Jste zde

DOTAZ: Je rizikem zaschlé sperma umývané při sprchování?

DOTAZ: Je rizikem zaschlé sperma umývané při sprchování?

Dobrý den.
Mám dotaz. Chápu, asi lehce stupidní. Když kluk vyvrcholí např. dívce na břicho, sperma se utře kapesníkem nebo papírovým ubrouskem. Tak po dvou hodinách se však dívka sprchuje, či koupe. Je možné, že nejprve zaschlé sperma následně opláchnuté, je ještě živé a může se dostat do pochvy? Děkuji
 

POZNÁMKA

Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://kamasutra.cz/contact. Odstraněny kontaktní informace a adresy. Zpráva mírně upravena aby nebylo možné zjistit, kdo dotaz zaslal.
(28.02.2016)

Poradna sexuologa 2016.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Je rizikem zaschlé sperma umývané při sprchování?"

Dobrý večer.
Děkuji za dotaz a Vaši důvěru.

Je dobře, že se ptáte, když si nejste jistá. Nejčastěji se dostanou do problémů lidé, kteří mají jasno naprosto ve všem...

Tak, jak celou situaci popisujete, je zaschlé sperma již neživotaschopné. Sperma potřebuje pro přežití a k oplodnění vajíčka poměrně úzce vymezené prostředí. Když je sperma ejakulováno na tělo ženy dostává se mimo prostředí, které spermie potřebují pro zajištění přežití, pohybu a pro udržení schopnosti oplodnit vajíčko. Hlavně se však musí dostat do pochvy, kde jim je o poznání lépe... Na těle je k pochvě daleko... relativně... Hrozí však to, že žena ani muž nebude vnímat, kam všude se po ejakulaci sperma dostalo. Velkým nebezpečím pak je riziko, že po ejakulaci sperma "zateče" do oblasti podbřišku, Venušina pahorku, boků, případně třísel ... a odkud je do pochvy už jen kousek cesty. Při hlazení, dalším dráždění a jiných sexuálních aktivitách se pak může celkem snadno dostat do pochvy a pokračovat v cestě za oplodněním vajíčka.

Pokud sperma otřete do ručníku, papírového ubrousku, kapesníku nebo toaletního papíru, hlavní dávku otřete, odsajete, prostě z těla odstraníte. A to, co zbude na těle, se velice rychle osuší, vyschne, odumře... Výsledkem je lehký "makeupe" v místech, kam sperma dopadlo nebo zateklo.

Dávejte však pozor na to, zda jste otřela veškeré sperma. Problém je v tom, že sperma po ejakulaci má teplou mužova těla, která se od teploty Vašeho těla moc neliší. Nemusíte proto vůbec cítit, kam všude jednotlivé dávky spermatu dopadly... Pokud neotřete všechno sperma, je vždy jisté teoretické nebezpečí, že ten zbytek zateče nebo se jím kontaminujete Vy nebo partner. A ve víru vášně... Proto všechno sperma vždy důsledně otřete a je po problému. Pozor však, po jeho otření, na kontaminované ruce Vaše nebo partnera. Pokud chcete pokračovat v masturbaci nebo orálním sexu, pak bude lépe, když sperma utřete Vy a partner bude mít ruce čisté.

Také pozor na situaci, kdy partner sice vyvrcholí mimo vagínu, ale v konečné fázi si trochu vypomohl masturbací. V takovém případě hrozí riziko, že mu na rukách nějaké sperma mohlo ulpět. Pak je nutné ruce dokonale otřít a pokud je potřeba, pak Váš orgasmus zajistit raději orálním sexem. Nemusí hned ruce umývat, ale nesmí se dotýkat Vašeho pohlaví. Pokud se ho dotýkat chce, pak se musí umýt mýdlem, nejlépe antibakteriálním...

Zaschlé sperma na rukách i na Vašem či jeho těle není rizikem. K zaschnutí zbytků spermatu dochází tak do pěti minut (nejdéle deseti minut), podle toho jak důsledně jste hlavní dávku otřela.

Tím odpovídám i na otázku "Zda je možné otěhotnět pomocí zaschlého spermatu při koupeli". NE NENÍ TI MOŽNÉ. Zaschlé sperma je již "mrtvé". Spermie uhynuly a to, co omýváte jsou "sušené děti", jak s oblibou říká jeden můj známý... Je to řečeno v nadsázce, ale v podstatě to poměrně přesně vystihuje stav po oschnutí spermatu. Odstraňujete už jen zaschlou semennou tekutinu s odumřelými spermiemi. Po dvou hodinách, jak uvádíte, se opravdu nemáte čeho bát.

Opět však připomínám, že se čerstvým spermatem je potřeba zacházet opatrně a nepodceňovat sílu "Matky přírody"...

 

Děkuji Vám za Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz