Jste zde

DOTAZ: "V sexu to trochu skřípe"

DOTAZ: "V sexu to trochu skřípe"

Dobry den, mám dotaz ohledně mého přítele se kterým jsme něco málo přes rok.

Kde začít? Je nám oběma 38 let. Myslím že si ve všem celkem dobře rozumíme, jen v tom sexu to trochu skřípe.

Já jsem rozvedena a mám velké děti, nekouřím a občas si dam skleničku vina nebo pivko.
Přítel děti žádné nemá. Hodně pije pivo a kouří, ale zároveň ho baví sportování. Jedno dítě bychom ještě chtěli spolu mít.

Problem je hlavně v sexu. Už ze začátku vztahu se mu občas nepostavil. Vždycky mi přišel hodně soustředěný na to co děla. Jednou mi řekl ze nevidí důvod, proč by se měl přestat kontrolovat nebo nad sebou ztrácet kontrolu. Ale v sexu by bylo potřeba aby se trochu uvolnil.

Několikrát jsem mu možná řekla trochu hnusnou větu... "odděl si hlavu od penisu a bude to fungovat". Občas to asi zkusil a pak už to bylo v pohodě.

Pak mu něco přelétlo přes nos a že se prý rozejdeme. Nakonec jsme se dali zase dohromady, ale už jsem byla trochu opatrnější i já.

Má rad když se sama uspokojuji a pak se přidá. A ale já přece taky potřebuji něhu a dotyky a pohlazeni. Používáme i erotické hračky, rozdáme si to klidně i venku třeba za keřem když nás to chytne. Ale tím, jak se on pořád soustředí, tak začínám i já tak uvažovat a vlastně se ho i opatrněji dotýkám. Postřehla jsem, že si hlídám i co říkám protože i to ho dokáže rozhodit.

On prý má špatné zkušenosti se ženskýma... jedna chtěla za každou cenu dítě, druha nevím a třetí z něj tahala jen peníze. Že už prostě ženám nevěří.

Posledně ho něco naštvalo, asi ve zprávách a ani ráno nebyl schopen toho, aby se mu postavil. V jiné situaci zase měl opačný problém... stál mu i 20 minut po ejakulaci a nechtěl klesnout. Není problém v tom, že neumí ventilovat vztek a tak? Jak se říká - neumí vypustit páru ? Že to je hlavně v té hlavě?

Abych byla upřimná začínám se před ním občas stydět když si to mám udělat sama před ním.

Snad je to trochu srozumitelné.
Děkuji za případnou radu a odpověď.

POZNÁMKA:
Zpráva odeslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.milovani.cz/contact. Text zprávy byl upraven, odstraněny kontaktní informace a další informace o tazateli.

Poradna sexuologa 2016.


 

Odpověď na dotaz "V sexu to trochu skřípe"

Dobrý den.

Děkuji za Váš dotaz. Trochu jsem ho rozdělil do odstavců a důležité informace zvýraznil. 

Váš dotaz začíná "mám dotaz ohledně mého přítele se kterým jsme něco málo přes rok".  Chápu to tak, že se mne ptáte na to, co si myslím o Vašem příteli a že Vám mám Vám poradit co s ním...

Bohužel Vám poradit "co s ním" nemohu.

Když se podíváte na informace o Vás a o něm, zjistíte, že jsou výrazně odlišné. Vy máte děti, on ne. Chcete společně mít dítě, přemýšlíte o tom. Z toho usuzuji, že se jedná o vážný vztah, když společně plánujete založit rodinu.

Jste spolu jeden rok a řešíte poměrně zásadní problém v sexu.To, že Váš partner má problémy s erekcí není ve věku okolo 40 let dnes zas až tak výjimečné. Řada stejně starých (mladých) mužů prostě v tomto věku už občas zažívá problémy s erekcí nebo se sníženou touhou po sexu. Prostě to tak je a je potřeba s tím počítat a hlavně to moc neřešit (netrápit se tím). Čím více to budete řešit, tím obtížněji se bude partnerovi dařit bezproblémový sex. Poměrně přesně jste to vyjádřila - "odděl si hlavu od penisu a bude to fungovat". Sama jste zjistila, že když to občas zkusil, pak už to bylo v pohodě... Psychika dělá v sexu velice mnoho. Obava nebo pochybnost o schopnosti dosáhnout dostatečnou erekci je často tou hlavní příčinou, proč se nakonec nedostaví. Proto je potřeba případné neúspěchy neřešit a překonat je. Vždyť je celá řada jiných technik milování, které pocity ze soulože dokonale nahradí a mnohdy i předčí.

Píšete:

Má rad když se sama uspokojuji a pak se přidá. A ale já přece taky potřebuji něhu a dotyky a pohlazeni...

Jeho zájem o Vaši masturbaci možná souvisí s problémy s erekcí nebo chutí k sexu. Je snadnější Vás nechat udělat "to, co potřebujete" samotnou, než se pokoušet o sex s nejistým výsledkem. A když ho Vaše masturbace vzruší, přidá se. Někdy to tak muži dělají. Často hlavně proto, aby se vyhli sexu... Jestli tomu tak je ve Vašem případě, to si s vaším partnerem musíte prodiskutovat sami. Opravdu je potřeba si promluvit o tom, co vzájemně od intimních chvilek a od sexu očekáváte a jak jsou Vaše očekávání naplněna. To za vás dva nikdo neudělá. Musíte si společně otevřeně promluvit o všem, nejen o sexu.

Píšete:

On prý má špatné zkušenosti se ženskýma... jedna chtěla za každou cenu dítě, druha nevím a třetí z něj tahala jen peníze. Že už prostě ženám nevěří.

S vámi chce založit rodinu. Věří Vám? Pokud ano, pak si společně promluvte o všem, co Vás vzájemně trápí. Tedy i o probléme v sexu. Také o tom, co od sexu vzájemně očekáváte a co společně chcete prožívat a jak. Nezapomeňte mu sdělit, že Vy potřebujete i něhu a doteky, nejen sex nebo masturbaci...

Píšete:

Posledně ho něco naštvalo, asi ve zprávách a ani ráno nebyl schopen toho, aby se mu postavil. V jiné situaci zase měl opačný problém... stál mu i 20 minut po ejakulaci a nechtěl klesnout. Není problém v tom, že neumí ventilovat vztek a tak? Jak se říká - neumí vypustit páru ? Že to je hlavně v té hlavě?

To, že je vše "v hlavě" je známá věc. Nedomnívám se však, že večerní rozrušení bylo příčinou ranních problémů s erekcí. Spíše se jedná o problémy s erekcí ze zdravotních důvodů. Proto doporučuji, aby se Váš přítel nechal vyšetřit na vysoký tlak, cukrovku, případně na jiné problémy, které mu potíže s erekcí mohou způsobovat. Je to řešitelné. Stejně tak 20 minut erekce po ejakulaci bude reakce která nastala spíš ve spojitosti s tím, že možná požil nějaký lék na podporu erekce a ten silně zapracoval na jeho připravenosti... Jen se však domnívá, nevím to.

Znovu Vás musím požádat o to, abyste si se svým partnerem našla čas na otevřený a upřímný rozhovor nejen o sexu, ale i o Vaší společné budoucnosti. Například - pokud chcete založit rodinu, je nejvyšší čas si promluvit o tom, kdy...

Píšete:

Abych byla upřimná začínám se před ním občas stydět když si to mám udělat sama před ním.

Plně Vás chápu. Pokud je masturbace před partnerem nebo partnerkou pravidelnou záležitostí, ztrácí svůj půvab. Zvláště pak v případech, kdy vnímáte, že se skoro má jednat o náhradu sexu...


Pokud si spolu otevřeně promluvíte, hodně věcí se Vám společně vyjasní. Pokud rozhovor nebude stačit, pak je možné se společně obrátit o pomoc do manželské poradny nebo k sexuologovi nebo psychologovi. Při rozhovoru z očí do očí si možná společně ujasníte mnohem víc, než když o problémech bude přemýšlet každý sám. Potřebujete si o Vašem dalším vztahu společně otevřeně promluvit. Nemyslím si, že tím zásadním problémem je jen sex. Osobně se spíše přikláním k názoru, že nejvíce Vás oba trápí otázka co bude dál a jak dál... Zamyslete se nad tím, zda tak trochu nemám pravdu. Možná, že když si vyjasníte otázky dalšího vztahu, případného založení rodiny a další, uleví se Vám oběma a vše další půjde už snadněji...


 

Děkuji Vám za Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz