vlastností je člověk naštěstí obdařen: dokáže svou sexuální aktivitu ovlivňovat vlastní vůlí a přizpůsobovat svému protějšku tak, aby mu nečinil násilí a nezpůsoboval újmu".
(Sexuolog MUDr. Radim Uzel)

Neřešte problémy svého přítele, začněte řešit své problémy, které z Vašeho vztahu vznikají Vám. Až si Vy uděláte jasno, můžete přejít k dalšímu, a to k řešení problémů Vašeho přítele. Zajděte k lékaři, třeba svému obvodnímu a on Vás pošle ke specialistovi, který Vám pomůže přímo s Vaším problémem.

Léky a způsob léčby je věcí odborníků. Neřešte, kdo napíše léky a jak bude postupovat. Vy si nyní musíte ujasnit, co bude dál a jak se k potřebám Vašeho přítele chcete postavit Vy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ostatní ponechte až na druhou část řešení problému, která se bude týkat vašeho přítele (pokud o to bude stát). Pokud nezačnete u sebe, k té druhé se vůbec nedostatnete!!!

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz