Jste zde

DOTAZ: "Problém s orgasmem při masturbaci"

DOTAZ: "Problém s orgasmem při masturbaci"

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na problém, který mám s orgasmem. Dříve jsem byla schopna dosáhnout orgasmu při masturbaci během chvilky, aale poslední dobou se blížím několikrát k vrcholu a vždy to opadne. Jeho dosažení je pro mě spíše dřina než požitek. Nemůže to být třeba nějaký nedostatek hormonů. Dost mě to trápí.
Děkuji za odpověď.

POZNÁMKA
Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.milovani.cz/contact. Zpráva byla upravena, odstraněny kontaktní informace.
Poradna sexuologa 2018


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Problém s dosahováním orgasmu při masturbaci"

Dobrý den.
Děkuji za dotaz a za Vaši důvěru.

Problém se vzrušením a následným dosažením vyvrcholení je mnohem složitější proces, než na první pohled vypadá. Ženy to mají složitější, protože k dosažení vyvrcholení potřebují mnohem více příznivých podnětů než muži. Přitom se problém s dosažením vyvrcholení při masturbaci týká i mužů. Některá období života má člověk pocit, že na sex jen pomyslí a už je vzrušený... pak přijde období, kdy ať dělá co může, vzrušení nepřichází.

To, co právě prožíváte Vy se dá popsat tak, že vnímáte potřebu sexuálního uvolnění, najdete si čas i vhodný prostor a začnete na uvolnění "pracovat". Zpočátku je vše v pořádku, vše probíhá tak jak jste zvyklá, jen fáze vzrušení se znatelně pomaleji posouvá k vysokému vzrušení. Na této hladině pak zůstává příliš dlouho a ať se snažíte sebevíce, nemůžete se dostat k okamžiku, kdy vysoké vzrušení přejde do fáze vyvrcholení. Několikrát to už už vypadá, že by se to mohlo podařit, ale zase nic... Nakonec se to někdy podaří, rozhodně to však není takové uvolnění, jaké jste očekávala. Spíše je to zasloužená odměna za tu dřinu... Někdy se přes vrchol ani nedostanete a celá zadýchaná a vyčerpaná toho raději necháte...

tak nějak se dá popsat to, co ženy a někdy i muži prožívají ve chvílích, kdy by chtěli... ale ono to prostě nejde. Je to stav, který někdy v životě pozná naprostá většina lidí. Někdy je to jednorázová záležitost, mnohdy však takovýto stav přetrvává i po delší dobu. Většinou je to projev hormonálních změn nebo změn, které provází období menopauzy. Zažít to však mohou i ženy podstatně mladší (i starší). Pokud to není období měsíců, ale jen dnů nebo týdnů, netrapte se tím. Takovéto výkyvy v prožívání vzrušení jsou naprosto přirozené.

Pokud se zamyslíte nad tím, kdy "to začalo", pak je toto období často spojené

 • s hormonálními výkyvy
 • s nasazením nebo vysazením hormonální antikoncepce
 • s únavou a pracovním přetížením
 • s problémy koncentrace (nedokážete se soustředit ani na své vzrušení)
 • s užíváním léků (může se jednat o vedlejší účinek některého léku)
 • s psychickými problémy, strachem, obavami, potlačenými emocemi...
 • se vztahovými problémy
 • s pracovními problémy a stresem
 • s těhotenstvím a hormonálními změnami, které ho porovází (v tomto případě však jde zájem o uvolnění většinou nahoru)
 • s neléčenou cukrovkou (při které dochází ke snížení vnímavosti na podněty a stimulace z důvodu útlumu nervových zakončení - retinopatie)
 • ...

Těch důvodů je více, ale většinou problém odezní ve chvíli, kdy do vašeho života vstoupí něco nového, pozitivního a kdy se hladina Vašich pozitivních emocí přesune trochu výš... Většinou se jedná o důvody psychické, protože vzrušení a hlavně dosažení vyvrcholení je především o psychice. Nedosáhnete vzrušení tehdy, kdy na ně psychicky nejste připravena. Fyzické navození vzrušení stačí na vzrušení, zvlhnutí, příjemné pocity, vlnky a vlny vzrušení, ale k překročení hranice dosažení vyvrcholení Vám může bránit právě to, na co myslíte, jak jste naladěna a mnohdy i to, že MOC CHCETE vyvrcholení dosáhnout. Psychicky přitom na vzrušení nejste naladěna. Někdy ženy chtějí cestou masturbace nahradit partnera, protože ho už prostě nepotřebují...

Neznám ani Váš věk, ale ani životní situaci ve které se Váš problém začal projevovat.

Doporučuji Vám změnu. Prostě si dejte chvilku pauzu, o stimulaci s cílem navození sexuálního uvolnění se chvilku nepokoušejte. Udělejte si pár dnů volno nebo zajeďte někam na výlet s kamarády. Odreagujte se, zabavte se, zklidněte se... Nevyhýbejte se erotickým situacím, zajděte si třeba na nuda pláž..., podívejte se na erotický film. Prostě se na vzrušení připravte, nalaďte. Pak si udělejte hezký večer se sklenkou vína.... a uvidíte. Pokud by toto neorgasmické období trvalo opravdu dlouho, v řádů měsíců, navštivte sexuologa a svěřte se mu.

Opravdu nevím, jaké životní období prožíváte a zda je masturbace hlavním nebo vedlejším zdrojem sexuálního uvolnění. Pokud je vedlejším, vůbec to neřešte. Pokud je hlavním, snažte se to změnit. Možná podvědomě hledáte partnera a nejste spokojená sama se sebou. I to může být důvod, proč někdy ženy nedosahují vyvrcholení masturbací.

Nestresujte se, takové období útlumu v sexuálním životě zažívají i ženy které partnera mají, ale orgasmu nedosáhnou ani při sexu a to i přesto, že se jim sex líbí a že jim vyhovuje. Prostě je to výkyv, který se časem vrátí k normálu.

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz.