Jste zde

DOTAZ: "Nízká sexuální potřeba"

DOTAZ: "Nízká sexuální potřeba"

Dobry den,
Je mi 21 let a nikdy jsem nedosáhla orgasmu, ani při masturbaci (která mne ani nebaví ). Sex bych ani nemusela mít, ale když s nim přítel začne, tak na něj mam chuť, ale sama od sebe nikdy nezačnu. Chtěla bych to nějak řešit. Děkuji.

POZNÁMKA
Poradna sexuologa 2017
Text dotazu byl upraven.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Nízká sexuální potřeba"

Dobrý den.
Je obtížné najít odpověď na Váš, poměrně stručný dotaz.

U takovýchto problémů je potřeba hledat (a nalézt) skutečné příčiny, ne zástupné nebo následné. Důvodů může být mnohem více, než se na první pohled nabízí.  Jením vysvětlením je, že Váš problém bude nejspíš spočívat ve Vaší nízké sexuální potřebě. 

Osobně bych Vám doporučil zajít za nějakým sexuologem nebo psychologem požádat o radu. Spíše v první fázi o rozhovor. Bude potřeba zjistit v čem spočívá Váš hlavní problém. Rozhovor s ním však bude mnohem obsáhlejší než jen o tom, co jste napsala v dotazu. Bude nutné zjistit například to, jaké máte sexuální preference, jaký máte vztah k sexu, co Vás vzrušuje a především jaký máte vztah k vlastnímu tělu. Možná se jedná jen o problém nízké sebedůvěry nebo Vás sex zatím jen neoslovil...

Může se jednat i o již uváděnou nízkou nebo nižší sexuální potřebu. Pak by bylo dobré, aby Váš přítel o Vaší nižší potřebě sexu věděl, aby z toho jednou nevznikl partnerský problém. Vše se dá vyřešit. Ani nízká nebo nižší sexuální potřeba není, je li včas a správně řešena, problém tam, kde se mají lidé rádi.

Proto se přikláním k tomu, že je potřeba si o Vašem problému promluvit se sexuologem nebo psychologem. Řeší to denně a umí, na základě více společných setkání, Váš problém pojmenovat a doporučit způsob, jak jej překonat.

Nechci se vyhýbat odpovědi, ale na základě toho, co jste napsala, se odpověď která by Vám mohla pomoci, zformulovat nedá. Je potřeba položit mnoho otázek na které si pravdivě sama a lékařenm odpovíte. Teprve na základě mnoha informací je sexuolog nebo psychologa schopen Vám dát radu, která může být použitelná a opravdu účinná.

Neváhejte, zajděte k odborníkům. Pomohou Vám. Určitě Vám vysvětlí, jak Váš problém překonat a jak jej vysvětlit i Vašemu příteli. On pro Vaš další sexuální život bude velmi důležitý. Možná některé sezení s odborníkem bude potřeba provést i za jeho přítomnosti. Nebojte se toho. Je to rozumnější, než později řešit vztahové problémy kolem sexu...

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz