Jste zde

DOTAZ: "Problém s navázáním vztahu"

DOTAZ: "Problém s navázáním vztahu"

Dobrý den, v prvé řadě jsem chtěl poděkovat za Vaše rady a citlivý přístup s jakým přistupujete k problémům lidí co se zde svěřují. V každé odpovědi je cítit empatie a snaha pomoci. Chci se taky svěřit se svým problémem. Pokusím se to co nejvíce zestručnit.

Do 30 jsem nechodil s dívkou ani jsem se nelíbal, žil u rodičů a neměl žádné zájmy kromě hraní počítačových her a onanování u porna. Měl jsem pocit, že se ženám nelíbím, ale dnes už chápu že jsem ani nemohl. Pak jsem si řekl, že takhle už dál nemůžu odstěhoval jsem se od rodičů začal sportovat, dělat věci co mě baví podařilo se mi získat práci po které jsem toužil, začal se více scházet se ženami ovšem bez velkých úspěchů.

Můj vztah k ženám byl a je částečně pokřiven na jedné straně 'realitou' porna a na druhé naivitou 30-ti letého panice. Toužil jsem zjistit, jaké je to mít sex, ale dívky mě odmítaly, tak jsem se po dlouhém zvažování rozhodl navštívit prostitutku. Tehdy jsem toho nelitoval, líbilo se mi to, bylo to něco nového na chvíli se mi splnilo to po čem jsem dlouho toužil. Z odstupem času mě mrzí, že jsem to poprvé neprožil s dívkou co miluji, tak jako třeba mí vrstevníci, ale to už nejde vrátit.

Není to moc dávno, co jsem se seznámil s dívkou co se mi moc líbí a začali jsme se trochu scházet. Moc rád bych, aby náš vztah přerostl do hlubší fáze. Zároveň se bojím přiznat, to že jsem vlastně nikoho neměl a přišel jsem o to, že jsem si za to zaplatil.

Možná sem se s tím sám nesrovnal.

Nevím jestli jí mám tohle všechno 'vyklopit' nebo naopak si to mám nechat pro sebe, ale pak nevím co bych měl říct, až se mě zeptá na mou minulost. Mám strach, že si mě pak nebude vážit, až se dozví, že jsem ani nebyl schopný se seznámit normální cestou a přišel jsem o to s prostitutkou. Mám nižší sebevědomí a mám obavy, že se to ve vztahu promítne. Bohužel sebevědomí si člověk buduje v průběhu celého života, je to běh na dlouhou trať. Předem děkuji za Vaši reakci a omlouvám se, že to bylo tak dlouhé.

POZNÁMKA
Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://kamasutra.cz/contact. Text zprávy byl upraven.
Poradna sexuologa 2019.

 


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Problém s navázáním vztahu"

Dobrý den.
Děkuji za Váš dotaz a za Vaši důvěru.

Jsem opravdu rád, že někdo popsal situaci, ve které se nachází řada mladých mužů a žen, kteří jsou single, tedy dlouhodobě žijí sami. Váš popis způsobu samostatného života samozřejmě odpovídá jen té části mladých lidí, kteří sice po seznámení touží, ale našli si zástupný způsob života, který jim sice nevyhovuje, ale je celkem jednoduchý a pohodlný.

Hlavní životní náplní části této skupiny lidí je práce nebo zábava na PC a sex nahrazují masturbací u porna. Přesně jste popsal to, jak dnes žije poměrně velká skupina mladých lidí. Důležité je, že jste pochopil, že dál to tak už nejde. Je opravdu dobře, že jste se odstěhoval od rodičů a pokusil se o změnu životního stylu. V tomto jste rozhodně udělal správně...

Zastavím se u Vašeho prvního sexuálního zážitku. Prostě jste už měl tak silné sexuální pnutí, že jste se ho rozhodl řešit "dostupnou cestou". Určitě to není chválihodné, ale jak sám píšete, udělal jste to a "líbilo" se Vám to...

Píšete "Můj vztah k ženám byl a je částečně pokřiven na jedné straně 'realitou' porna a na druhé naivitou 30-ti letého panice".

Je důležité, že si to uvědomujete a že s tím hodláte něco rozumného udělat. Nemá senu se stále vracet do historie, jste mladý a musíte se dívat do budoucnosti! Tak se zadívejte vpřed a to, co bylo nechte být, ale poučte se z toho. Jedna lidová moudrost říká "Jen hlupák udělá dvakrát stejnou chybu..".

Píšete "Není to moc dávno, co jsem se seznámil s dívkou co se mi moc líbí a začali jsme se trochu scházet. Moc rád bych, aby náš vztah přerostl do hlubší fáze. Zároveň se bojím přiznat, to že jsem vlastně nikoho neměl a přišel jsem o to, že jsem si za to zaplatil".

Mám radost z toho, že jste se vydal správnou cestou. Pokud chcete vztah, musíte si najít člověka, se kterým ho navážete. Díky virtuálnímu životu na sociálních sítích a sexuálnímu životu "s pornem", má s navazováním reálného vztahu problém stále více lidí. Nejste jediný a podobně "postižených" mladých lidí dennodenně přibývá. Dobré je, že si to uvědomujete a že chcete něco jiného, než sedět u PC a onanovat...

Vztah se musí rozvíjet, ale také si nepředstavujte, že vztah je jen o sexu. Pokud by tomu tak bylo, pak promiskuitní lidé by ve finále měli být ti nejlepší milenci a nakonec nejvěrnější partneři. Problém je, že promiskuitní lidé neví, kdy s tou věrností začít a jak si udržet kvalitní vztah. Prostě neví..., nechtějí..., neumí..., a tak nakonec mnoho z nich končí partnerskou kariéru s titulem "impotentní blbec...". Trochu jsem si ulevil...

Pokud je Vaše dívka rozumná a nejde jí hned zpočátku jen o sex, nebude na Vás tlačit... každý může mít v životě "tajemství", na které není zrovna pyšný, ale které ho mohlo posunout k tomu, že si uvědomil, co je v životě důležité a co je správné. Ponechte si to svoje "tajemství" pro sebe. Ta dívka Vás určitě nebude vyslýchat, s kým jste přišel o panenství a za jakých okolností. Berte to tak, že i ta prostitutka, která Vás přivedla mezi muže, je v první řadě ŽENA. Nedívejte se na svůj první sex jako na sex s prostitutkou, ale na sex se ženou, která už nějaké zkušenosti v životě měla. Možná je slušnější žena, než řada z žen ve vašem okolí, které znáte a ke kterým vzhlížíte... Udělala pro Vás to nejlepší, co mohla a ukázala Vám to nejlepší z toho, co uměla. Možná za jiných okolností by byla učitelka, malířka, ekonomka, nebo by dělala jakoukoli jinou práci. Možná ji dokonce i dělá a přitom si prostě přivydělává jinak... Tak se na ni tak dívejte a neřešte to, že jste za svůj první sex zaplatil. Nejspíš Vám tato zkušenost dala mnohem víc, než jen sexuální uvolnění. Poznal jste, že toužíte po žene, se kterou budete chtít sdílet nejen sex...

Vaší dívce klidně řekněte, že jste první zkušenost měl se ženou, která Vám pomohla překonat osamělost a pomohla Vám pochopit, co je v životě důležité. Jen se nesnažte ji znovu vyhledat a znovu s ní "konzultovat, že jste to správně pochopil"... To by se Vaší dívce určitě nelíbilo!!! A tentokrát oprávněně!

Co se zkušeností se sexem týká - pokud je Vaše dívka panna, nebude čekat nic jiného, než to, že se vše naučí s Vámi. Pokud panna není, můžete jí říct, že se vše chcete naučit jen s ní. To samé jí ale můžete říct i tehdy, kdyby panna byla!

Neřešte vše tím, že se to pokusíte "zlomit" přes koleno! Nechte to plynout a neřešte co bylo, ale řešte to, co chcete aby bylo!!!

Proč jí říkat, že Váš první sex byl se ženou, kterou hanlivě nazýváte prostitutkou? Prostě už nejste panic, ale chcete být pozorný, něžný a věrný muž, který Vaší dívce chce být oporou a chce pro ni to nejlepší... Myslím si, že to bude mnohem složitější a obtížnější úkol, než z paměti vytěsnit, že Váš první sex nebyl zrovna s ní. Také omezte používání PC, telefonů, mailů, sociálních sítí,... a omezte porno, používejte ho jen pro případnou inspiraci... Věnujte se Vaší dívce, ta je reálná a můžete s ní reálně mluvit, reálně se jí dotýkat, reálně se s ní milovat...

Přeji Vám, ať ten reálný život prožijete ve štěstí a lásce ...

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz

Štítky: