Jste zde

DOTAZ: První dildo nebo vibrátor

DOTAZ:

Dobrý den. Mám otázku. Je mi 16 let a jak je přirozené, začínám mít už také touhy..však víte. A chtěla bych se zeptat v jakém věku si můžu pořídit vibrátor nebo normální dildo bez vibračních vymožeností. Bojím se zeptat mamky protože se celkem bojím její reakce :)

Poradna sexuologa 2017.


 

ODPOVĚĎ na dotaz ""

Dobrý den.
Děkuji za dotaz a Vaši důvěru.

První vibrátor si raději pořiďte osobně v nějakém sexshopu, nejspíš v jiném městě než bydlíte, ať máte při výběru klid... Poradí Vám tam a doporučí takový, který pro Vás bude vhodný. V takové prodejně nebudete mít pocit, že se "musíte stydět". Prodavačky a prodavači v těchto prodejnách prodávají erotické zboží a proto je Vaše otázky ani nepřekvapí, ale ani se nemusíte obávat nějaké nepřiměřené reakce vůči Vám. Nekupujte na internetu - chybí možnost poradit se a přímo si vibrátor "osahat" vlastníma rukama. Bude to Váš společník na mnoho let a tak mu věnujte pozornost, kterou si zaslouží. Rozhodně se nemáte za co stydět!!!

Pořiďte si malý vibrátor, takový, který Vám bude v prodejně příjemný na dotek. Doporučuji vibrátor z měkkého lékařského silikonu. Pokud je to možné, "nehleďte na cenu", vyberte takový, který se Vám bude opravdu líbit. Předpokládám, že jste panna a proto si vyberte takový, který má možnost změny intenzity vibrací. Jeho používání je příjemnější a snadněji vibrace přizpůsobíte pro stimulaci klitorisu. Nepřipravíte se o panenství a příjemně uvolníte sexuální napětí.

Nechte si poradit. Prodavači Vám doporučí to, co by si sami koupili. Většinou se jedná o lidi, kteří mají pochopení a nejde jim jen o to něco prodat. Hlavně jim řekněte, že je to Váš první... pak se můžete spolehnou, že Vám doporučí to, s čím by sami začínali...

Co se Vaší obavy zeptat se mamky týká - nebojte se toho a klidně se jí zeptejte. Možná budete překvapena tím, že Vám ráda a ochotně poradí. Mámy se také stydí o sexu neb masturbaci s dětmi mluvit. Když už je ale tato obava prolomena, ochotně vše vysvětlí. Jde jen o to, kdo začne s tou důvěrou první... Nejspíš stejně jako Vám odpovídám já, ale od ní to bude mnohem cennější rada. Mamka bude mít určitě radost z toho, že k ní máte důvěru (i když Vám to nejspíš neřekne...). Možná Vám i vysvětlí, jak ho použít tak, aby Vaše panenství neutrpělo... Nemyslete si, že Vaše mamka nějaký nemá a pokud nemá, že o něm nepřemýšlí... Možná Vám ukáže jaký sama používá... Rozhodně se takového rozhovoru nebojte. Rozumná máma ví, že jednou to její dceru prostě napadne a vzpomene si na své první vlastní pokusy s masturbací... Určitě Vám ráda poradí. Musíte se s ní naučit mluvit i o takovýchto otázkách. Nestyďte se, nebo se "styďte", ale přesto se jí se svou otázkou svěřte. Možná ho půjde vybrat s Vámi...

S pozdravem administrátor webu www.milovani.cz.

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz