Jste zde

DOTAZ: "Pohlavní styk s mužem pod drogami"

Po, 29/05/2017 Poradna sexuologa 2017 - dotaz z komentáře

DOTAZ: "Pohlavní styk s mužem pod drogami"

Dobrý den,
mám dotaz - mám kamaráda, který je na marihuaně, ale zkoušel a možná i zkouší jiné drogy. Před nějakou dobou jsme spolu spali a vše bylo v pořádku. Teď jsme spolu spali znovu a nemůžu se ubránit pokušení se zeptat - když je ten člověk fyzicky zdravý a není to (ošklivě řečeno) "špíňák", ani nemá pohlavní styk s žádnou "feťačkou", tak je riziko, že by mě mohl "něčím" nakazit, i když přišel do styku s jinými drogami než marihuanou?
Děkuji.


ODPOVĚĎ na dotaz "Pohlavní styk s mužem pod drogami"

Dobrý den.

Děkuji za Váš dotaz a za Vaši důvěru.

Pokud ten člověk bere drogy, pak není zdravý. Je na droze závislý a nijak to před Vámi netají. Je otázkou času, kdy se jeho závislost stane nezvladatelnou a on nebude schopen zvládat běžné věci. To není negativní uvažování, to je prostě normální průběh každé závislosti na drogách. Pokud nevíte ani to, jaké drogy bere, kde berete jistotu, že nebere drogy nitrožilně a například s nějakou feťačkou? Požívání nebo aplikace drog snižuje rozlišovací schopnost, co je správné a co není. Podobně je to se sexem. Droga snižuje opatrnost a "bezpečný sex" není rozhodně to, co by mělo v dané chvíli prioritu. Pokud bere drogy nitrožilně, pak záleží na tom, zda používá společnou stříkačku nebo jehly... Já to nevím... Vy to víte?

V každém případě riskujete, že když otěhotníte, Vaše dítě může být nějak na droze závislé. Pokud drogy nezkoušíte i Vy, pak na tom bude lépe, protože droga narušuje jen spermie Vašeho partnera... Pro dítě to však moc dobrý základ pro jeho zdravý vývoj není...

Co Vám mám ještě napsat, abyste se sama zamyslela nad tím, co děláte? Výhodou u feťáků je, že relativně brzy je droga připraví o erekci a tak se riziko, že nějakou ženu oplodní, rapidně snižuje. Nakazit Vás však může i při jiných formách sexuálních aktivit...

Samotná droga nakažlivá není. Životní styl feťáků je však vede do záhuby nejen účinkem drogy, ale také tím, že šance nakazit se pohlavní nebo jinou chorobou (AIDS, žloutenka...) je poměrně velká. Ale to je obecně známé a rozhodně nemá smysl o tomto faktu jakkoli polemizovat.

Přeji Vám abyste dokázala udělat správné rozhodnutí. A Vašemu příteli doporučte ať vyhledá odbornou pomoc a léčí se. Sám to nezvládne. Možná má ještě šanci. Musí ale chtít a musí se rozhodnout hned!!!

Administrátor webu www.milovani.cz