Jste zde

Může anální sex způsobit inkontinenci?

Může anální sex způsobit inkontinenci?

Hlavní téma: "Anální sex".

Jakákoli nesprávně nebo násilně provedená sexuální aktivita může způsobit zdravotní problémy nebo přímo ublížit. To je věc celkem známá, zvláště pak lidem, kteří již někdy v životě zažili nějakou nehodu při milování. Nemyslím tím nyní nechtěné těhotenství, ale spíše sexuální úraz

Nejčastěji jsou zdravotní komplikace při sexu spojené s nějakou formou odření sliznice nebo jemné kůže pohlavního orgánu. To pak většinou následně vede ke vzniku mykózy nebo v lepším případě nepříjemně bolí. To se nyní bavíme o problémech, které většina lidí někdy zažila při nedostatečné lubrikaci při souloži nebo masturbaci, kdy vlivem suchého tření došlo k mikro-odřeninám na sliznicích nebo kůži pohlaví. V případě nedostatečné lubrikace tento problém celkem snadno vyřeší náhradní lubrikace pomocí lubrikačních krémů nebo kvalitních lubrikačních olejů. Přitom je jasné, že čím větší vzrušení žena zažívá, tím více je přirozeně lubrikovaná a tedy i lépe připravena na sexuální spojení při vaginálním pohlavním styku. 

Nyní se vraťme k análnímu sexu. Sliznice análu není za žádných okolností lubrikovaná. Ani sebevětší vzrušení nepomůže ani minimálně zvlhčit tuto část těla, která má za normálních okolností zcela jinou funkci, než sexuální spojení. Pokud se tedy někdo rozhodne pro anální sex, případně pro jakoukoli sexuální aktivitu spojenou s drážděním, hlazením nebo penetrací análu, měl by vědět, že bez dostatku lubrikantu to prostě nepůjde. Tedy možná půjde, ale za cenu bolesti, sevření, traumatu a nebo dokonce zranění. To ale zcela jistě lidé, kteří touží po análním sexu podstoupit nechtějí.

Vzhledem k tomu, že konečník ani při sebevětším vzrušení přirozeně lubrikovaný není, znamená to, že pokud nechceme mít problémy a vnímat nepříjemné až bolestivé pocity, musíme dodat dostatek lubrikantu. Jedině s velkým až hodně velkým množstvím správně zvoleného a hlavně správně aplikovaného lubrikantu, může být očekávaný zážitek příjemný.

Správná lubrikace spočívá mimo jiné i v tom, že lubrikant se do konečníku aplikuje postupně a až do hloubky. Vhodným řešením je použití speciálních pomůcek na bázi aplikátoru, podobného větší stříkačce s širokou hubicí, kterým je možné lubrikant aplikovat do hloubky konečníku, kde je potřeba při penetraci. Pokud zvolíte manuální nanesení lubrikantu prstem, pak se musí do konečníku postupně vtírat a jemně vtlačovat. Nejvhodnější doba pro takovouto přípravu na anální sex je při dlouhé a něžné milostné předehře. Manuální aplikace lubrikantu je přece jen přirozenější, osobnější i příjemnější a také více přijímajícího partnera uvolní. Používejte výhradně kvalitní a hlavně vhodné lubrikanty. Někteří lidé mohou mít problém s alergií na některé látky obsažené v lubrikantu, případně alergii na spermicidní přípravky, které jsou součástí některých výrobků. Podobně se může alergická reakce objevit při použití kondomu nebo sexuální hračky vyrobené z latexu. Více o lubrikantech vhodných pro anální sex a o tom, jak jejich aplikaci příjemně provést, se dočtete v článku "Příprava na anální sex" a článku "Základem úspěšného análního sexu je lubrikace!".

Když se vrátíme k prvotní otázce "Může anální sex způsobit inkontinenci?", pak je potřeba zdůraznit, že by se to stávat nemělo. Ovšem za předpokladu, že přijímající partner neprožije při análním sexu nějaké traumatizující zranění, které by způsobilo poškození análního svěrače. To by ale musela být opravdu velká síla a hrubé násilí, při kterém by k něčemu podobnému mohlo dojít.

Obranným mechanismem proti zranění análu je bolest!. Rozhodně je nepřekonávejte za každou cenu! Také nepoužívejte znecitlivující látky, přípravky a krémy, které by práh bolesti mohly posunout.

Prevence traumatu konečníku nebo tlustého střeva

Oblast konečníku je velmi citlivá část lidského těla. Při análním sexu, při penetraci je pro dávajícího partnera samozřejmě pocit většího sevření penisu příjemný. Čím je penis zasunut hlouběji, tím jsou pocity intenzivnější. Pokud by však nebyl přijímající partner dostatečně uvolněný, pak je nepřiměřený tlak v této oblasti velice nepříjemný a samozřejmě bolestivý. Anální svěrač je silný sval a hodně vydrží. Ale rozhodně není rozumné jej příliš namáhat nebo přímo násilím rozšiřovat. Při análním sexu, kdy penetrace je prováděna penisem by k žádnému traumatu v této oblasti dojít nemělo. prostě anální svěrač se zatne a penis nemá takovou tuhost, aby ho nějakým způsobem vážně poškodil. jiná situace ovšem může nastat v okamžiku, kdy je penetrace prováděna nějakou sexuální pomůckou nebo pomůckou nepřiměřeně velkou. Dávající partner nemusí odhadnout přiměřenou sílu pro penetraci a je schopen vyvinout takový tlak, že k poškození nebo natržení análního svěrače opravdu může dojít. Když ne přímo k natržení, pak může dojít k jeho odření a vzniku bolestivých ranek, které samozřejmě budou krvácet. Podobně může dojít k narušení hemeroidů nebo jiných útvarů, které se na stěně rekta mohou vyskytovat. Tehdy je nebezpečí "úrazu" docela reálné. Zvláště pak se vyhýbejte použití nepřiměřeně velkých sexuálních pomůcek nebo pomůcek poškozených nebo s ostrými hranami. Vhodné rozhodně nejsou "náhradní" předměty vyrobené pro jiné účely, než je sexuální pomůcka. Mohou snadno způsobit vážné poškození sliznice nebo svěrače konečníku. Vhodné nejsou ani pomůcky, které nejsou zakončeny rozšířenou základnou (obrubou na konci pomůcky). Hrozí jejích vklouznutí do konečníku, což vzhledem k použití velkého množství maziva není až tak velký problém. Nepříjemný je však následný pocit beznaděje a panika, kterou takováto událost vyvolá. Pomůcka se samozřejmě ven dostat dá, ale nemusí to být příjemné a rozhodně takováto událost erotické náladě moc nepomůže.

Je potřeba získat zkušenosti

Při rozumném anální sexu se lidé naučí anální svaly a svěrač uvolnit. Při dalších pokusech získají zkušenosti a dokáží se mnohem více uvolnit než při při prvních pokusech. Určitá jistota a zkušenosti jim dovolí snadněji a rychleji uvolnit anální svaly a správně přitom dýchat. Přestanou se bát bolesti a to povede k většímu uvolnění a celkové pohodě. Předpokladem samozřejmě zůstává ohleduplný přístup k penetraci i k provádění všech technik, které s ní souvisí. Dávající musí respektovat především pocity přijímajícího partnera.

Zastavení penetrace při bolesti, zahájení uvolnění a zahájení hlubokého dýchání s tlakem do análního svěrače patří mezi základní pravidla ohleduplného análního sexu.

Sladění partneři anální sex umí zvládnout bez bolesti a ohleduplně. Musí se však naučit vycházet si vzájemně vstříc a nebát se o svých pocitech (a to i nepříjemných), s partnerem nebo partnerkou, mluvit.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: