Jste zde

Lesbický sex - prožívají lesbické ženy více orgasmů?

Lesbický sex - prožívají lesbické ženy více orgasmů?

Volné pokračování článků "Co je to lesbický vztah", "Lesbický sex" a "Bisexuálně "zvědavé" ženy nejčastěji zajímá".

Jeden z dotazů do "Poradny sexuologa" byl zaměřen na otázky lesbického sexu. Nepátral jsem kdo tento dotaz zaslal. Jednak je naše poradna výhradně anonymní, ale také proto, že je to vlastně jedno, koho lesbický sex zajímá. Ale když už jsem s tím začal, tak klidně to mohla být dívka která si není jistá svou sexuální orientací, ale také to mohla být dívka nebo žena, kterou lesbický sex zajímá z důvodu, že je bisexuálně "zvědavá". Často však otázky kolem lesbického sexu řeší i rodiče dívek, které se ke své homosexuální orientaci přihlásily a jejich rodiče jsou postaveni před rozhodnutí, co vlastně mají, nebo mohou dělat dál. Tak pokud tím tazatelem nebo tazatelkou byla matka nebo otec dívky, která se k lesbické orientaci přihlásila, mohu doporučit jen jediné - přestaňte se trápit a své dceři v její obtížné životní situaci pomozte. Když neuděláte vůbec nic, bude to lepší, než když se budete snažit pochopit PROČ a PROČ zrovna ona...

Prožívají lesbické ženy více orgasmů?

Na takovouto otázku je možné odpovědět až poté, až si vysvětlíme jaké sexuální techniky používají a jaký přístup k sexu lesbické ženy mají.

Lesbický sex je hodně dotekový a jeho sexuální praktiky i celý jeho průběh je převážně založen na něžnosti, jemnosti i ohleduplném láskyplném doteku. Lesbický sex je často více citovější, protože ženská touha je s citem a náklonností úzce spojena. Když to převedu na milování heterosexuálních párů, pak z celé škály možných sexuálních technik a praktik preferují takové, které ani heterosexuální páry moc nevyužívají:

Pro úplnost sice uvedu, že ani lesbický sex se zcela odmítavě nestaví k technikám BDSM, ale určitě to však tak zásadní záležitost, aby bylo nutné právě tuto oblast detailně popisovat. Zato jemné a něžné milování praktikuje většina lesbických žen. Je to dáno jednak tím, že jsou to dvě ženy, ale také tím, lesbičky mnohem více jak po klasickém sexu touží po uspokojení jejich potřeb psychického a sexuálního uvolnění, spojeného s naplněním jejich potřeby blízkosti, něhy, doteku, hlazení, vzrušení i vyvrcholení.

Tady si dovolím trochu odbočit a připomenu, každý vztah může mít své problémy a proto je bohužel nutné zabývat se i otázkou, zda "je lesbický sex bezpečný?" Když prostudujete uvedený článek zjistíte že ANO, ale pouze v případě bezvýhradné partnerské věrnosti.

Požívají, a pokud ano, pak proč prožívají lesbické ženy více orgasmů než ženy heterosexuální?

Sex lesbických žen by mohl být vzorem pro sex mnoha heterosexuálních párů, kterým záleží více na prožitcích ženy než muže.

Lesbické ženy při milování vyvrcholení dosahují snadněji a častěji

Dá se předpokládat, že lesbické ženy prožívají více orgasmů, než heterosexuální ženy. Pokud však mluvíme o více orgasmech, pak nemyslím více orgasmů za jeden den, ale více orgasmů při jednom milování. Pokud se milují dlouho, pak je možné že společně nebo alespoň jedna z nich prožije multiorgasmické vyvrcholení opakovaně.

Je to dáno už tím, že ženy jsou schopné prožívat vícenásobný orgasmus. To ale platí jak pro heterosexuální ženy, tak také pro ženy lesbické. Pokud však žena ví, jak krásné je prožít několik orgasmů za sebou, a miluje se se ženou, je celkem jasné, že stejně krásný prožitek bude chtít poskytnout i své partnerce.

Stejně jako se musí muž naučit ženě navodit vícenásobný orgasmus, musí se to vzájemně naučit i obě lesbické ženy. Pokud se to společně naučí, zcela jistě u toho i zůstanou. K tomu, aby se to naučily mají všechny předpoklady. Jednak jsou obě ženy a ví, jaké doteky a stimulace se ženě líbí, ale také jsou nesmírně trpělivé, pozorné a ohleduplné. Tedy většina z nich...

Obecně se dá odhadnout jaké předpoklady pro mutiorgasmus sex lesbických žen představuje:

 • Lesbické ženy se rády mazlí, tulí, vzrušují. Při milování nikdy nevynechávají milostnou předehru a vzájemně se snaží dát jedna druhé to, co ví, že se líbí. Na rozdíl od muže, nespěchají k jeho hlavnímu cíli - tedy souloži.
   
 • Při milování si většina lesbických žen umí říct o to, co se jí líbí. Umí spolu o svých sexuálních potřebách mluvit, nebo se o to častěji snaží... Také je obvykle mnohem snazší mluvit s jinou ženou o tom, co chcete v posteli. Můžete říct: "Dotkněte se mě sem" nebo "Pokračujte v tom, nezastavujte se" a nebude se přestěhovat.
   
 • Nikdo nezná ženské tělo lépe než žena. Proto ví, co je příjemné, co vzrušuje a jaké místečko na těle přináší ty nejkrásnější pocity... Zná to ze svého těla a proto může předpokládat, že podobně na tom bude i partnerka. Tak to zkusí a hned je jí to jasnější... Protože se o svých pocitech nebojí nebo se alespoň snaží mluvit, nebojí se zeptat jaké laskání nejvíce vzrušuje a jak intenzivně ho provádět. Snadno zjistí, kdy je třeba zrychlit nebo zpomalit a o co se snažit, aby vzrušení přerostlo ve vyvrcholení.
   
 • Při milostné předehře, která může být hodně dlouhá se zaměřují především na techniky hlazení a stimulaci erotogenních zón. Jejich hlavním cílem není penetrace a proto se vzájemně umí dostatečně vzrušit.Už to, že jejich techniky jsou převážně nepenetrační vede k tomu, že se poměrně rychle naučí takovým kombinacím stimulace těla pohlaví, že dosáhnout vyvrcholení pro ně není nijak obtížné.
   
 • To je rozdíl mezi heterosexuálním přístupem k sexu a lesbickým přístupem k sexu.Nespoléhají na penetraci a neočekávají že soulož vše potřebné k dosažení vyvrcholení zařídí... Mnohdy lesbičky dosáhnou prvních orgasmů už při milostné předehře, ovšem po dlouhé milostné předehře... U mužů by to bylo klasifikováno jako "předčasná ejakulace", u lesbických žen jen jako jedna z prvních sad vícenásobného orgasmu...
   
 • Lesbický sex je podstatně delší, než bývá běžný sex heterosexuálních párů. Pro "pozorovatele" by však nejspíš byla jen neskutečně dlouhá milostná předehra než sex. Říká se, že lesbický sex je dvakrát delší, než jak ho znají heterosexuální ženy. Bude to samozřejmě hodně individuální, ale dá se to předpokládat. Co je však důležité vědět, že lesbické ženy, když jejich partnerka dosáhne tak vysokého vzrušení, že prožije vyvrcholení, ví, že nyní bude vyvrcholení prožívat jedna a pak časem druhá. Proto se žena, které prožila vyvrcholení první nechá tou druhou dovést k multiorgasmickému prožitku a po chvíli uvolnění pokračují v milování. Nemají tendenci snažit se hned, když prožije vyvrcholení jedna, navodit vyvrcholení i druhé. Klidně se dál mazlí a po čase se techniky stimulace zaměří na tu, které ještě vyvrcholení neprožila.... pak se soustředí na navození vícenásobného vyvrcholení zase pro ni...
   
 • Nezřídka takto v milování pokračují několikrát po sobě. Mohou, protože jsou to ženy a nepotřebují po vyvrcholení tak dlouhou dobu na odpočinek a doplnění sil, jak potřebují muži. Nutno však podotknout, že opakované milování znají i heterosexuální ženy a muži, jen doba potřebná pro regeneraci je delší.
   
 • Právě délka lesbického milování je jeden z hlavních rozdílů mezi milováním heterosexuálních párů a lesbických žen. Dlouhé milování lesbických žen a jemné techniky hlazení, laskání a různých stimulací, jim poskytují dostatek času na regeneraci mezi jednotlivými vlnami orgasmů. Není to samozřejmě možné myslet obecně. Také lesbické páry mají svá období, kdy "nevylezou z postele", ale samozřejmě i období, kdy jim plně stačí, když se jen tulí a mazlí, případně prožijí společně vyvrcholení. Ani to, že to jedné nejde není žádný problém. Umí si říct, že dnes to asi nepůjde, a klidně milování zakončí 1:0 nebo i 0:0.
   
 • Nakonec se dostáváme k otázkám cunnilingu a k tomu, proč mají ženy orální sex raději než soulož. Pokud si přečtete odkazované články, bude vám jasné, že orální stimulace pohlaví a především klitorisu je tou nejsnadnější a nejpříjemnější cestou k dosažení vyvrcholení.  Lesbičky při milování techniky cunnilingu používají častěji a hlavně po podstatně delší dobu, než heterosexuální páry. Proto je pro obě ženy právě cesta cunnilingu tou nejjistější cestou k prožití vícenásobného orgasmu. Podstatně více lesbických žen pak zná techniky orálního sexu, které přesahují běžný orální sex. Jako příklad mohu uvést techniky ""Jízda na vlnách rozkoše" - stav rozšířeného orgasmu", "Na hraně vyvrcholení" - technika orální stimulace ženy" nebo "Cunnilingus v kombinaci se stimulací hráze",...

 

Moje odpověď na otázku "Prožívají lesbické ženy více orgasmů?" proto zní ANO, PROŽÍVAJÍ.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: