Jste zde

DOTAZ: "Při sexu nedosahuji orgasmu"

DOTAZ: Při sexu nedosahuji orgasmu

Dobrý den,
prosím o radu ohledně nedosahování orgasmu při sexu.
S partnerem jsme již něco přes 2 roky a stále jsem ani 1x nezažila orgasmus při milování. I klitoridální orgasmus se povedl po půl roce a vaginální s orálním ještě později. I když jsem schopna dosahovat orgasmu orálním sexem, je to pro mě "namáhavé" či nejednoduché... nebo jak to říct. Opravdu už si nevím rady.
Děkuji mnohokrát za odpověď

Út, 13/09/2016 - 22:15 — admin 

Poradna sexuologa 2016.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Při sexu nedosahuji orgasmu"

Dobrý den

Pokusím se Vám s Vaším problémem pomoci. V poslední době je to bohužel stále častější téma dotazů, které do poradny přichází. Svědčí to nejspíš o tom, že problémy s vyvrcholením rozhodně nejsou problémy výjimečné a trápí opravdu hodně žen.

Píšete: "S partnerem jsme již něco přes 2 roky a stále jsem ani 1x nezažila orgasmus při milování. I klitoridální orgasmus se povedl po půl roce a vaginální s orálním ještě později. I když jsem schopna dosahovat orgasmu orálním sexem, je to pro mě "namáhavé" či nejednoduché... nebo jak to říct. Opravdu už si nevím rady".

Podstatné je, že prožitku vyvrcholení schopna jste. To je velmi důležité!!! Některé ženy orgasmu při milování nedosahují vůbec! Vím, že tato informace Vám nepomůže, ale někde začít musím.

Pokud orgasmu schopna jste jen někdy, ve výjimečných případech a navíc jen obtížně, pak je potřeba se zamyslet nad tím, co bylo příčinou toho, že se TO podařilo. Zamyslet se v klidu a bez předsudků a emocí.

Co bylo jinak, že Vás milování vzrušilo až k vyvrcholení? V jakém rozpoložení jste byla? Vnímala jste větší sexuální touhu nebo Vás vzrušilo něco konkrétního, co Váš přítel dělal nebo jste dělala Vy?

Pokuste se zamyslet nad tím, co za maličkosti se Vám líbily a co jste při nich prožívala. Je to důležité, protože Vám právě takové zamyšlení může pomoci pochopit, co je pro Vás podstatné a co naopak Vaše vzrušení tlumí nebo nepodporuje.

Mnoho žen potřebuje k dosažení vyvrcholení skoro ideální podmínky. Nejen ideální prostředí, náladu, klid, teplo nebo chlad..., ale především ideální stav mysli, rozpoložení, dostatek odpočinku a další především ideální vlastní psychické podmínky pro to, aby se na milování dokázaly dostatečně soustředit a nebyly od vzrušujících podnětů rušeny například vlastními myšlenkami. Zamyslete se prosím právě nad tím, co všechno potřebujete pro to, aby Vaše vzrušení při milování stoupalo a Vy tak měla šanci na dosažení vyvrcholení. 

Píšete, že jste ani jednou nezažila orgasmus při milování, ale také píšete, že "klitoridální orgasmus se povedl po půl roce a vaginální s orálním ještě později".

Milování není jen o souloži!!! Pokud jste nikdy nezažila vyvrcholení při souloži, pak patříte mezi většinu podobně "postižených" žen. Dosažení vyvrcholení při souloži je poměrně velký problém pro spoustu žen a některé orgasmus při souloži nezažijí celý život. Je to dáno i tím, že řada mužů není prostě schopna souložit tak dlouho, aby žena dosáhla tak vysokého stupně vzrušení, že prožije orgasmus. A někdy toho, z anatomických důvodů, souloží prostě ani není schopna. Milování však není jen o souloži. Určitá vžitá představa o tom, že při souloži má dojít k vyvrcholení, vychází z erotických filmů, z povídání "kamarádek" a nesprávné představy o průběhu sexu.

Pokud Vám mohu poradit, zklidněte se. Přestaňte čekat na vyvrcholení a užívejte každý příjemný pocit, které Vám milování s vaším přítelem přináší. Naučte se od něho přijímat své vzrušení jako dar. Nečekejte, že orgasmus se dostaví při souloži. Naučte se orgasmus přijmout jinak...

Doporučuji Vám komunikovat s přítelem o tom, co se Vám při milování líbí. Klitoridálního orgasmu schopna jste. Proto je nesmírně, skoro zásadně důležité, naučit partnera Vás k němu dovést. Vždyť Vy víte, jak na to! Ukažte to partnerovi při masturbaci, řekněte mu o pocitech, které při tom prožíváte a ukažte mu, co má dělat, aby Vás dostatečně vzrušil.

I milování se člověk musí naučit. Vy se znáte, ale Váš přítel nejspíš neví, co přesně potřebujete pro dosažení vyvrcholení. Je potřeba ho vést a naučit ho Vás stimulovat tak, aby se mu dařilo Vás dostatečně vzrušit. Nestyďte se, ve chvíli, kdy vnímáte, že tak, jak to dělá to k vyvrcholení nedojde, převzít iniciativu a dovést se k vrcholu sama před ním. Není to žádná ostuda nebo ponížení jeho nebo Vás!!! Vždyť důležité je, abyste se oba při milování cítili hezky, odnesli si z něho krásné pocity a upevnili svůj vztah. je to běh na dlouhé trati, ale když se nebudete zabývat jednotlivými problémy, ale společně dojdete cíle, naučíte se vzájemně si vycházet vstříc. většinou to jsou ženy, které vychází vstříc muži a pak se diví, že on je už "hotov" a ony nic... Dohodněte se na tom, že nejdříve se muž pokusí Vás dovést k vyvrcholení a pak teprve vyvrcholí on. A když TO nepůjde, tak se nesnažte vyvrcholení dosáhnout za každou cenu. Orgasmus je "souhrn šťastných okolností", jak říká jeden známý sexuolog a dodává, že slunce také nesvítí celý den...

Promluvte si s partnerem a dohodněte se na tom, že ho budete učit tomu, co se Vám líbí. Věřte mi, je to cesta k dosažení úspěchu!!!. Jen nemějte přehnaná očekávání, že toho dosáhnete už při druhé lekci... Uvidíte, že bez stresu, formou "výuky", prožijete mnohem krásnější pocity než pod tlakem povinnosti MUSÍM... I když máte pocit, že orální sex Vám poskytuje orgasmus "vydřený", je to nejsnadnější cesta k jeho dosažení.

Ještě si dovolím připomenout jeden faktor a tím je ČAS. Každá žena potřebuje jinak dlouhou dobu stimulace k tomu, aby dosáhla dostatečně vysokého stupně vzrušení. Tady neplatí žádné zobecnění ani předcházející zkušenosti z jiných vztahů! Postě musíte v praxi zjistit, kolik času stimulace a jaké stimulace potřebujete k dosažení vyvrcholení. Nejde tedy jen o správnou techniku, ale také o dobu, po kterou ji budete přijímat! Jen upřesňuji, že nikdy to nebude stejné!

Žádný orgasmus není lepší. Není lepší orální před vaginálním a už vůbec není nejlepší kombinovaný. Kdo by to měl posoudit jiný, než Vy? Podstatné je, zda se Vám milování líbilo a zda jste dosažení vyvrcholení potřebovala k tomu, abyste mohla prohlásit,"dnes se mi to moc líbilo..."

Když se zbavíte stresu z povinnosti orgasmu dosáhnout a budete se soustředit na to, aby se Vám cesta k němu líbila, tak postupně zvýšíte šanci na to, že ho prožijete. Není důležité, jakou technikou toho dosáhnete. Podstatné je, že se oba naučíte dělat to, co k němu povede!!!

Obraťte pohled na Vaše milování - jste spolu už dva roky a několikrát se Vám se už povedlo vyvrcholení dosáhnout jinou technikou než souloží. Když se bude společně učit dávat a přijímat vzrušení, je velká šance, že vyvrcholení bude stále častějším zakončením Vašeho milování. MUSÍTE ho to ale naučit! Dá se to zvládnou, ale musíte chtít OBA!!!

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz


 

Pokračování korespondence

Děkuji za odpověď. S přítelem nás napadlo zda by to nemohlo být ovlivněné antikoncepci. Orgasmus jsem zatím neměla ani při masturbaci jak říkám zatím ještě vůbec. Orální sex jsme zkoušeli také.

ODPOVĚĎ:

Dobrý den. děkuji za Vaše upřesnění. Já jsem v obtížné situaci. Mohu vycházet jen z těch informací, které mi tazatelé zašlou v dotazu.

Vy jste mi napsala: "stále jsem ani 1x nezažila orgasmus při milování. I klitoridální orgasmus se povedl po půl roce a vaginální s orálním ještě později. I když jsem schopna dosahovat orgasmu orálním sexem, je to pro mě "namáhavé" či nejednoduché... nebo jak to říct.

Nyní uvádíte: "Orgasmus jsem zatím neměla ani při masturbaci jak říkám zatím ještě vůbec. Orální sex jsme zkoušeli také".

Dovolím si reagovat na dotaz, zda by to nemohlo být způsobeno antikoncepcí.

Ano, může to být ve Vašem případě vedlejší účinek antikoncepce, ovšem jen tehdy, pokud se jedná o nějakou formu hormonální antikoncepce. Některé ženy po jejím užívání vnímají snížení sexuální touhy, případně obtížněji dosahují vyvrcholení. Podívejte se do příbalového letáku, který ke své antikoncepci máte přiložen. Tam zjistíte, zda ta konkretní antikoncepce může mít tento dopad na sexuální vzrušení, jako nežádoucí, vedlejší účinek. Pokud tam tato informace bude, pak změňte antikoncepci a uvidíte, zda se dostaví nějaká pozitivní změna.

Zaráží mne spíše informace o tom, že jste orgasmus doposud neprožila ani při masturbaci. Pokud to tak skutečně je, pak Vám doporučuji navštívit Vašeho gynekologa a svěřit se mu se svým problémem. On Vás vyšetří a s výsledky vyšetření Vás nejspíš pošle k sexuologovi. Takovýto problém se nedá řešit korespondenčně. Stejně tak je důležité vyšetření gynekologem, který Vás zná a zaměří se právě na možné gynekologické problémy, které by mohly být příčinou absence vyvrcholení při milování. Doporučuji Vám tento postup a jsem přesvědčen, že informace, že je vše v pořádku, Vám dodá další chuť do výuky stimulace vedoucí k vyvrcholení..., jak jsem naznačil v první odpovědi.

Zajděte k lékaři, nic tím neriskujete.

Děkuji za Vaši důvěru. 

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz