Jste zde

DOTAZ: Nechuť k sexu

DOTAZ: 

Dobrý den, je mi 19 let a jsem s přítelem už přes rok a čtvrt. Je mu 41. Vím, je to vysoký věkový rozdíl, ale ve všem, kromě sexu, si užasne rozumíme. Přítel má náročné zaměstnáni, ale to přece není výmluva. Kdysi jsme spolu spali každý den, ale teď jen jedenkrát do měsíce. Pokaždé se vymluví ze je unaveny, nebo psychicky vyčerpaný atd... Už nevím co mám dělat, navrhla jsem mu, ze můžeme spát každý s někým jiným, ale dál spolu zůstat. Odmitl. Cítím se naprosto nechtěna a ponížena... Když to s nim začnu řešit, tak změní téma nebo se naštve. Nechci ho k tomu porad nutit ale nevím jak jinak tento problém vyřešit.
:( děkuji za odpoveď


 

Dobrý den.
Děkuji za Váš dotaz.

Celý problém je v tom základním rozporu a tím je velký věkový rozdíl mezi Vámi a Vaším partnerem. Nic nehodnotím, nedoporučuji, ani na to nemám právo. Už jste to ale slyšela tisíckrát...

Vůbec nepochybuji o tom, že víte, proč s Vaším partnerem žijete i přes tak velký věkový rozdíl. Když jste se tak rozhodla, musíte respektovat i to, že Váš partner je ve svých sexuálních potřebách někde jinde, než 19-ti letá dívka na prahu sexuálního života.

Píšete, že dříve jste se milovali každý den. Je to logické. Byl to pro Vašeho partnera nový vztah s mladou atraktivní dívkou. Chtěl se předvést a zřejmě se mu to dařilo. Jenže, říká se, že "na pláži nikdo nevydrží celý den se zataženým břichem..." A po určitém čase se Váš partner prostě srovnal s tím, že jeho partnerka je mladá, krásná, plná života ... a vrátil se k normálu, který odpovídá jeho věku, povaze a hlavně skutečné sexuální potřebě...

Píšete, že hodně pracuje a jeho práce je náročná. Věřím tomu. Prostě už na sex nemá sílu, náladu a možná ani potřebnou sexuální touhu. Není to nic proti Vám. Vyzkoušejte si to - každý den uběhněte (po vaší normální práci nebo studiu) 20 km, zaplavejte 10 km a na kole zvládněte 50 km. Pak si vyhodnoťte, jak moc ještě máte chuť na pořádný dvouhodinový sex... Tyto sportovní výkony jsou srovnatelné se zátěží manažera... budete mít lepší představu, proč se Váš přítel cítí unavený... Také si představte, že Vám už není 19, ale 41 roků.

Vaše nabídka na sex s jinými partnery pro Vašeho přítele musela být ponižující. Divím se, že Vám nenavrhl, aby jste si partnera na sex našla a šla... Bylo to hloupé, naivní a nereálné. Už to nikdy nikomu nenabízejte!!!

Pokud s Vaším partnerem i přes jeho (oproti Vám) vysoký věk chcete zůstat, musíte respektovat, že už na sex nemá tak velké nároky, jako když se Vás snažil získat. Možná je neměl ani tehdy, ale snažil se.... A to vyčerpává... Řada mužů časem zjistí, že tolik energie prostě nejsou schopni a mnohdy ani ochotni dávat ... Mnoho mužů v jeho věku už navíc začíná mít problémy s erekcí nebo sexuálním vzrušením. Příroda je už taková a pro každý lidský věk má jiné priority. Uvědomte si, že Váš přítel by klidně mohl být Vaším otcem. Opravdu si myslíte, že Váš otec souloží každý den?

Vím, že jsem krutý a že moje odpověď není hezká. Ale je potřeba, abyste se zamyslela nad tím, co jsou Vaše životní priority a co od života očekáváte. Pokud Vám na Vašem příteli opravdu záleží, pak musíte přijmout i to, že je o generaci starší a prostě má už jiné životní priority, jiné potřeby, jinak náročnou práci (než Vy) a jinou odpovědnost, (než Vy)... Za 22 let i Vy budete mít naprosto jinou představu o svých prioriách i sexuálních potřebách. Budete mít jinou energii, touhy i potřeby... podobě, jak má dnes on.

Obávám se, že současná četnost Vašeho partnerského sexu je to, co můžete očekávat i v budoucnosti.... 

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz