Volné pokračování článků "O lásce a sexu", "První milování", "První sex s novým partnerem",...
První milování je partnerem nebo partnerkou je tak trochu začátek nového života. Každé "poprvé" v nás vždy vzbuzuje nejen zájem, ale také obavu. Aby to "poprvé" bylo opravdu krásné a nebylo provázeno strachem, komplexy, obavami nebo stresem, měli by k fyzickému milování lidé přistupovat až tehdy, když si jsou jisti tím, že to opravdu chtějí. Proto není vhodné, aby se sexem začínali lidé v příliš mladém věku, kdy možná jsou už sexu fyzicky schopni, psychicky však na něj připraveni nejsou. Ale to je věcí odpovědnosti každého člověka nejen k sobě, ale především k tomu druhému.
Problémy, které neuvážený sex nepřipravených lidí přinese, většinou zásadně změní životy nejen těm, kterých se týkal, ale také řadě lidí v jejich nejbližším okolí. Nepřipravení lidé většinou ani neví "do čeho jdou". Potom mohou být zaskočeni otázkami, na které si měli odpovědět dříve, než se k sexu vůbec odhodlali. V první řadě je však s nimi měli rozebrat jejich nejbližší - tedy většinou rodiče. Ptát se na to, zda nemohu být těhotná po nechráněném sexu, je již pravdu pozdě. Na takovouto otázku vám nikdo nedá uspokojující odpověď, na kterou toužebně čekáte... Nemůže vám říct, že po nechráněném sexu žena být těhotná nemůže - protože by to nebyla pravda.
Lidé, kteří jsou fyzicky na sex připraveni, by na něj měli být připraveni i psychicky. Měli by tedy mít jasno v základních otázkách bezpečného sexu, ale také by si měli uvědomit s kým své sexuální zkušenosti chtějí nabýt. Nejde přece o to "mít sex". Jsme lidé a proto i sex musí vycházet z vyšších potřeb, než je jen uvolnění sexuálního napětí nebo ze zvědavosti. Udělat chybu v sexu může, v případě těhotenství, představovat problém na celý život. U nákazy pohlavní chorobou je to podobné... Případné přerušení nežádoucího těhotenství se určitě nejedná jen o "nějaký zákrok", ale o psychické trauma, které si i otrlé ženy v podvědomí ponesou po celý zbytek života.
První sex je vždy spojen nejen s řadou očekávání, ale také obav a někdy i předsudků a mýtů, které se o něm tradují. Nebudeme se zabývat otázkami "jaké to je..." nebo "co dělat...". Zaměříme se na riziko, které ženy podstupují při pohlavním styku VŽDY. Při nechráněném pohlavním styku naplno, při "bezpečném sexu" s použitím ochranných pomůcek nebo antikoncepce v míře, která odpovídá použité metodě.
Mezi ty "klasické" mýty a "falešné představy" o prvním sexu patří:
První sex v životě ženy je spojen s deflorací, tedy protržením panenské blány. V té je malý otvor nebo několik menších otvorů, které zajišťují odtok menstruační krve z pochvy. Pokud při prvním sexu (souloži) žena nekrvácí nebo se neobjeví žádné stopy krve, neznamená to, že nedošlo naplnění obsahu pojmu "deflorace", tedy ke ztrátě panenství. Pokud penis muže pronikl do pochvy ženy, byl tento akt naplněn a dívka (žena), už dále není panna. K rozšíření nebo poškození panenské blány totiž mohlo dojít už dříve - při fyzické zátěži, při sportu nebo jiném přetížení, kdy o poškození panenské blány žena vůbec nemusela vědět. Občas k takovému rozšíření otvoru v panenské bláně dochází i při intenzivní masturbaci. Penis muže pak otvor v panenské bláně jen zlehka rozšíří a to nemusí být provázeno ani fyzickým pocitem bolesti, ale ani krvácením.
To je "klasická" představa chlapců, dívek a mladých žen, že když je něco poprvé, tak to nemůže mít následky. "Žena přece otěhotní až tehdy, když chce..." Tady je velkou chybou rodičů, že své dcery a syny včas nepoučí o tom, jak dochází ke vzniku nového života. Za to nejzákladnější poučení nesou odpovědnost především rodiče. Jenže mnozí si myslí, že jejich děti na takovéto poučení ještě "mají čas"... Nepoučení mladí lidé pak tyto otázky samozřejmě neřeší, protože kdyby v tom byl nějaký problém, "tak by jim o tom "fotr" nebo "matka" přece řekli. Vždyť každou chvíli obtěžují s kdejakou blbostí..."
Pokud dívka nebo mladá ženy již menstruuje, znamená to, že je již plodná!!! V takovém případě může už první pohlavní styk v životě vést k oplodnění! Proto už při prvním pohlavním styku musíte přijmout zásady platné pro "bezpečný sex", které zabrání nejen neplánovanému otěhotnění, ale také případné nákaze pohlavní chorobou.
Dalším častým omylem je, že menstruace ženu 100% ochrání před nežádoucím těhotenstvím. Po posledním dni, kdy jste měli nechráněný sex, může sperma "čekat" uvnitř ženského těla na další období plodnosti po dobu až 5-ti dnů. Už samotný fakt, že jste měli nechráněný sex svědčí o tom, že jste zásady "bezpečného sexu" nepochopili nebo je prostě ignorujete. Sex během menstruace a především k jejímu konci, je proto možné považovat za rizikový... Otěhotnění ženy je v tomto období sice méně pravděpodobné, ale co vám tato informace bude platná, když otěhotníte...
Velmi častou mylnou představou o "bezpečném sexu" je představa, že "přerušovaná soulož" je naprosto bezpečná... Představa, že muž "včas vytáhne" může být jen "zbožným přáním" muže i ženy... Ono to někdy už nejde tak rychle, jak by si nejspíš představovali. Příroda to zařídila tak, že ve chvílích maximální rozkoše muž "nemyslí"... Pokud si tedy předtím "myslel", že pozná ten správný okamžik, kdy včas vytáhne a sperma vystříkne na vulvu nebo bříško ženy, pak může být překvapen tím, že už při "vytahování" jede vše "naplno"...
Představa, že ejakulace na vulvu a Venušin pahorek je zásadně bezpečnější než ejakulace do vaginy, se může ukázat jako mylná. Sperma "vystříknuté" na vulvu a Venušin pahorek může celkem snadno zatéct mezi pootevřené stydké pysky a do poševního vchodu. Nechtěně však může být i dodatečně zaneseno do pochvy. Také je dobré vědět, že první ejakulační stah (první dávka ejakulátu) ještě nemusí být spojena s pocity nastupujícího orgasmu. Také se nedá se 100% jistotou tvrdit, že spermie nemohou být v preejakulátu, který z penisu vytéká ještě před zahájením ejakulace.
Pokud by došlo k zatečení spermatu do pochvy, pak bude hodně záležet na tom, v jakém množství se tak stalo a případná výše rizika (pravděpodobnost nežádoucího otěhotnění) bude spojena i s termínem ovulace. Nejvyšší šance na oplodnění je mezi 12.-15.dnem, kdy za první den je považovaný den menstruace. Nikdo na dotaz zda "nemohlo dojít k otěhotnění" nemůže a nedokáže s jistotou odpovědět: NEMŮŽE!!!. Prostě stejně tak MŮŽE...
Na takto po nechráněném sexu položenou otázku s vysokou pravděpodobností odpoví až těhotenský test...