Jste zde

DOTAZ: "Nikdy jsem ještě neprožila orgasmus"

DOTAZ: "Nikdy jsem ještě neprožila orgasmus"

Dobrý den.
Je mi 26 let a ještě nikdy jsem neprožila orgasmus. Nedokážu si ho přivodit ani já sama, masturbace mě nikdy příliš nebavila, vždycky jsem si nejvíce užívala dráždění od partnera. Měla jsem jeden pětiletý vztah, během kterého se to partnerovi nikdy nepovedlo, ač byl myslím si velmi pozorný a trpělivý.

Nyní mám jiného, nejsme spolu ani rok a v sexu nám to dokonale klape. Sex si nanejvýše užívám, je to nejlepší sex jaký jsem kdy zažila. Partner má dost zkušeností, rozhodně ví co dělat, takže problém musí být ve mně. Partnera hodně trápí, že mě nedokáže přivést k orgasmu, chce mi ten úžasný pocit dopřát. Hodně to pro něj znamená, jsem prý jediná žena, u které se mu to zatím nepovedlo. Mě osobně to také trápí, chtěla bych to také zažít. Sex mě vážně baví, hodně si ho užívám, ale chybí mi ta pomyslná sladká tečka nakonec. Ano, někdy se mi do hlavy vkrádají starosti a myšlenky na něco jiného, to bych chápala, že nejsem dostatečně uvolněná.

Ale ono se to nepovede prostě nikdy.

Partner mě dokáže přivést do stavu, kdy mám pocit, že bouchnu, ale prostě to nejde a je mi to spíše pak až nepříjemné a frustruje mě, že to nejde. Tento pocit zažívám nejčastěji, kdy partner dráždí prsty můj bod G. Tak trochu si myslím, že to že by to mohlo souviset s dosažením mokrého orgasmu, jelikož mám vždy pocit nutkavého čurání, ale jak říkám, vždy se dostanu do fáze, že je to až nepříjemné a frustrující. Strašně cítím, jak mi něco chybí. Zároveň třeba nevím, co v tomto okamžiku dělat. Zda začít stahovat pánevní svaly, anebo ne, protože se na to stahování vždy začnu až moc soustředit.

Nedokážu říct, proč to tak je a nevím, co s tím dělat. Větší péči od partnera prostě už mít nemůžu, je to to nejlepší, co můžu mít doma. Nevím, zda mám zkusit nějaké relaxační techniky, nějaké posilovací cviky...? Nebo můžu mít snad nějaký psychický blok z dospívání? Nikdo mě nikdy nezneužil, nebyla jsem nikdy k ničemu nucena. Jediné co, tak mě jednou jeden kluk veřejně pomluvil, že „neumím vyhonit, že mě to musel naučit“. Bylo tehdy asi 16 a řekl to o mě poté, co jsem se s ním rozešla (šlo mu jenom o sex a to já nechtěla), takže kopal kolem sebe. Je pravda, že mi řekl, co se mu líbí, ale mě to přišlo normální. Rozebírala mě celá třída a všichni lidé okolo nás, kteří nás znali. Časem to utichlo, byl klid, který skončil fackou, kterou jsem mu adresovala za jeho nadávky.

V nadcházejícím vztahu dlouholetém, jsem poté měla problém s orálním sexem, bála jsem se, že nebudu dobrá. To časem ale přešlo (nemám však ráda pocit, že mě partner při tom pozoruje) a jediné, co mě tedy trápí, je neschopnost dosáhnout jakkoliv orgasmu. Poraďte mi prosím, co s tím, co můžu udělat pro to, aby se mi ho podařilo s partnerem dosáhnout!
Mockrát děkuji!

 

POZNÁMKA
Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.milovani.cz/contact. Zpráva upravena, odstraněny kontaktní informace, text upraven aby nebylo možné zjistit, kdo zprávu odeslal.
Poradna sexuologa 2018.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Nikdy jsem ještě neprožila orgasmus"

Dobrý den.
Děkuji za Vaši důvěru a Váš dotaz. Obšírně jste Váš problém popsala a já jsem nad ním dlouho přemýšlel.

Nejvíce mne trápí to, že, jak píšete "Je mi 24 let a ještě nikdy jsem neprožila orgasmus. Nedokážu si ho přivodit ani já sama...". To je zásadní rozdíl mezi problémy s dosahováním vyvrcholení, které ženy často popisují. Mají potíže s dosahováním vyvrcholení v partnerském životě, při masturbaci však s jeho dosažením problém nemívají...

Pokud je to opravdu tak, že ani při masturbaci nedokážete dosáhnout vyvrcholení, pak se může jednat o nějaký problém související s technikou masturbace nebo o problém s anorgasmií. Malá část žen má problém s anorgasmií i při masturbaci. Dá se to řešit, ale je potřeba odborného gynekologického a následně sexuologického vyšetření, př kterém se zjistí skutečný stav. Tento problém se nedá řešit korespondenčně, bez odborného vyšetření se nedá zjistit příčina a navrhnout léčba. Ta léčba pak může spočívat například v tom, že Vám sexuolog doporučí techniky, které budou mít šanci na úspěch.

V popisu Všeho sexuálního života píšete o technikách (stimulace bodu G) a dalších, které nemusí vést k vyvrcholení ani u žen, které s dosažením orgasmu jinak nemají problém. Základem úspěch u naprosté většiny žen je dráždění klitorisu. Vše ostatní je pak podpora této klitoridální stimulace. 

Věřím, že Váš partner má sexuální zkušenosti, že je pozorný a že se snaží. Nikde však nepíšete o tom, že se o dosažení Vašeho vyvrcholení snaží o nejbezpečnější cestou - cestou orálního dráždění klitorisu. I zkušení muži, právě díky svým zkušenostem, předpokládají, že je potřeba vyzkoušet kde co... a že se něco ujme. vychází ze svých zkušeností, ale to může být problém. Především proto, že u žádné techniky nevydrží tak dlouho, aby vedla až k vyvrcholení.

Navrhuji Vám s partnerem vyzkoušet techniky v článcích

Především se však pokuste o techniku popsanou v článku Úvod do techniky "Tahitského orálního sexu" - "metody Kivin".

Nejde o to něco zkoušet a pak zkoušet něco jiného... Vyzkoušejte dosáhnout Vašeho vyvrcholení pomocí orálního laskání klitorisu. Je šance, že se vám to pomocí těchto technik podaří.

Pokud se to v rozumně dlouhé době dařit nebude, pak je NUTNÉ navštívit gynekologa a následně sexuologa. Bez dalších vyšetření to pak nejspíš nepůjde. K takovému závěru mne vede Vaše poznámky o tom, že vyvrcholení nedosahujete ani při masturbaci.

Nejdříve bych však doporučoval začít technikami orální stimulace klitorisu a touto cestou bych hledat způsob, jak vyvrcholení dosáhnout.

Domnívám se, že je potřeba odborného vyšetření pro to, aby bylo možné zjistit to, co skutečně potřebujete pro dosažení vyvrcholení. Možná pomohou i sexuální pomůcky, ale to jste už nejspíš zkoušela.

Nestyďte se požádat o odbornou pomoc. Ti lékaři mají velké zkušenosti a díky jim mohou pomoci i v případech, kdy obecné rady prostě fungovat nemohou.

 

Děkuji za Vaši důvěru a "držím palce".
S úctou administrátor webu www.milovani.cz.