Jste zde

DOTAZ: "Je možné otěhotnět při tření penisu po vagině?"

DOTAZ: "Je možné otěhotnět při tření penisu po vagině?"

Dobrý den ... se svojí holkou jsme leželi na sobě.. K ejakulaci nedošlo, ale párkrát jsem jí během ležení projel lehce po vagině ... Nemůže z toho otěhotnět? Z preejakulátu ... ale k vniknutí penisu, ani k ničemu dalšímu nedošlo.

POZNÁMKA
Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.milovani.cz/contact. Kontaktní informace byly odstraněny.
Poradna sexuologa 2018


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Může otěhotnět při tření penisu po vagjně?"

Dobrý den.
děkuji za dotaz a za Vaši důvěru.

Váš dotaz patří k těm, které už dopředu toužebně čekají na to, aby odpověď byla jednoznačné NE, nemohlo...

Jak už jsem na webu mnohokrát uvedl, sex není až tak nevinná záležitost, jak se mnozí domnívají.

Uklidním Vás, pokud jste se s přítelkyní pohlavně nespojil a opravdu nedošlo k ejakulaci, nemohla otěhotnět. Ejakulát (plodného muže) se pro oplodnění ženy musí dostat do pochvy a pak dál... Preejakulát není ejakulát. Preejakulát sice může spermie obsahovat, aby však ženu oplodnil, musel by se dostat do pochvy a dál... U preejakulátu je pravděpodobnost oplodnění ženy velmi nízká, pokud jste však "zůstal venku", oplodnění jí rozhodně nehrozí.

Spíš bych však pro Vás i pro další, kteří si podobně "hrají" připomněl, že takováto hra za ty nervy opravdu nestojí. Vždyť si uvědomte, že jste se poté obával toho, co by Vaše hra mohla znamenat pro Vaši přítelkyni, ale i pro Vás. Bezpečná forma sexu to rozhodně není, ale větší nebezpečí, než představuje riziko oplodnění, vidím v riziku možné nákazy pohlavní chorobou. Tam už stačí i letmý kontakt s tělesnými tekutinami partnera nebo partnerky.... a je vymalováno...

Nechci tím říct, že riziko nákazy pohlavní chorobou se týká zrovna Vás. Podobně si však "hrají" i lidé, kteří o sexuální historii partnera nebo partnerky nic neví, nebo ani nic vědět nechtějí. Tam je riziko možné nákazy pohlavní chorobou značné. Jistota přichází až po třech měsících od posledního rizikového kontaktu s tělesnými tekutinami partnera nebo partnerky. A to už mnozí lidé jsou jinde a opět si "hrají"...

Bezpečný sex je prostě jen jeden a pokud se někdo domnívá, že "o nic nejde", může se zklamat.

Co se Vašeho dotazu týká, je tedy moje odpověď v duchu Vašeho očekávání: "NE nemohla". Ale příště už to takhle nezkoušejte. Ušetříte si oba zbytečné obavy.

Děkuji Vám za Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz

Štítky: