Jste zde

DOTAZ: Na masáži jsem prožila orgasmus. Byla jsem příteli nevěrná?

Dobrý den.
Obracím se na Vás anonymně proto, že potřebuji vysvětlit co se se mnou děje. Přestávám si rozumět. Nevyznám se v sobě a ve svých pocitech. Stydím se sama za sebe. Nevím, co mám dělat a bojím se sama sebe.

Před několika měsíci jsem byla na masáži zad. Měla jsem problémy s bolestí zad a lékařka mi napsala několik masáží na rehabilitaci v nemocnici. Pomohlo mi to a rehabilitační pracovnice mi doporučila chodit na masáže alespoň dvakrát do měsíce k nějaké masérce nebo masérovi. Řekla jsem jí, že jsem u žádného maséra ještě nikdy nebyla a že stydím. Ona mi vysvětlila, že zná staršího maséra před důchodem, před kterým se stydět nemusím. Že prý takových žen měl v rukách tisíce... Tak jsem k němu šla. Překonala jsem stud a svlékla jsem se. Udělal mi masáž zad a křížů, včetně hýždí. Masáž mi pomohla víc jak všechny předcházející na rehabilitaci. Za čtrnáct dnů jsem na masáž šla znovu. Už jsem se dokázala nebát a uvolnila jsem se. Při masáži jsem usnula. Na další masáž za dalších čtrnáct dnů jsem se už těšila. V nabídce měl pan masér i celotělovou masáž. Neodolala jsem a požádala jsem ho o ni. Bylo to poprvé v životě, co jsem šla na celotělovou masáž. Dělal ji s pomocí teplého vonícího oleje a pustil k tomu klidnou asi meditační hudbu. Takovou jsem doposud neposlouchala a já byla překvapena, jak masáž příjemně doplňuje. Masáž probíhala při velmi tlumeném světle a zapálené svíčce v ohřívadle oleje. Byla nesmírně příjemná. Při masáži mne pan masér přikrýval a já jsem se vůbec nestyděla. Úplně jsem vypnula a prožívala jsem jen pohyby masáže a pocity z teplého oleje a jeho rukou. Ležela jsem na břiše a on masíroval nejdříve záda, pak kříže, hýždě a nakonec nohy. Pak jsem se měla otočit a masáž měla pokračovat zepředu. Jenže když mi masíroval nohy, začala jsem vnímat, že mne to strašně moc vzrušuje. Když dělal takové tahy po celých nohou až na hýždě, prožila jsem orgasmus. Snažila jsem se tomu zabránit, ale nešlo to. Prostě jsem měla orgasmus a to tak silný, že si toho musel všimnout. jenže on neřekl ani slovo a dokončil masáž. Pak mi řekl ať se otočím a položím na záda. Já jsem ale nemohla. Byla jsem úplně mimo. Řekla jsem mu, že pro dnešek už to stačilo a že celotělovou masáž až někdy příště. Řekl, že až budu chtít, mám si říct a že když bude dost času udělá mi celotělovou masáž. Ani slovo o tom, co jsem prožila.

Mám přítele. Žijeme spolu sexuálně už více jak tři roky. Jenže mám dost velké problémy s orgasmem a někdy raději orgasmus zahraji, než aby měl partner výčitky, že mi to nejde. Mám přítele ráda a chceme se vzít. To, co jsem zažila na masáži pro mne bylo přímo hrozné. Ne pro ten orgasmus, ten byl nesrovnatelný s tím, co běžně zažívám, ale nemohu si vysvětlit, proč k němu došlo. Prostě to nechápu a děsím se toho. Byla to úplně obyčejná masáž. Nic co by vysvětlovalo mé vzrušení a orgasmus. Prostě jen masáž. A navíc s mužem, který by mohl být skoro mým dědou. Příteli jsem o tom nic neřekla. Bála jsem se. Je žárlivý a nedopadlo by to dobře.

Tady by všechno mohlo skončit. Prostě už bych na masáž nikdy nešla a hotovo. Jenže já na to musela pořád myslet a stále jsem se k tomu zážitku vracela. Nakonec jsem na masáž šla znovu. Pan masér se mne jen zeptal, zda chci celotělovou nebo nějakou kratší. Nedokázala jsem mu odpovědět a řekla že podle toho, zda bude mít čas. Měl ho. Všechno se opakovalo. Jen jsem se už ničenu nebránila. A byla jsem tichá jako myška. První orgasmus jsem prožila když mi masíroval nohy a další dva, když masíroval přední část těla. Byla jsem absolutně tichá a ani jsem se nepohnula. Musel to přece poznat, ale nic, vůbec nic. Prostě dokončil masáž, přikryl mne a nechal mne odpočívat. Ani slovo. Jen se zeptal, jestli jsem byla s masáží spokojená.

Omlouvám se, že vše popisuji tak podrobně a rozsáhle. Musela jsem se někomu svěřit jinak se zblázním. Ten pan masér nedělal nic jiného, než masáž. Žádný dotek nebyl kvůli vzrušení. Přesto jsem zažila něco, co jsem nikdy při sexu a přítelem ani dřívějšími partnery nezažila. Tak silný orgasmus a navíc několikrát za sebou. Nevím co mám dělat. Na jednu stranu to byl neskutečně krásný zážitek, na druhou se bojím, že jsem byla partnerovi nevěrná. Nejhorší je, že od té doby, když se s partnerem milujeme, začala jsem dosahovat orgasmu prakticky při každém milování.

Nerozumím tomu a jsem ve strašném stresu. Chtěla bych jít na další masáž a bojím se toho, že mne zase vzruší až k orgasmu. Bojím se toho a přitom po tom toužím. Další masáž mám za necelé tři týdny a nevím, zda na ni mám jít. Měla bych se svěřit příteli? Nevím ale co udělá. Nebo si mám promluvit s panem masérem? Co mu ale mám říct? Co když netuší, co jsem při těch masážích prožila? Nebo mám jít na masáž a tvářit se jako by nic. Nebo nejít vůbec? Tak napnutá a nerozhodná jsem snad nikdy nebyla. Je to jako bojovat s něčím, čemu nerozumím, s něčím, čeho se bojím a zároveň po tom toužím.

Prosím poraďte mi, co mám dělat.
Děkuji.

POZNÁMKA
Dotaz zaslaný pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.milovani.cz/contact.
Poradna sexuologa 2015.


ODPOVĚĎ:
na dotaz

Na masáži jsem prožila orgasmus. Byla jsem příteli nevěrná?

Odpověď na dotaz byla zaslána přímo tazatelce. Na její žádost bude zveřejněna až v měsíci říjnu 2015. Vzhlede k tomu, že ctíme přání lidí, kteří cestou našeho webu hledají pomoc a vážíme si jejich důvěry, nemůžeme postupovat jinak. Odpověď na webu bude zveřejněna až po uvedeném termínu.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Na masáži jsem prožila orgasmus. Byla jsem příteli nevěrná?

Na základě souhlasu tazatelky zveřejňuji odpověď, která byla původně určena pouze jí.

Dobrý den

Děkuji za Vaši důvěru a Váš dotaz. Domnívám se, že podobných dotazů nebo příspěvků do diskuse by bylo mnohem více, pokud by se lidé, kterým se něco podobného podařilo prožít, nestyděli.

Trochu vysvětlím svůj, tak trochu "kacířský" názor. 

Masáž je pokaždé (ať už je jakákoli) tak trochu intimní záležitost. Dotýká se Vás jiný člověk a Vy přijímáte jeho doteky, masážní techniky i snahu pomoci Vám od případné bolesti. Jeho doteky uvolňují Vaše fyzické i psychické napětí a dodávají Vám další životní energii i radost do života. Při masáži se uvolňují hormony a mezi nimi i hormon štěstí - serotonin. Možná si to ani neuvědomujeme jak velký význam pro nás dotek jiného člověka má.

Mnoha lidem masáž a atmosféra pozornosti, která je při ní navozena, nahrazuje to, co jim často v životě chybí nebo se jim přechodně nedostává. Proto není nic divného, že masáž přináší kromě zdravotního působení i řadu emocí a pocitů. Dovolím si tvrdit, že většina lidí na masáže chodí právě proto, že jim masáž pomáhá jak fyzicky tak i psychicky překonávat nejrůznější problémy, nejen ty zdravotní.

Pokud nechcete číst dál, tak už nyní si dovolím svůj názor doplnit o to, že jste svému příteli nevěrná NEBYLA. Nepřikládejte můj názor tomu, že bych byl volnějších názorů nebo "mravů". Masáž je opravdu intimní záležitostí a zvláště pak masáž celotělová. Než se k ní člověk odhodlá, musí mít pocit důvěry k masérovi, který masáž bude provádět. Jen velmi málo lidí půjde na celotělovou masáž k jakémukoli neznámému člověku. Bez důvěry se nedokážete uvolnit a bez uvolnění masáž ztrácí smysl.

Pokud budete chtít číst dál, tak svůj názor dále vysvětlím.

Na masáž je potřeba podívat se ze dvou pohledů: 

 • z pohledu maséra nebo masérky
 • z pohledu masírovaného muže nebo ženy

Oba pohled jsou jiné a značně se liší tím, co tito lidé prožívají, co si myslí a jak na masáž vzpomínají po čase.

Na masáže se podívám nejdříve z pohledu maséra nebo masérky. Většinou jsou to profesionálové. Jít na masáž k někomu, kdo se masážemi nezabývá profesionálně se většinou nedělá. Pak je to spíše kamarádská masáž, přátelská masáž nebo masáž u člověka, kterého znáte a kterému důvěřujete. Co si o masáži myslí a co do ní očekávají tito lidé záleží především na tom, jaký k Vám mají vztah něho co od Vás do budoucna očekávají...

Také se nebudu zabývat pohledem masérů a masérek ve zdravotnických zařízeních a lázních, kteří za den musí provést i desítky masáží, aby si vydělali na plat, který je často hluboko pod celostátním průměrem. Soustředím se spíš na pravděpodobný pohled soukromých masérů, kteří se své práci věnují proto, že si ji vybrali a dělají vše proto, aby získali zákazníky, zaplatili nájem a energie, uživili sebe a své rodiny a navíc ze své práce ještě měli radost.

Pohled profesionálního maséra nebo masérky je pak asi tento:

 • Dělám to práci proto, že mne baví....
 • Je úplně jedno, zda masíruji muže nebo ženu, člověka mladého nebo starého. ke všem je potřeba přistupovat stejně.
 • Je to moje práce a musím ji provést co nejlépe, ať se mi chce nebo nechce.
 • Nesmím dát najevo únavu, emoce nebo cokoli jiného, co by mohlo vést k názoru, že se mi masírovat zrovna tohoto člověka líbí nebo nelíbí.
 • Když masírovat, tak tak, aby z toho ten druhý měl užitek a pokud je to možné i radost. Když se mu masáž bude líbit, přijde i příště a já ho budu masírovat uvolněněji a klidněji, protože už vím, co potřebuje.
 • Ať masírovaný prožívá cokoli, vždy by to mělo být hlavně příjemné. Když bude masírovaný mít pocit, že masáž není dobrá, příště nepřijde.
 • Pokud při masáži masírovaný prožívá vzrušení, pak to není kvůli mně, ale proto, jak masírovaný masáž prožívá, jak moc se dokázal uvolnit, jak hluboko se do svých pocitů dokázal ponořit a co všechno mu tyto pocity připomněly.
 • Maséra nesmí žádná emoce nebo dotek nijak vzrušit. Pokud by ho vzrušila, pak při masáží přestává dávat, ale naopak si bere...
 • Pokud se masér při masáži vzruší, znamená to, že není plně soustředěný na dávání a v tom případě je potřeba, aby masáž vedl opatrněji, zklidnil se a znovu se vrátil k dávání...
 • Za žádných okolností nesmí masér svého dominantního postavení při masáži zneužít. Masírovaný je při masáži svým způsobem bezbranný ...
 • Pokud se při masáži masírovaný vzruší, je to proto, že se uvolnil natolik, že se mohly projevit i emoce, které jsou jinak blokované a často potlačované.
 • Pokud při masáži masírovaný prožije orgasmus, je potřeba nechat jeho prožitek v klidu doznít a plynule pokračovat v masáži, jako by se absolutně nic nestalo.
 • Po masáži se k jeho prožitku nikdy nijak adresně nevyjadřovat. Masírovaný může svůj prožitek považovat za slabost nebo selhání a jakákoli poznámka ze strany maséra by tuto domněnku mohla jen potvrdit. Když se masírovaný bude chtít s nenadálým prožitkem vyrovnat, pak si pro sebe řekne, že si toho masér zcela jistě ani nevšiml... a když se o tom ani nezmínil, tak si toho nevšiml určitě...
 • Prožitek vzrušení nebo orgasmu se vždy týká pouze masírovaného. Masér s masírovaným nemá žádný další vztah, tak proč se ptát na něco, co nebylo důvodem nebo předmětem masáže???
 • Masírovaný si svůj prožitek zcela jistě bude pamatovat dlouho, zvláště tehdy, když ho mohl prožít naplno a bez dalších vysvětlování!!!
 • Masér si tento zážitek při masáži bude pamatovat do další masáže...

Takovýto pohled na práci masérů se neučí v žádné masérské škole. Když se naprosto neomaleně zeptáte nějakého maséra na jeho zkušenosti se vzrušením lidí při masáži, pak ho postavíte před tři možné odpovědi nebo reakce na Vaši otázku:

 • pošle vás "do háje"...
 • něco si vymyslí aby se vás zbavil ...
 • řekne Vám pravdu, kterou ovšem Vy nikdy nepochopíte, pokud jeho vysvětlení při masáži osobně neprožijete...

Proto se raději neptejte.

Znal jsem paní, několik let před důchodem, která ztratila práci a nechala se rekvalifikovat na masérku. Jednou se mne přijela zeptat na můj názor. Dlouho se motala okolo toho, co si myslím o masážích a o tom že se rekvalifikovala v tak pozdním věku na masérku. Teprve až když jsem se jí zeptal, co ji vlastně trápí, mi s ruměncem ve tváři sdělila: "Masírovala jsme už řadu žen a tři muže. A představte si, všichni muži se při masáži vzrušili. Tak jsem je vyhodila. Jenže co budu dělat, když všechny chlapy, co přijdou na masáž vyhodím???!!!" A po chvíli dodala: "Víte a nejhorší je, že jedna z těch žen při masáži prožila orgasmus"...

Odpověděl jsem jí, že je asi opravdu nadaná masérka, když při masáži, která nemá žádný erotický podtext dokáže lidi tak uvolnit, že mají tak krásné prožitky. Poradil jsem jí, aby ty vyhozené muže pozvala na další masáž a omluvila se jim. Hlavně aby masírovala dál tak, jak jí její cit pro dotyk velí. Umět se lidí dotýkat je dar. Pokud ho člověk má, a ona ho zcela jistě měla, pak lidé, kteří k ní budou na masáž přicházet v jejím doteku naleznou to, co hledají.... Výbornou masérkou byla až do důchodu a na moji radu často vzpomínala...

Pohled masírovaného:

Nejdříve připomenu část Vašeho dotazu:

"Ne pro ten orgasmus, ten byl nesrovnatelný s tím, co běžně zažívám, ale nemohu si vysvětlit, proč k němu došlo. Prostě to nechápu a děsím se toho. Byla to úplně obyčejná masáž. Nic co by vysvětlovalo mé vzrušení a orgasmus. Prostě jen masáž. A navíc s mužem, který by mohl být skoro mým dědou."

A další část dotazu:

"Musela jsem se někomu svěřit jinak se zblázním. Ten pan masér nedělal nic jiného, než masáž. Žádný dotek nebyl kvůli vzrušení. Přesto jsem zažila něco, co jsem nikdy při sexu a přítelem ani dřívějšími partnery nezažila. Tak silný orgasmus a navíc několikrát za sebou. Nevím co mám dělat. Na jednu stranu to byl neskutečně krásný zážitek, na druhou se bojím, že jsem byla partnerovi nevěrná. Nejhorší je, že od té doby, když se s partnerem milujeme, začala jsem dosahovat orgasmu prakticky při každém milování.

A nyní se vrátím k tomu, co asi běžně prožívají lidé, kteří jdou na relaxační masáž

 • Masírovaný jde na masáž proto, že potřebuje uvolnit fyzické nebo psychické napětí.
 • Pokud jde na masáž s erotickým podtextem, pak proto, že takto byla masáž někde dopředu publikovaná. Jde na masáž, od které očekává vzrušení a případně vyvrcholení. Takovýchto nabídek na masáže dnes není málo a často jsou takto prezentované masáže tantrické nebo erotické. A to jak pro muže, tak i pro ženy. V takovémto případě vlastně masírovaný dostane to, co očekává.
 • Pokud masírovaný zažije vzrušení při masáži, která je vedená jako masáž relaxační, olejová, meditační či jinak uvolňující nebo odpočinková, pak je to něco, co odpovídá uvolnění, příjemným dotekům, celkovému naladění nebo probuzení citů či pocitů. Nemá to nic společného s masérem nebo masérkou. Je to stav mysli, pocitů, uvolnění i probuzení vnitřních energií, které jsou často vědomě nebo i nevědomě potlačovány.
 • Sama uvádíte že "To, co jsem zažila na masáži pro mne bylo přímo hrozné. Ne pro ten orgasmus, ten byl nesrovnatelný s tím, co běžně zažívám, ale nemohu si vysvětlit, proč k němu došlo. Prostě to nechápu a děsím se toho. Byla to úplně obyčejná masáž. Nic co by vysvětlovalo mé vzrušení a orgasmus. Prostě jen masáž. A navíc s mužem, který by mohl být skoro mým dědou". 
 • Některé masáže, které využívají například techniky ajurvédských masáží, taoistických masáží nebo i techniky meditační masáže dokáží člověka přenést do úplně jiného světa pocitů i vnímání. Často při nich lidé vstupují do stavu, kterému se říká "stav změněné vědomí". Především jsou to masáže, které se dělají pomalu, jemně až něžně, často s horkým olejem nebo vyhřátím energetických bodů na těle horkými lávovými nebo drahými kameny. Dokáží s vědomím lidí udělat přímo zázraky. V asijských zemích se považují za vrchol technik léčebného dotyku. Proto není nic divného na tom, že kromě uvolnění, odblokování nebo dalších účinků dokáží probudit i vzrušení, které může naprosto překvapivě přerůst až ve vyvrcholení.
 • K takovému prožitku může dojít i v případě, že masáž provádí žena ženě nebo muž muži. Není to o masérovi nebo o masérce, ale o tom, co prožívá masírovaný. Přitom se nejedná o lidi, kteří by byli sexuálně orientovaní na stejné pohlaví!!! Není to ani o pohlaví, ani o sexuální orientaci, ale výhradně o tom, co dotek dokáže udělat s vědomím, podvědomím a emocemi.
 • Troufám si tvrdit, že řada lidí právě kvůli navození prožitku "stavu změněného vědomí" a možná i vzrušení, které ho může provázet, na relaxační masáže chodí pravidelně.
 • Prožitek "stavu změněného vědomí" je výjimečný zážitek, který svými účinky překonává jakékoli léčebné postupy na uvolnění psychického napětí i účinky léků na zklidnění, migrény i deprese. Prostě je to výjimečný zážitek a jeho pocity přetrvávají v lidech dlouho. Úžasné je, že se tento prožitek dá prožívat opakovaně. Stačí zajít na další masáž a plně se uvolnit...
 • Proto není nic divného na tom, že když Vám někdo poskytne opravdu jemnou, procítěnou masáž, prožijete ji jinak, než masáž obyčejnou, na kterou si vysedíte frontu na rehabilitaci...
 • Lidé, maséři, kteří energetické, ájurvédské či taoistické masáže dělají pravidelně, tyto jemné techniky automaticky podvědomě zařazují i všech dalších druhů masáží, které mají v nabídce... Proto i další masáže, které poskytují, jsou tak trochu jiné než umí udělat maséři, kteří jen sledují čas, aby masáž náhodou nepřetáhli...
 • K Vašemu vzrušení také zela jistě přispěla atmosféra, kterou masáž provázela. Světla svíček, horké masážní oleje i příjemná hudba. To vše prostě dohromady je atmosféra, která je jako stvořená pro hluboký prožitek. Když si přečtete článek "Jak vytvořit příjemnou atmosféru pro masáž" zjistíte, že to, co v ní je doporučováno pro navození příjemné atmosféry masáže intimní nebo párové, plně platí i při masáži profesionální. Prostě i profesionální maséři a masérky vědí, co dokáže člověka příjemně naladit, uvolnit a připravit na masáž ještě dříve, než se ho masér vůbec dotkne... Přitom nejde o nic jiného, než opravdu jen o to, připravit příjemné prostředí pro Vaši masáž. Vůbec nejde o navození erotické atmosféry, ale opravdu o navození atmosféry, která Vás naladí tak, aby masáž měla co nejlepší účinky na Vaše zdraví i psychiku. Mimochodem - maséři, kteří věnují přípravě prostředí pro masáž pozornost, kterou si masáž oprávněně zaslouží, patří většinou mezi ty, kteří ji také dovedou daleko dokonaleji provést.
 • Vzrušení je emoce, stav mysli, je to i projev vnitřního uvolnění a naladění, kterého masírovaný člověk dosáhl. Často se může jednat o tak silnou vlnu vzrušení, že ji ve velmi krátké době následuje nástup spontánního vyvrcholení. Takovýto stav je prakticky vědomím nekontrolovatelný.
 • Jsou lidé, kteří jsou vzrušeni už tím, že jsou na masáži svlečení. Sexuální touha Vás ale může překvapit v průběhu masáže. Ani v takovémto případě není nic divného na tom, když se nastupujícímu vzrušení lidé prostě poddají a přijmou ho. Neví co mají očekávat, ví však, že je to co prožívají je krásné a tak neřeší co bude dál. Když se vzrušení poddají, ztrácejí pojem o čase, prostoru i o tom, zda je to co prožívají možné nebo nemožné. Prostě prožívají daný okamžik naplno a bez otázek i hledání odpovědí.
 • V takovémto stavu emocí, pocitů a mysli vůbec neřeší ani to, že se nejspíš brzy ocitnou ve stavu, kdy už nebude cesty zpět. Přitom se ani nemusí jednat o masáž, která by byla cíleně vedena pro navození vzrušení. Naopak, většinou se takovéto prožitky dostavují tehdy, když by Vás ani nenapadlo, že by Vás na masáži něco podobného mohlo potkat.
 • Pokud je masér nebo masérka profesionál, není z jeho strany vzrušení ani Váš případný orgasmus nijak řešen. Prostě profesionál Vás nechá tento prožitek v klidu prožít a pokračuje v masáži tam, kde ji vaše emoce přerušily. Profesionál se k vašemu prožitku nebude nijak vyjadřovat a ani se Vás nebude na nic ptát.
 • Pokud si však myslíte, že něco podobného můžete automaticky prožít při každé další masáži, na kterou se nahlásíte, pak mám špatnou zprávu. Tento prožitek je většinou něčím výjimečným, něčím, co je souhrnem složitých vnitřních pocitů, mimořádného uvolnění i možná vnitřního psychického napětí, strachů, obav a depresí, které se sexuálním vyvrcholení uvolnily a odezněly. Nečekejte tedy, že to samé musíte prožít i příště.
 • Ale ani kdybyste takovéto prožitky zažívala pravidelně při každé masáži, nedá se říct, že by to byla nevěra. Je to prostě prožitek, který máte schopnost prožít při přijímání doteků...
 • Masírovaný muž nebo masírovaná žena takovýto prožitek často uchovají v paměti na velmi dlouhou dobu, ne-li na celý život. Jako vzpomínku na prožitek, který jim byl dopřán. Nevěra to však rozhodně nebyla.

Nemá smysl dál řešit co všechno vnímá masér nebo masérka, masírovaný nebo masírovaná...

Jen si dovolím uvést hrubý obsah jednoho rozhovoru při kterém na řeč přišlo i téma erotických masáží. Tehdy jedna dáma známému lékaři v oboru sexuologie vysvětlovala, že to nejsnadnější, co může být, je udělat někomu erotickou masáž a dovést ho k vyvrcholení. "Rozhodně to není pravda", řekl tehdy. "Naopak, erotická nebo tantrická masáž patří mezi ty nejsložitější masáže vůbec". A musím říct, že měl pravdu. Nikomu nemůžete nařídit vzrušení jen proto, že se mu snažíte vzrušení navodit. Pokud by tomu tak bylo, pak by všichni sexuologové místo složitých rad a léčení měli masážní salony a v nich učili erotickou masáž.

To, co jste prožila na masáži bylo umožněno díky znalostem maséra, který dokázal masáž vést tak, aby Vás plně uvolnil, relaxoval a nejspíš dovedl až do "stavu změněného vědomí", ale především díky Vašemu vnitřnímu rozpoložení. Nemusíte si dělat žádné výčitky, ani se nějak obviňovat za to, co jste prožila.

Zastavím se ještě u té části Vašeho dotazu:

Mám přítele. Žijeme spolu sexuálně už více jak tři roky. Jenže mám dost velké problémy s orgasmem a někdy raději orgasmus zahraji, než aby měl partner výčitky, že mi to nejde.

A srovnám to s další částí dotazu:

Nejhorší je, že od té doby, když se s partnerem milujeme, začala jsem dosahovat orgasmu prakticky při každém milování.

Vím, že se o Vám o tom těžko přemýšlí a ještě hůře píše, ale když si ty dvě části dotazu dáte za sebe, pak zjistíte, že se masáží a prožitkem, který ji provázel ve Vás něco změnilo. Něco se odblokovalo a to něco Vás dokázalo uvolnit tak, že nyní se Váš sexuální život změnil v podstatně lepší.

Nemyslím si, že je nutné Vašemu příteli cokoli vysvětlovat. Berte to jako dar a neřešte, proč tomu tak je. Důležité je, že jste prožila změnu a že pro Váš další život je to změna pozitivní. Nepochybuje, že Váš přítel toto změnu vnímá kladně. Nemusí vědět, že za současný stav vašeho prožívání milování možná může muž, který Vám pouze poskytl masáž, něco ve Vás odblokoval a změnil a přitom by mohl být Vaším dědečkem... Určitě to tak mělo být... a jak už nyní podle mého názoru víte, Váš prožitek nesouvisel s masérem, ale byl prožitkem, který se týkal jen a jen Vás.

Pokud časem budete mít pocit, že Váš dotaz mohu zveřejnit, učiním tak rád, protože s podobnými zážitky se lidé většinou nesvěřují. Jen Vás mohu uklidnit, že rozhodně nejste jediná, která (nebo který) něco podobného při masáži prožila...

 

Články s podobnou tematikou

 

Děkuji Vám za Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz

Štítky: